https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2018/12/TESTMP256-1.jpg

فرق بین آزمون EPT و MSRT English Proficiency Test آزمونی معتبر است و برای کسانی که برای تکیمل دوره دکتری، وارد دانشگاه آزاد می شوند طراحی شده است. داشتن این مدرک در قبولی مصاحبه دکتری نقش موثری دارد ولی فعلا اجباری نیست. داوطلبان برای دریافت این مدرک تا یک ماه قبل از آزمون جامع دوره...

فرق بین آزمون EPT و MSRT

English Proficiency Test آزمونی معتبر است و برای کسانی که برای تکیمل دوره دکتری، وارد دانشگاه آزاد می شوند طراحی شده است. داشتن این مدرک در قبولی مصاحبه دکتری نقش موثری دارد ولی فعلا اجباری نیست.

داوطلبان برای دریافت این مدرک تا یک ماه قبل از آزمون جامع دوره دکتری (پایان ترم سوم)  وقت دارند تا این مدرک را تحویل دهند. آزمون EPT هم مانند تمامی آزمون های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی می باشد.

حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره می باشد و شرکت کنندگان این آزمون می بایست حد نصاب ۵۰ نمره کسب کنند.

آزمون EPT نمره منفی ندارد و تعداد مرتبه شرکت در این آزمون، محدودیت خاصی ندارد و داوطلبین می توانند تا زمان کسب نمره دلخواه در کلیه آزمون ها شرکت کنند. زمان آزمون های EPT بصورت ماهانه برنامه ریزی گردیده است.

فرق بین آزمون EPT و MSRT

برای ثبت نام، کافی است شما با داشتن یک حساب کاربری برای خود  نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید.

به وب سایت رسمی این آزمون مراجعه کنید و نگاهی به تقویم سالیانه آزمون ها بیاندازید و روز و ماه مورد نظر را انتخاب کنید و ثبت نام کنید (عبارت آزمون EPT را در گوگل جستجو کنید تا وب سایت رسمی آن را پیدا کنید).

شرکت کنندگان آزمون EPT می توانند کارت ورود به جلسه ی خود را 48 ساعت قبل از زمان آزمون از سامانه ثبت نام خود که به آنها معرفی گردیده دریافت نمایند.

اجزای مختلف این آزمون و تعداد سوالات هر بخش (۱۰۰ سوال در کل)، طبق اعلام وب سایت رسمی EPT به شرح زیر است: (البته این تعداد در برخی آزمون ها متغییر می باشد.)

۱- واژگان شامل ۲۵ سؤال تستی

۲- دستور زبان شامل ۴۰ سؤال تستی

۳- درک مطلب در دو بخش شامل:

الف) خواندن و درک متون ۲۰ سؤال تستی

ب) درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze) شامل ۱۵ سؤال تستی

منابع آزمون EPT، طبق اعلام رسمی وب سایت این آزمون به شرح زیر است :

* کتاب لانگمن قرمز رنگ  Longman preparation course for the toefl

*  کتاب واژگان ضروری تافل – Essential word for the toefl

*  کتاب 1100 واژه بارونز – Words you need to know

*  کتاب 504 واژه- Absolutely essential words 504

* کتاب راهنمای تافل

مدرک زبان  (MSRT (MCHE مورد تایید وزارت علوم است و آزمون آن هر ماه به صورت منظم برگزار می گردد. مدرک این آزمون برای کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، برای مصاحبه دکتری معتبر است.

به طور کلی این آزمون با EPT فرق زیادی ندارد. با این حال اگر که داوطلب تصمیم قاطع برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارد، بهتر است در آزمون EPT شرکت کند زیرا این EPT بخش شنیداری و نگارش ندارد و نمره قابل قبول برای این آزمون 50 است .

MSRT علاوه بر ساختار آزمون EPT ، مهارت شنیداری  (listening)  را نیز می سنجد و به همین دلیل، معمولا سطح دشواری آزمون MSRT بالاتر از EPT است. و اگر داوطلب بخواهد مدرک MSRT را به دانشگاه آزاد ارائه کند، می بایست حداقل نمره ۶۵ این آزمون را کسب کرده باشد. برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بهتر است در آزمون EPT شرکت کنید.

آزمون (MSRT (MCHE هم مثل آزمون  EPT،  100 سوال دارد و جزئیات آن به شرح زیر است:

بخش شنیداری              ۳۰ سوال                     ۳۰ دقیقه

بخش گرامر                  ۳۰ سوال                     ۲۰ دقیقه

درک مطلب و لغت         ۴۰ سوال                     ۴۰ دقیقه

این مدرک از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است. بی اعتبار بودن این مدارک در خارج از کشور، مشکل بزرگی است.

دانشجویان برای گرفتن این مدارک زحمات زیادی را متحمل می شوند ولی نه از لحاظ مهارت مکالمه، شنیداری و نوشتاری به جایی می رسند و نه مدرک بدست آمده در خارج از کشور ارزش دارد.

به همین خاطر به متقاضیان شرکت در آزمون دکتری توصیه می شود که تا وقت هست (حدود ۲ سال) در کلاس های زبان انگلیسی به شکل عمومی شرکت کنند و هر چهار مهارت زبانی خود را تا سطح فرامیانه (Upper-intermediate) تقویت کنند. به این شکل، این عزیزان می توانند در آزمون آیلتس شرکت کنند.

این کار با یک تیر چند نشان زدن است. از طرفی داوطلب زبان انگلیسی را به طول کامل یادگرفته است و نه فقط لغات و گرامر و مهارت خواندن به شکل جدا جدا و ترجمه ای، از طرف دیگر داوطلب در پایان کار مدرک آیلتس را به دست می آورد که اعتبار بین المللی دارد.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه