IELTS Generalities کلیات آیلتسآیلتسامتحان آیلتس چگونه است؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/admin-ajax-1.jpg

آزمون آیلتس کلمه ی آیلتس IELTS  در واقع کوتاه شده ی International English Language Testing System است که به معنی سیستم بین المللی ارزشیابی زبان انگلیسی می باشد. این آزمون که از معتبرترین آزمون های ارزشیابی در جهان محسوب می شود و دارای اعتبار بالایی است، توسط دانشگاه کمبریج انگلیس، مرکز IELTS  کشور استرالیا و...

آزمون آیلتس

کلمه ی آیلتس IELTS  در واقع کوتاه شده ی International English Language Testing System است که به معنی سیستم بین المللی ارزشیابی زبان انگلیسی می باشد. این آزمون که از معتبرترین آزمون های ارزشیابی در جهان محسوب می شود و دارای اعتبار بالایی است، توسط دانشگاه کمبریج انگلیس، مرکز IELTS  کشور استرالیا و گروه فرهنگی بریتانیا برگزار می گردد. اگر می خواهید به یکی از کشورهایی که زبان اصلی آنها انگلیسی است، مهاجرت کنید، درس بخوانید و یا کار کنید، به مدرک IELTS نیاز خواهید داشت. در کشورهایی همچون استرالیا، نیوزلند، کانادا و… IELTS دارای اهمیت بالایی بوده و برای مهاجرت به این کشورها باید مدرک آیلتس داشته باشید که در بیشتر از 270 مرکز واقع در 110 کشور، برگزار می شود

آزمون آیلتس جامع بوده و هر 4 مهارت را دربر می گیرد: Reading, Writing, Speaking, Listening که به ترتیب مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن می باشند. جالب است بدانید که آزمون آیلتس به 2 صورت عمومی General Training  و آکادمیک  Academic برگزار می گردد و آزمون آکادمیک که کمی دشوارتر است، برای ورود به دانشگاه ها و ادامه ی تحصیل لازم می باشد. در واقع سنجش شرکت کننده گان در آزمون آیلتس عمومی در ساختار علمی-اجتماعی بوده در حال که در آزمون آیلتس آکادمیک، شرکت کنندگان بر اساس مهارت های مورد نیاز در دانشگاه سنجیده می شوند. بخش های listening و Speaking هر 2 آزمون شبیه به هم بوده و بخش های reading  و Writing آنها متفاوت می باشد. اینکه کدام آزمون آیلتس را می خواهید شرکت کنید، بستگی به شما داشته و باید در زمان ثبت نام آن را مشخص کنید.

سوالات آزمون آیلتس نیز از ساده به دشوار متغییر بوده و شما در هر بخش نمره ای بین صفر تا 9 را کسب می کنید. نمره ی نهایی آیلتس شما در واقع میانگینی از نمرات کسب شده در 4 مهارت اصلی است. زمان کلی آزمون آیلتس نیز 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که چه نمره ای را باید کسب کنید؟ گفتنی است که هر دانشگاه و یا کشوری خود نمره ای را برای متقاضیان اعلام می دارد که در واقع حداقل نمره ی قبولی برای آنها می باشد. برای مثال برای مهاجرت به کانادا باید در هر 4 مهارت حداقل نمره ی 7 را کسب کنید.

ترتیب سوالات آزمون آیلتس نیز Listening،  Readingو  Writing  می باشد. زمان و تاریخ برگزاری امتحان مکالمه و یا Speaking نیز در روز امتحان مشخص می شود. زمان برگزاری آزمون مکالمه در بازه ی زمانی عصر روز امتحان تا 5 روز بعد از آن می باشد. جالب است بدانید که برای آزمون آیلتس اجازه ی استفاده از خودکار را نداشته و باید از مداد استفاده نمایید.

آزمون آیلتس
آزمون آیلتس

نتیج آزمون آیلتس نیز 2 هفته پس از برگزاری آزمون مکالمه یا Speaking اعلام می گردد. کارنامه ی IELTS فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود و با فکس یا ایمیل نمی توان تحویل گرفت.

نمرات آزمون آیلتس IELTS  از ۰ تا ۹

0 هیچ اطلاعاتی برای ارزیابی ندارید.

1 توانایی استفاده از چند کلمه ی ساده

2 توانایی استفاده از کلمات به صورت ساده و مکالمه در سطح ابتدایی در موقعیت های بسیار آشنا، ضعف بسیار در بخش های Speaking  و Writing، عدم ارتباط واقعی با زبان

3 توانایی انتقال مفهوم کلی در موقعیت های بسیار آشنا، غیر سلیس و با مکس های مکرر

4 مشکلات در بیان و درک مفهوم، عدم توانایی فرم های پیچیده، دارای قابلیت استفاده از زبان به صورت ابتدایی

5 توانایی درک عمومی، اشتباهات بسیار، توانایی ارتباط در حوزه ی تخصصی به صورت ابتدایی، دارای درک نسبی خوب

6 با وجود بی دقتی، درک نادرست در بعضی شرایط دارای مهارت نسبتا خوب در زبان، توانایی درک و بیان نسبی در فرم های پیچیده

7 مهارت کاربردی زبان، دارای کمی اشتباه و بی دقتی اما دارای درک و بیان خوب، توانایی استفاده و درک فرم های پیچیده

8 مهارت کاملا کاربردی زبان، کمی بی دقتی، دارای قابلیت استفاده از فرم های پیچیده و درک بالا

9 مهارت کاملا کاربردی زبان ، روان، سلیس، با دقت بالا


| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه