اسپیکینگمکالمهترس خود را از مکالمه زبان انگلیسی بر طرف نماید.

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/languages-256-1-1.jpg

با استفاده از 6 نکته ترس خود را برطرف نماید ترس از مکالمه زبان انگلیسی، مشکل بسیاری از زبان آموزان است که میتواند مانع بزرگی در یادگیری زبان انگلیسی محسوب شود.  ترس از اشتباه صحبت کردن و خجالت کشیدن هنگام صحبت کردن از دلایلی است که زبان آموز را از مکالمه انگلیسی دور میکند.راه حل...

با استفاده از 6 نکته ترس خود را برطرف نماید

ترس از مکالمه زبان انگلیسی، مشکل بسیاری از زبان آموزان است که میتواند مانع بزرگی در یادگیری زبان انگلیسی محسوب شود.  ترس از اشتباه صحبت کردن و خجالت کشیدن هنگام صحبت کردن از دلایلی است که زبان آموز را از مکالمه انگلیسی دور میکند.
راه حل های غلبه بر ترس از مکالمه زبان انگلیسی چیست؟

ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید

1) پیدا کردن ریشه ترس

 

باید ریشه ترس خودتان را پیدا کنید که دقیقاً شما از چه چیزی می‌ترسید؟ ترس از مکالمه زبان انگلیسی معمولاً به خاطر این است که فکر می‌کنید که احتمالا مرتکب اشتباهی در صحبت شوید یا احتمالا یک برخورد منفی ببینید.

همین حس خجالت باعث می شود از صحبت کردن دوری کنید که بسیار اشتباه است زیرا تکرار و تمرین زیاد باعث از بین رفتن اشتباهات میشود. بنابراین بدون ترس و با اعتماد بنفس شروع به صحبت کنید .

2) تمرین و تقویت مهارت شنیداری

اگر شما به ‌تازگی آموختن زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید خیلی مهم است که قبل از اینکه مکالمه به زبان انگلیسی را شروع کنید، برای مدت‌ زمان زیادی به تنهایی بخوانید و بشنوید. یادگیری لغات کمک زیادی به شما خواهد کرد که اگر خودتان قدرت صحبت کردن را ندارید حداقل صحبت طرف مقابل خود را متوجه شوید.

برای تقویت مهارت شنیداری باید از منابع مختلفی استفاده نمایید تا شرایط مختلف را تجربه کنید. به عنوان مثال یک ‌بار فیلم ببینید. بار دیگر اخبار گوش کنید و یک ‌بار هم موسیقی مناسب بشنوید. برای خواندن هم همین روش را در پیش بگیرید زیرا تغییر شرایط خیلی می‌تواند در بهتر شدن یادگیری کمک کند

 3) مکالمه دو نفره

اگر کمی ترس از مکالمه زبان انگلیسی دارید و یا تازه‌کار هستید، صحبت کردن در یک جمع می‌تواند ترسناک ‌تر باشد. چون تمرکز بر صحبت‌های تمامی افراد با لهجه‌ها و سرعت‌های مکالمه‌ای مختلف بسیار سخت و دشوار است و ممکن است موضوع را به ‌طور کلی از دست بدهید. در کل مکالمه در جمع به هر زبانی که باشد سخت‌تر از مکالمه‌ ی دونفره است. بنابراین پیشنهاد می‌شود مکالمه‌ را به صورت دونفره شروع کنید. وقتی مکالمه دونفره باشد، شخص مقابل می‌تواند شرایط شما را بهتر بفهمد و اگر سطح زبان شما پایین است آرام‌تر و شمرده تر صحبت کند.

4) برای شروع مکالمه از قبل چیزی در ذهن خود آماده کنید

بسیاری از وقت‌ها شروع یک موضوع جرات خیلی زیادی می‌ خواهد اگر بتوانید شروع کننده خوبی باشید، ادامه‌ی راه برای شما آسانتر می‌شود و شما در آن راه با اطمینان بیشتری قدم می گذارید. مکالمه به زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. اگر سطح زبان شما زیاد بالا نباشد، ممکن است برای شروع یک مکالمه به مشکل بر بخورید اما می‌توان این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرد. برای این کار از قبل موضوعات احتمالی که ممکن است در آغاز یک مکالمه به وجود بیاید را تمرین کنید.

5) کمک آموزشی های مختلف

از کمک آموزشی هایی مانند کتاب های مکالمه ،فیلهای آموزشی استفاده کنید. معمولا در کتابهای مکالمه، تلفظ صحیح هر لغت نوشته شده و در پایان هر درس چکیده ای از گرامرهای همان درس توضیح داده می شود. تماشای فیلم های زبان اصلی به لهجه و تلفظ کلمه ها نیز کمک شایانی خواهد کرد.

6) عجله نکنید

در آموختن زبان زیادی عجله نکنید. آهستگی و پیوستگی رمز موفقیت در آموختن زبان انگلیسی است. چون زمان زیادی باید بگذارید که ذهن شما به ساختارهای جدید زبان انگلیسی عادت کند. برای مکالمه به زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. اگر احساس می‌کنید هنوز آماده‌ی مکالمه به زبان انگلیسی نشده اید، صبر کنید تا زمانی که تصور کنید قدرت صحبت کردن را پیدا کرده اید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه