اسپیکینگمقالات آموزشیمکالمهروش های موثر در یادگیری لغات انگلیسی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/download256-1.jpg

یادگیری لغات انگلیسی در این مقاله سعی کردیم شما خوانندگان عزیز  را با نکات و روش های موثر در یادگیری لغات انگلیسی و  چگونگی به خاطر سپردن لغات زبان انگلیسی آشنا کنیم.اکنون به چند روش برای کمک به یادگیری و به خاطر سپردن لغات زبان انگلیسی می پردازیم : (فلش کارت)  با استفاده از فلش...

یادگیری لغات انگلیسی

در این مقاله سعی کردیم شما خوانندگان عزیز  را با نکات و روش های موثر در یادگیری لغات انگلیسی و  چگونگی به خاطر سپردن لغات زبان انگلیسی آشنا کنیم.
اکنون به چند روش برای کمک به یادگیری و به خاطر سپردن لغات زبان انگلیسی می پردازیم :

(فلش کارت)


 با استفاده از فلش کارت ، یکی از سریعترین روشهای یادگیری لغات انگلیسی و بخاطر آوردن لغاتی که نیاز به تکرار دارند می باشد. این روش بسیار موثر و همچنین کم هزینه است.
روش کار به این صورت است که باید یک سری از کارت های مقوایی در اندازه‌ های کوچک تهیه ‌کنید. در یک طرف آن لغت انگلیسی را می‌نویسید و در طرف دیگر کارت، معنی آن را به فارسی بنویسید. کارتها را مرور کنید تا زمانی که مطمئن شوید آنها را به خوبی فرا گرفته‌اید.

(دفتر لغت)

همیشه یک دفتر لغت همراه خود داشته باشید و هر زمانی که به لغت جدیدی برخوردید آن را در دفترلغت یادداشت کنید.
بعضی از مواردی که می‌توان در دفترلغت ثبت کرد عبارتند از: توضیح انگلیسی معنی لغت، مترادف لغت، متضاد لغت، تصاویر مربوطه، جملات نمونه (به انگلیسی)، علائم فونتیک، نوع کلمه (اسم، فعل، مصدر و …)، نکات گرامری، کلمات هم خانواده و… که میتوانند در یادگیری مفید باشند.

(تصویر سازی ذهنی)

در این روش شما لغات انگلیسی را با لغات فارسی که تلفظ یا املای مشابه ای دارند، مرتبط می کنید شاید از نظر معنایی با هم هیچ ارتباطی نداشته باشند.
مثال کلمه shatter ( شاتر به معنی خورد کردن – داغون کردن – شکستن ) برای تصویر سازی می توانید در ذهنتان تصور کنید رفتم نونوایی یکی بی نوبت اومد نون بگیره شاطر قاطی کرد زد همه چی رو خورد و داغون کرد .

(مطالعه )


یکی دیگراز روشهایی که میتوان برای یادگیری لغات انگلیسی استفاده نمود ،دایره لغات خود را با مطالعه کردن میتوانید گسترش دهید، زبان‌شناسان معتقدند که در ابتدا باید حداقل بین 3000 تا 5000 لغت و هم خانواده یا مترادف‌ را فرا بگیرید تا این بتوانید  که معنی دقیق لغات را با توجه به متن آن درک کنید.

پس تا جایی که امکان دارد وقت آزاد خود را برای مطالعه متن‌های انگلیسی مثل داستانهای کوتاه، اخبار و مقالات و … اختصاص دهید.
وقتی با لغت جدیدی روبرو می شوید  در ابتدا سعی کنید معنی آن را از طریق بقیه متن و معنی کلی متن حدس بزنید و سپس اگر موفق نشدید با مراجعه به دیکشنری معنی دقیق آن را پیدا کنید.

یادگیری لغات انگلیسی
بسیاری از کلمات و لغات از متن یاد گرفته می شود. هر چه بیشتر در معرض واژگان قرار بگیرید لغات بیشتری یاد می گیرید. حفظ لغت به تنهایی کافی نیست. بلکه باید شما توانایی این را داشته باشید که جایگاه لغت در جمله را به شکل صحیح تشخیص دهید و کاربرد آن یاد بگیرید. به این منظور باید اکثرا جملات و پاراگرافهای کوتاه را مطالعه کنید.

(فیلم)


تماشای فیلم می تواند کمک زیادی در یادگیری دایره لغات شما داشته باشد. اگر شما به طور میانگین در هفته 3 فیلم تماشا کنید و در هر فیلم تنها حداقل 10 کلمه جدید یاد بگیرید بعد از حدود 6 ماه نزدیک به 700 لغت و اصطلاح جدید بلد خواهید شد. توجه داشته باشید این مقدار حداقل لغاتی می باشد که شما تنها با صرف کمترین هزینه و انجام یک فرآیند یادگیری  به دست آورده اید.
پس تماشای فیلم برای آموزش زبان و یادگیری لغات یک کار لذت بخش خواهد بود.

| استاد مسجدی

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه