https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/05/male-hand-with-pen_155003-6453.jpg

نکات رایتینگ IELTS و سوالات متداول   اگر متقاضی آیلتس در رایتینگ آیلتس کمتر از تعداد کلمات مشخص شده بنویسد، از نمره ی نهایی اش حداقل نیم نمره (از 9 نمره) کم خواهد شد. پس حتما از اینکه بیشتر از این تعداد می نویسید اطمینان حاصل کنید. باید چقدر بیشتر از 150 یا 250 کلمه...

نکات رایتینگ IELTS و سوالات متداول

 

نکات رایتینگ IELTS و سوالات متداول

اگر متقاضی آیلتس در رایتینگ آیلتس کمتر از تعداد کلمات مشخص شده بنویسد، از نمره ی نهایی اش حداقل نیم نمره (از 9 نمره) کم خواهد شد. پس حتما از اینکه بیشتر از این تعداد می نویسید اطمینان حاصل کنید.

باید چقدر بیشتر از 150 یا 250 کلمه در تسک یک و دو رایتینگ IELTS بنویسم؟

درست است که حداکثری برای تعداد کلماتی که نگارش می شود در رایتینگ آیلتس مشخص نشده است اما بیشتر نوشتن اولا زمان بیشتری می گیرد؛ دوما نمره ی اضافی ندارد؛ پس توصیه می شود در تمارین خود یاد بگیرید فقط کمی بیشتر از حد مشخص شده بنویسید. برای تسک دو، 250 تا 285 کلمه و برای تسک یک، 150 تا 185 کلمه معقول است.

آیا باید تعداد کلماتی را که می نویسم بشمارم؟

خیر! این وظیفه ی examiner آیلتس است که این تعداد کلمات نوشته شده در رایتینگ  آیلتس را بشمارد اما قطعا شما باید به نحوی مطمئن شوید که بیشتر از حد کلمات نوشته اید. برای این کار، اولا تمارین خود را قبل از شرکت در آزمون، حتما روی برگه ی پاسخ نامه ی رایتینگ بنویسید تا بدانید که کجای کدام صفحه، با توجه به دست خط خودتان، شما حد 250 یا 150 کلمه را رد می کنید. در ضمن، با شمردن تعداد کلمات هر خط و ضرب کردن آن در تعداد خطوط، می توانید به رقمی نسبی دست بیابید.

آیا می توانم برگه پاسخ نامه ی رایتینگ اضافی بگیرم؟

بله حتما. اگر برگه های شما تمام شد، دست خود را بالا ببرید تا سوپروایزر آزمون آیلتس که در جلسه حضور دارد به درخواست شما رسیدگی کند.

آیا می توانم ابتدا نوشته ی خود را به صورت چرک نویس نوشته و سپس آن را پاک نویس کنم؟

به هیچ وجه این کار را نکنید. زیرا شما در رایتینگ آیلتس انقدر زمان ندارید که بخواهید یک بار چرک نویس تهیه کرده و سپس پاک نویس کنید! زمان عامل بسیار مهمی برای موفقیت در آزمون IELTS است، پس شما می بایست یاد بگیرید چطور در ابتدا برای خود یک فُرم کلی یا outline کشیده و سپس شروع به نوشتن کنید و بهترین را در اولین نگارش ارایه کنید.

آیا املای درست کلمات (spelling) در رایتینگ IELTS اهمیت دارد؟

بله. املا یا spelling صحیح کلمات در رایتینگ آیلتس در معیار گرامر (GRA) توسط examiner مورد سنجش قرار می گیرد.

چه ادبیاتی باید در Writing آزمون IELTS استفاده شود؟

در کل در رایتینگ آیلتس از ادبیات رسمی استفاده می شود و عبارات با فُرم کامل نوشته شده و به صورت مخفف (doesn’t-isn’t-couldn’t-etc.) نوشته نمی شود. تنها استثنای این قضیه، نامه های غیررسمی تسک یک رایتینگ آیلتس در ماژول General Training می باشد.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه