لوگو - استاد مسجدی رشت

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی با دارا بودن چندین شعبه در استان گیلان از جمله شهر های رشت، انزلی، لاهیجان، رودسر و همچنین تدریس عمومی و خصوصی انواع زبان های بین المللی مانند زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ترکی استانبولی، سوئدی، روسی و عربی انجام می شود. استاد مسجدی با تجربه ترین و محبوب ترین آموزشگاه زبان در استان گیلان می باشد. سال های زیادی است که در حوزه آموزش زبان در شهر رشت فعالیت می کنیم. همچنین مرکز آموزش زبان استاد مسجدی بدون وابستگی به سیستم‌های آموزشی کشور و به صورت کاملاً مستقل و بر اساس متد استاد مسجدی سیستمی را طراحی کرده است که مطابق با سطح یادگیری زبان آموزان منطقه می باشد. در این سیستم انعطاف پذیر، تمامی زبان آموزان با هر توانایی و قدرت یادگیری قادر خواهند بود تمامی زبان های بین المللی را در طی دوره ۱ تا ۳ ماهه در یک سطح قابل قبول فرا گیرند.

نحوه گفتن “من هستم” به ترکی

نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی   نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی : استفاده از پسوندها در زبان ترکی نسبتا گسترده است. در زبان ترکی فعل “بودن” به شکلی که در فارسی استفاده می شود، کاربری ندارد. برای ساختن جملات با “بودن” در ترکی معمولا از پسوندها استفاده می شود. البته این…

نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی

نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی : استفاده از پسوندها در زبان ترکی نسبتا گسترده است. در زبان ترکی فعل “بودن” به شکلی که در فارسی استفاده می شود، کاربری ندارد. برای ساختن جملات با “بودن” در ترکی معمولا از پسوندها استفاده می شود.

البته این موضوع (نحوه گفتن “من هستم” به ترکی ) زیاد برای فارسی زبانان عجیب نیست، چون ما هم در زبان محاوره ای به جای استفاده از شکل صرف شده “بودن” از پسوند استفاده می کنیم. مثلا به جای “من دکتر هستم.” می گوییم “من دکترم.” در اینجا پسوند “م” همان کار فعل “بودن” را انجام می دهد.

نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی : برای ساختن جمله “من دکترم.” در زبان ترکی کافیست به واژه doktor (دکتر) پسوند um را اضافه کنیم. پس جمله “من دکترم” می شود:

 Ben doktorum (من دکتر هستم./من دکترم.)

نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی : تفاوت در پسوند های صرف

پسوند um که در مثال بالا به آن اشاره کردیم همیشه ثابت نیست. بسته به اینکه آخرین حرف صدادار کلمه چیست، این پسوندها میتوانند تا مقدار کمی تغییر کنند. تشخیص این موضوع شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما با کمی تمرین به علت هارمونی بین کلمات و پسوندها، به سادگی و به طور ناخودآگاه آنها را یاد خواهید گرفت. جدول زیر حالت های مختلف پسوندهای صرف را نشان میدهد، در ادامه در مورد آنها بیشتر توضیح میدهیم:

آخرین حرف صدادار a/ıe/io/uö/ü
Ben-[y]ım-[y]im-[y]um-[y]üm

نحوه گفتن من هستم به ترکی استانبولی : حال سعی می کنیم با استفاده از جدول بالا، جملات ساده ای با کلمات و صفات متفاوت بسازیم. ابتدا به مثال قبلی نگاهی دیگر می اندازیم:

 Ben doktorum (من دکترم.)

چون در واژه doktor آخرین حرف صدادار حرف o است، از پسوند um استفاده کردیم. حال مثال دیگر را با یک صفت بررسی میکنیم. صفت güzel به معنای “زیبا” را در نظر میگیریم. آخرین حرف صدادار این صفت حرف e است. پس “من زیبا هستم.” می شود:

 Ben güzelim (من زیبا هستم.)

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توانید در کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های ترکی استانبولی، سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی
تصاویری از محیط دفتر آموزشگاه استاد مسجدی -Ostad Masjedi Office Pictures