https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/images256-1.jpg

لیسنینگ آیلتس در این بخش به چند نکته ی مهم برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس (موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس) به شما پیشنهاد می کنیم که در زیر آمده است: 1) به بخش introduction یا معرفی هر پارت از لیسنینگ دقت کنید چون ایده ی کلی درباره ی موضوع و تعداد افراد صحبت کننده را...

لیسنینگ آیلتس

در این بخش به چند نکته ی مهم برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس (موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس) به شما پیشنهاد می کنیم که در زیر آمده است:

1) به بخش introduction یا معرفی هر پارت از لیسنینگ دقت کنید چون ایده ی کلی درباره ی موضوع و تعداد افراد صحبت کننده را به شما می دهد.

2) زمانی را برای چک کردن و نگاه اجمالی به سوالات لیسنینگ قبل از شروع خواهید داشت پس بهتر است زیر کلمات مهم خط بکشید.

3) توجه کنید که این کلمات کلیدی به همان صورت در لیسنینگ آورده نمی شوند پس باید به دنبال کلمات مترادف، هم معنی و مشابه بگردید که همان مفهوم را داشته باشد. برای مثال اگر در سوال هواشناسی باشد، شما در مکالمه ممکن است کلماتی همچون باران، خورشید و یا شرایط جوی را بشنوید.

4) حتی اگر پاسخ سوالی برایتان بسیار واضح است، بهتر است تا آخر لیسنینگ را با دقت گوش کنید چون ممکن است منظور نظر مکالمه کنندگان چیز دیگری باشد.

5) در بخش سوالات 4 گزینه ای، جواب را چندین بار بخوانید تا از گرامر درست جمله مطمئن شوید.

6) همچنین ترتیب سوالات مربوط به نمودار یا جداول را چک کنید چون معمولا شماره گذاری مشخص و واضحی ندارند.

7) بر روی صدای در حال پخش تمرکز کنید و سعی کنید صداهای اطراف و یا بغل دستیتان حواستان را پرت نکند.

8) نوت یا یادداشت برداری در بخش لیسنینگ آیلتس اهمیت بسیاری دارد که در پیدا کردن پاسخ درست به شما کمک می کند. تلاش کنید تا نکات کلیدی هر بخش را نوت بردارید.

9) به دلیل اینکه در بخش لیسنینگ شما با لحجه های مختلفی همچون استرالیایی، کانادایی، آفریقایی، اسکاتلندی و… مواجه خواهید شد که به انگلیسی صحبت می کنند، بهتر است پیش از آزمون بر روی این مهارت خود توجه کنید چون همان طور که می دانید گوش دادن به غیر انگلیسی زبانانی که انگلیسی صحبت می کنند، کمی دشوار است.

10) اگر در هنگام گوش دادن به مکالمه چندین کلمه را متوجه نشدید یا از دست دادید، نگران نباشید و با آرامش به بقیه مکالمه توجه کنید. ممکن است در ابتدای مکالمه برای شما کمی گنگ باشد اما هرچه مکالمه پیش می رود، برای شما واضح تر خواهد شد.

لیسنینگ آیلتس

11) در هر 2 امتحان آیلتس آکادمیک و عمومی (دوره فشرده آیلتس رشت)، از مکالماتی در حوزه های روزانه، دستورالعمل، آموزشی و.. استفاده می کنند. پس بهتر است در زمان تمرین پیش از آزمون خود را به چالش کشیده و به موضوعات مختلفی که حتی در آنها سر رشته ندارید همچون ورزشی، معماری، موسیقی، سیاست و… گوش کنید.

12) در تمرین های پیش از آزمون خود هم به متون مونولوگ یا تک نفره و هم به مکالمات 2 یا چند نفره گوش نمایید چون 2 بخش از listening آیلتس مونولوگ و 2 بخش مکالمه خواهد بود.

13) بهتر است صبور باشد و متن را به صورت کامل گوش نمایید. برای مثال ممکن است در ابتدا گوینده بگوید که “شرایط آب و هوایی در جهان اهمیت دارد” و شما به این فکر کنید که موضوع درباره ی شرایط آب و هوایی است اما سپس جمله ی بعدی را کاملا متضاد با جمله ی پیشین خود به کار ببرد و بگوید “البته امروز می خوایم به لاک پشت هایی در جنوب آفریقا تمرکز کنیم”.

14) معمولا از لغاتی که در پاسخ نامه وجود دارند به صورتی معکوس استفاده می کنند پس بهتر است با شنیدن کلمه ای آشنا که در یکی از 4 گزینه دیدید به سرعت آن را انتخاب نکنید و به مفهوم توجه نمایید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه