لوگو - استاد مسجدی رشت

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی با دارا بودن چندین شعبه در استان گیلان از جمله شهر های رشت، انزلی، لاهیجان، رودسر و همچنین تدریس عمومی و خصوصی انواع زبان های بین المللی مانند زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ترکی استانبولی، سوئدی، روسی و عربی انجام می شود. استاد مسجدی با تجربه ترین و محبوب ترین آموزشگاه زبان در استان گیلان می باشد. سال های زیادی است که در حوزه آموزش زبان در شهر رشت فعالیت می کنیم. همچنین مرکز آموزش زبان استاد مسجدی بدون وابستگی به سیستم‌های آموزشی کشور و به صورت کاملاً مستقل و بر اساس متد استاد مسجدی سیستمی را طراحی کرده است که مطابق با سطح یادگیری زبان آموزان منطقه می باشد. در این سیستم انعطاف پذیر، تمامی زبان آموزان با هر توانایی و قدرت یادگیری قادر خواهند بود تمامی زبان های بین المللی را در طی دوره ۱ تا ۳ ماهه در یک سطح قابل قبول فرا گیرند.

تفاوت بین Phrase & Clause & Sentence

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence   تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence : این یکی از بحث های کاربردی در زبان انگلیسی هست که خیلی هم مهمه پس با ما همراه باشید تا فرق بین اونها رو با مثال و به طور کامل براتون توضیح بدیم. این باور اشتباهیه که بگیم ترجمه…

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence : این یکی از بحث های کاربردی در زبان انگلیسی هست که خیلی هم مهمه پس با ما همراه باشید تا فرق بین اونها رو با مثال و به طور کامل براتون توضیح بدیم.

این باور اشتباهیه که بگیم ترجمه ربطی به دانش گرامر و دستور زبان نداره. اگه قواعد رو بلد باشید به جای اینکه به فکر کلمه کلمه معنی کردن باشین، بخش های بزرگتری رو در یک جمله یاد می گیرین. با فهمیدن رابطه بین این بخش ها در فهمیدن معنای کلی جمله موفق تر خواهید بود.

در این مقاله با ما همراه باشین تا به سادگی این مبحث را یاد بگیرین. قصد داریم هر کدوم از این مباحث رو به صورت یک مقاله جدا ولی جامع و کامل برای شما عزیزان توضیح بدیم که ناگفته ای در این زمینه باقی نمونه. در این مقاله به تعاریف کلی این موارد میپردازیم و در بخش های بعدی اونها رو به صورت مجزا توضیح میدیم.

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence :

Phrases

یک Phrase (عبارت) از کنار هم قرار گرفتن چند تا کلمه در کنار هم درست میشه. به عبارت دیگه میتونیم بگیم:

A group of words together is called a phrase

این کلمات می‌تونن با هم در یک گروه باشند، اما بدون فاعل یا یک فعل. از اونجا که یک عبارت نه فاعل داره و نه فعل نمی‌تونیم اونها رو به تنهایی استفاده کنیم. ولی وقتی به عنوان بخشی از گفتار به کار می‌رن، می‌تونید اونها را به عنوان بخشی از یک جمله استفاده کنید.

به عنوان مثال:

A beautiful rose

خود این Phrase به چند گروه تقسیم میشه که در یک مقاله مجزا به بررسی تک تک اونها میپردازیم و فعلا فقط عناوین اونها رو ذکر میکنیم که یه آشنایی مختصری با گروه بندی اونها پیدا کنید.

 • Noun Phrase
 • Verb Phrase
 • Adverbial Phrase
 • Gerund Phrase
 • Infinitive Phrase
 • Participle Phrase
 • Prepositional Phrase
 • Absolute Phrase

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence :

Clause

یک Clause (جمله واره) گروهی از کلمات هستن که شامل یک فاعل و یک فعل می‌شن. یک جمله‌واره یا بند ممکنه بخشی از یک جمله و یا به تنهایی یک جمله باشن.

مثال:

.However, it does not make sense

He was eating a bacon sandwich

خود Clause به دو گروه تقسیم میشه شامل:

 • Independent Clause
 • Dependent Clause

و بازهم خود Dependent Clause سه دسته مجزا دارن که عبارتند از:

 • Noun Clause
 • Adverbial Clause
 • Adjective Clause

در یک مقاله مجزا همه موارد رو براتون توضیح میدیم. پس حتما مطالب سایت ما رو دنبال کنید.

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence :

Sentence

جملات ساده  (Simple Sentences) در زبان انگلیسی به جملاتی گفته میشن که حداقل یک فاعل و یک فعل داشته باشن و معنی کاملی را برسونن. به مثالهای زیر دقت کنید:

.She laughed

.We left the house

.Tom is a doctor

این جملات نمونه هایی از جمله ساده هستن. باید به این نکته دقت کنید که ملاک ساده بودن یا نبودن جمله کوتاهی یا بلندی اون نیست. یک جمله ساده ممکنه شامل یک فاعل و فعل، شامل فاعل و فعل و مفعول باشه و جملات ساده ممکنه دارای انواع قید مانند قید تکرار، قید حالت، قید مکان و قید زمان باشن.

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence : در زبان انگلیسی چهار نوع جمله وجود داره:

 • جملات خبری (declarative sentence)
 • جملاتپرسشی  (interrogative sentence)
 • جملات امری(imperative sentence) 
 • جملات تعجبی (exclamatory sentence)

تفاوت بین Phrase و Clause و Sentence : درک این نوع جملات می تونه کمک بزرگی به شما در یادگیری زبان انگلیسی محسوب بشه. در مقاله های بعدی قصد داریم به بررسی ساختارهر چهار نوع جمله بپردازیم.

در بخش بعدی با بررسی Phrase و انواع اون ما رو همراهی کنید.

یادتون نره با پیگیری مطالب مفید و جالب سایت و شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین موسسه استاد مسجدی کسب امتیاز دلخواه در آزمون های بین المللی و ارتقا سطح زبان تون اصلا کار سختی نیست. گروه آموزشی ما با به کارگیری جدیدترین و موثرترین متدهای آموزشی تا رسیدن به موفقیت کامل در کنار شما عزیزان خواهد بود.

| استاد مسجدی

تصاویری از محیط دفتر آموزشگاه استاد مسجدی -Ostad Masjedi Office Pictures