IELTS-Speaking اسپیکینگ آیلتسIELTS-Speaking-articlesآیلتساسپیکینگهمه چیز درباره ی اسپیکینگ Speaking آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/KINDLE-IELTS-Speaking-256-1.jpg

بخش اسپیکینگ آیلتس که بین 10 تا 15 دقیقه زمان می برد، بعد از امتحان کتبی و یا تا 1 هفته بعد از آن برگزار می شود. بخش Speaking از 3 قسمت مختلف تشکیل شده است که در زیر به آنها اشاره کرده ایم: بخش اول  سوالاتی است که مربوط به زندگی شخصی، شغلی، علایق...

بخش اسپیکینگ آیلتس که بین 10 تا 15 دقیقه زمان می برد، بعد از امتحان کتبی و یا تا 1 هفته بعد از آن برگزار می شود. بخش Speaking از 3 قسمت مختلف تشکیل شده است که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

Speaking

بخش اول

 سوالاتی است که مربوط به زندگی شخصی، شغلی، علایق و… مربوط به شما پرسیده می شود که حدود 5 دقیقه زمان می برد.

بخش دوم

کارتی به شما داده میشود که موضوعی بر روی آن نوشته شده و پس از زمان کوتاهی باید در حدود 2 دقیقه درباره ی آن موضوع صحبت کنید.

بخش سوم

بخش نهایی و سوم نیز که کمی دشوار تر از سایر مراحل بود، سوالاتی است که مصاحبه گر در حواشی و مسائل فرعی موضوع بخش دوم از شما می پرسد و در واقع با هم به بحث و گفت و گو می پردازید.

حال سوال این است که در خارج از کلاس چگونه مهارت اسپیکینگ خود را افزایش دهید؟

باید از هر فرصتی که برایتان پیش می آید استفاده نمایید و به زبان انگلیسی صحبت کنید. برای مثال در محل کارتان با همکارانی که از سطح زبان خوبی برخوردارند و در زمان استراحت و یا تایم ناهار با هم به گفت و گوی انگلیسی بپردازید.

اگر دانشجو هستید، با همکلاسی هایتان می توانید درباره ی موضوعات پیش آمده در طول کلاس و یا چگونگی انجام پروژه های پایان ترمتان به انگلیسی صحبت کنید. اما اگر امکان صحبت با همکاران، دوستان و یا هم کلاسی هایتان را ندارید، بهترین راه برای شما شرکت در کلاس های مکالمه ی آزاد و یا Free Discussion است.

در این کلاس ها شما علاوه بر اینکه با زبان آموزانی در سطح خودتان به گفت و گو می پردازید، خیالتان راحت است که استادی حضور داشته و اشکالات احتمالی شما را بررسی می کند و در نهایت به پیشرفت شما کمک می شود.

علاوه بر این، گروه هایی نیز در وب سایت ها وجود دارند که با ملحق شدن به انها می توانید با افرادی از سراسر دنیا که گویش ها و لحجه های مختلفی نیز دارند، صحبت کنید. از جمله ی این وبسایت ها MeetUp  و Mundo Lingo می باشد.

باید به این نکته توجه کنید که هیچ تکنیک خاصی برای موفقیت در اسپیکینگ آیلتس وجود ندارد و همه چیز بستگی به توانایی شما در برقراری ارتباط و مهارت صحبتتان بستگی دارد. پس برای گرفتن نمره ی خوب در این بخش باید بر روی مهارت و تسلط گفتاریتان تمرکز نمایید.

برای موفقیت در بخش Speaking آیلتس داشتن موارد زیر بسیار اهمیت دارد:

Accuracy: استفاده ی درست از ساختار و لغات زبان

Fluency: بدون مکث و روان صحبت کردن

Coherence: پیوستگی در صحبت و مربوط به موضوع اصلی

Ideas: داشتن ایده در صحبت که ارزش گوش دادن داشته باشد.

Musical Tone: گوش نواز صحبت کردن

Accurate Pronunciation: داشتن تلفظ درست

Standard Accent: لحجه ای درست و قابل قبول

Body Language: استفاده درست و به موقع از زبان بدن (دست ها، حرکت سر و…)

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه