IELTS Generalities کلیات آیلتسآیلتسنکاتی درباره‌ی مهارت‌های آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/page_1256-1.jpg

نکاتی درباره‌ی مهارت‌های آیلتس همانگونه که می دانید آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است (نکاتی درباره‌ی مهارت‌های آیلتس): Speaking, Listening, Writing و Reading که به ترتیب مهارت های نوشتن، شنیداری، مکالمه و خواندن می باشند. در این بخش به نکات هر مهارت اشاره کرده ایم. بخش اول: مهارت شنیداری Listening مدت زمان آزمون: 30...

نکاتی درباره‌ی مهارت‌های آیلتس

همانگونه که می دانید آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است (نکاتی درباره‌ی مهارت‌های آیلتس): Speaking, Listening, Writing و Reading که به ترتیب مهارت های نوشتن، شنیداری، مکالمه و خواندن می باشند. در این بخش به نکات هر مهارت اشاره کرده ایم.

مهارت‌های آیلتس

بخش اول: مهارت شنیداری Listening

مدت زمان آزمون: 30 دقیقه

در این بخش دفترچه ای در اختیار شما قرار داده می شود که شامل 40 سوال بوده و دارای 4 بخش 10 سواله می باشد. قبل از پخش listening زمانی به شما می دهند تا بخش ها را به صورت کلی ببینید و سپس listening  فقط برای 1 بار پخش می شود. پس از اتمام هر بخش، زمانی را در اختیار شما قرار می دهند تا جواب های خود را یک بار چک نمایید. در زمان پخش listening باید جواب ها را در دفترچه ی سوال وارد نمایید و سپس 10 دقیقه زمان دارید تا جواب ها را وارد پاسخ نامه نمایید. در 2 بخش اول listening ، مکالماتی با موضوعات اجتماعی پخش می شود که بین 2 یا چند نفر اتفاق می افتد اما در 2 بخش بعدی listening، موضوعات مکالمه آکادمیک، دانشگاهی و یا کنفرانس بوده که لهجه های مختلف انگلیسی را نیز شامل می شود.

از جمله سوالات Listening در آیلتس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سوالات کوتاه پاسخ

سوالات تستی

تکمیل کردن سوالات ناقص

دسته بندی و طبقه بندی آیتم ها

یافتن واژگان مشابه Matching

تکمیل: یادداشت، فرم، جداول، سامری یا خلاصه، نمودار یا دیاگرام، نقشه

بخش دوم: مهارت خواندن Reading

آیلتس دارای 2 نوع آکادمیک و عمومی می باشد، به همین دلیل در بخش Reading این 2 نوع از آیلتس با هم متفاوت هستند که در زیر به هر دو اشاره شده است:


Academic Reading

مدت زمان آزمون: 60 دقیقه

در این بخش 40 سوال در قالب 3 بخش مطرح می شود. حدودا 2000 تا 2700 کلمه به شما داده می شود و پس از اتمام ساعت آزمون نیز پاسخنامه از شما تحویل گرفته می شود. در این بخش شما زمانی برای انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه ندارید. متن های انتخاب شده نیز بر اساس مجله ها، روزنامه ها، کتاب ها و جزوه ها انتخاب می شود که برای افراد غیر متخصص نوشته شده است. یک بخش شامل نوشته ای با استدلال حدودی بوده، متن بعدی محتوایی تصویری داشته و متن آخر نیز شامل لغات و کلمات تخصصی است.


General Training Reading

مدت زمان آزمون: 60 دقیقه

سختی و پیچیدگی Reading عمومی کمتر از بخش آکادمیک بوده و بیشتر بر روی موضوعات اجتماعی که شامل زندگی روزمره و مکالمات ابتدایی می باشد، متمرکز است.

دفترچه ای که شامل ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه است به متقاضی داده میشود. در این بخش نیز زمانی برای انتقال پاسخ ها به پاسخنامه ندارید.

متون بکار رفته همچون Reading آکادمیک از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و غیر متخصص می باشد.

بخش اول: امور روزمره اجتماعی

بخش دوم: جزوات آموزشی و نیازهای رفاهی

بخش سوم: یک متن بلند با موضوعی جنرال یا عمومی


از جمله سوالات Reading در آیلتس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سوالات تستی

سوالات با جواب کوتاه

دسته بندی آیتم ها

تکمیل کردن سوالات ناقص

یافتن واژگان مشابه Matching

تکمیل: یادداشت، فرم، جداول، سامری یا خلاصه، نمودار یا دیاگرام، نقشه

تشخیص نظر نویسنده متن

در بخش Yesو Noو Not Given: اگر سوالات با متن مطابق بود جواب Yes، اگر متناقض با متن بود No و اگر اشاره به آن در متن نشده بود Not Given را انتخاب می کنید.

بخش سوم: مهارت نوشتاری Writing

در این بخش نیز به 2 نوع از Writing آیلتس اشاره می کنیم:

Academic Writing

زمان آزمون: 60 دقیقه

در این بخش باید 2 انشاء بنویسید:

تسک Task 1: نامه ای به شخصی فرضی که باید حداقل 150 کلمه داشته باشد و حدودا 20 دقیقه زمان نیاز دارد.

تسک Task 2: مساله ای مطرح می شود که شما باید نظر مخالف و یا موافق خود را به آن موضوع مطرح کنید و حداقل 250 کلمه باید بنویسید. برای این بخش 40 دقیقه زمان نیاز دارید.


General Training Writing

زمان آزمون: 60 دقیقه

همانند Writing آکادمیک 2 موضوع به شما داده می شود که برای موضوع اول 20 دقیقه و برای موضوع دوم 40 دقیقه زمان نیاز دارید. انشاء اول شما باید حداقل 150 کلمه و انشاء دوم حداقل 250 کلمه داشته باشد در غیر این صورت از شما نمره کم خواهد شد. در Task 1 یا همان انشاء اول یک نموداری به شما داده می شود که باید آن را توضیح دهید. در Task 2 نیز باید نظر مخالف یا موافق خود را درباره ی موضوع مطرح شده بیان کنید.

بخش چهارم: مهارت مکالمه Speaking

مصاحبه ی آزمون IELTS  حدودا بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. مصاحبه به صورت انفرادی با مصاحبه گر بوده و کل مصاحبه نیز ضبط می شود. در بخش اول شما به سوالات عمومی و شخصی در مورد وضعیت خانوادگی، محیط زندگی، شغل و… پاسخ می دهید که حدود 5 دقیقه طول می کشد. در بخش دوم، کارتی به شما داده می شود که موضوعی بر روی آن نوشته شده و شما فرصت دارید تا 2 دقیقه درباره ی آن صحبت کنید. قبل از شروع نیز 1 دقیقه به شما زمان داده می شود تا فکر کنید و یادداشت بردارید. در بخش نهایی و سوم، 5 دقیقه مصاحبه گر درباره ی مسائل فرعی موضوع روی کارت با شما صحبت می کند.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه