سایر زبان هاآموزش زبان عربی در رشت

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2018/12/arabic-256-1.jpg

آموزش زبان عربی در رشت زبان عربی (آموزش زبان عربی در رشت) یکی از پرگویش‌ترین زبان‌های جهان، بزرگ‌ترین عضو از شاخه زبان‌های سامی (آفریقایی–آسیایی) است و با زبان‌های عبری و آرامی هم‌خانواده‌است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروز دارای لهجه‌ها و گویش‌های گوناگونی است و زبان عربی...

آموزش زبان عربی در رشت

زبان عربی (آموزش زبان عربی در رشت) یکی از پرگویش‌ترین زبان‌های جهان، بزرگ‌ترین عضو از شاخه زبان‌های سامی (آفریقایی–آسیایی) است و با زبان‌های عبری و آرامی هم‌خانواده‌است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروز دارای لهجه‌ها و گویش‌های گوناگونی است و زبان عربی مدرن استاندارد به عنوان زبان رسمی نوشتار در همه کشورهای عرب پذیرفته شده‌است. افزون بر جهان عرب، این زبان در کشورهای چاد، اریتره نیز از میزانی از رسمیت برخوردار است.

صحبت کردن در عربی کاری بسیار راحت است زیرا زبان عربی بسیار با زبان فارسی در هم آمیخته است و علاوه بر تاثیراتی که زبان فارسی از عربی گرفته زبان عربی نیز شامل کلماتی از زبان فارسی نیز هست.

روابط تجاری و فرهنگی بسیاری در طول تاریخ و در عصر حاضر مابین ایران و کشور های عربی است و به همین دلیل شرکت در یک کلاس زبان عربی برای آموزش زبان عربی می تواند بسیار ضروری باشد.

نکاتی درباره زبان عربی:

* عربی زبان رسمی ۲۵ کشور است.

* زبان عربی (آموزش زبان عربی در رشت) قالبی و اشتقاقی است، بدین معنی که عرب‌زبانان از الگوهای افعال، تفعیل، مفاعله، استفعال و… بهره می‌برند و با ریختن ریشه واژه در این قالب‌ها که «باب» نامیده می‌شوند، واژه می‌سازند.

* در کشورهای عربی لهجه استاندارد برای آموزش در آموزشگاه‌ها و نوشتن کتاب و روزنامه به کار برده می‌شود.

* زبان عربی، زبان قرآن و بسیاری از نخستین نوشته‌های مسلمانان است و نزد بسیاری از مسلمانان مقدس شمرده می‌شود. در دوران طلایی اسلام، عربی به عنوان نخستین زبان جهان اسلام از اهمیت بالایی برخوردار بود و آثار علمی، ادبی و مذهبی فراوانی به این زبان نوشته می‌شد. تأثیر عربی بر زبان‌های دیگر جهان اسلام مانند اردو، و زبان‌های گوناگون خانوادهٔ ترکی چشمگیر است.

* زبان عربی مانند زبان عبری و فارسی از جمله اندک زبان‌هایی است که از سمت راست به چپ نوشته می‌شود.

* عربی بالغ بر ۱۲ میلیون و نیم کلمه دارد.

* نزدیک به نیم میلیارد نفر در جهان به عربی صحبت می‌کنند.

* خط عربی یکی از زیباترین هنرها در جهان بشمار می‌رود.

* ۱۸ دسامبر روز جهانی زبان عربی است.

* زبان عربی از نظر جهانی در سومین جایگاه قرار دارد.

* زبان عربی ششمین زبان سازمان ملل است.

جهان عرب در زمینه های گوناگون:

* جهان عرب مکانی فوق العاده برای سفر کردن است. به شرطی که شما عربی بدانید. در حالی که تعداد عرب‌های انگلیسی‌زبان به طور مدام در حال افزایش است، اکثریت جمعیت به عربی صحبت می‌کنند. پس وقتی به مناطق عرب سفر می‌کنید ضروری است که حداقل اصول اولیه‌ی عربی را بدانید. و شما به طور مسلم نباید از سفر به این مناطق بگذرید، مناطقی با حومه‌های با شکوه، بیابان‌های بایر و روستاهای سنتی.

* لباس سنتی عرب‌ها دشداشه است با توجه به هوای گرم شبه جزیره عربی عربها جوراب نمی‌پوشند و جوراب پوشیدن جزو سنتهای عربی نبوده است. کفش عربها نیز متناسب با جغرافیای منطقه گرم است.

* عرب ها دارای میراث و فرهنگ غنی هستند، هیچوقت با یک عرب به شوخی بی احترامی نکنید زیرا به شدت به احترام گذاشتن اهمیت می دهند و این رفتار شما را جدی خواهند گرفت.

* در عربستان هر کسیکه به زبان عربی صحبت می کند مسلمان نیست ، برخی از عرب ها پیرو ادیان گوناگون هستند.

* عروسی عرب ها بسیار شاد است و اگر در جشن عرب ها شرکت نمایید قطعا رقص و پایکوبی ویژه آنها نظر شما را جلب خواهد کرد.

* عرب ها دوستدار زندگی به سبک سلطنتی هستند.

* در یک کشور عربی و در جمع و مهمانی مردم عرب، مرتب ساعت خود را چک نکنید!! این رفتار شما یک توهین بزرگ به آنهاست!!

موسسه زبان استاد مسجدی دوره های آموزش زبان عربی را با بروز ترین متد ها و استفاده از اساتید مجرب  برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر از دوره های کلاس اسپانیایی با تلفن های موسسه تماس بگیرید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه