IELTS-Listening لیسنینگ آیلتسIELTS-Listening-articlesآیلتسلیسنینگهمه چیز درباره ی لیسنینگ Listening آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/page_1256-1.jpg

همه چیز درباره ی لیسنینگ Listening آیلتس آزمون IELTS یکی از دغدغه های مهم زندگی افراد امروز است و یکی از ترس های این افراد بخش listening آزمون می باشد. خبر خوش این است که لیسنینگ آیلتس دارای فرمت ثابتی است و به همین دلیل می توانید قبل از آزمون خود را برای این بخش...

همه چیز درباره ی لیسنینگ Listening آیلتس

آزمون IELTS یکی از دغدغه های مهم زندگی افراد امروز است و یکی از ترس های این افراد بخش listening آزمون می باشد. خبر خوش این است که لیسنینگ آیلتس دارای فرمت ثابتی است و به همین دلیل می توانید قبل از آزمون خود را برای این بخش ها آماده کنید.

بخش listening آیلتس دارای 4 قسمت بوده و در کل 30 دقیقه زمان نیاز دارد. بخش های مختلف لیسنینگ شامل موارد زیر می شود:

بخش اول

 در بخش اول آزمون لیسنینگ آیلتس مکالمه ای 2 نفره بر اساس موضوع اجتماعی و روزمره است. برای مثال می تواند مکالمه ای در بانک یا مدرسه باشد.

بخش دوم

مونولوگ یا صحبت تک نفره است که موضوعی غیر تخصصی دارد. برای مثال صحبت های یک راهنمای تور یا فردی که در حال کنفرانس است.

بخش سوم

 در این بخش از آزمون لیسینگ آیلتس مکالمه ای بین چند نفر اتفاق می افتد که معمولا بین 3 تا 5 نفر متغیر است. بستر این نوع مکالمه تحصیلی بوده برای مثال مکالمه ای بین معلم و شاگردانش می تواند باشد که درباره ی پروژه ی درسی بحث می کنند.

بخش چهارم

این بخش محتوایی آموزشی داشته و معمولا سخنرانی می باشد که به صورت مونولوگ اتفاق می افتد.

باید توجه داشته باشید که تمامی 4 بخش فقط برای 1 بار پخش می شود پس قبل از شروع بخش لیسنینگ بهتر است نگاهی اجمالی به کل سوالات داشته باشید و برای این کار شما 1 دقیقه زمان دارید. همینطور باید بدانید که 4 بخش لیسنینگ آیلتس از آسان به دشوار طراحی شده یعنی بخش اول بسیار راحت و بخش چهارم کمی دشوار است.

پاسخنامه ی این بخش از آزمون آیلتس دارای اهمیت بسیاری است در نتیجه باید مطمئن شوید که همه ی بخش ها را به درستی پر کرده اید. شما در ابتدا جواب ها در برگه ی سوال وارد کرده و در نهایت به پاسخنامه منتقل می کنید.

همه چیز درباره ی لیسنینگ Listening آیلتس

نکاتی که باید برای آزمون Listening آیلتس به آن توجه داشته باشید را در اینجا بیان کرده ایم:

بخش املاء:

املاء نادرست می تواند پاسخ درست شما را بی اعتبار نماید پس بهتر است پیش از آزمون لیسینیگ آیلتس بر روی مهارت نوشتاری خود تمرین نمایید.

دست خط:

درست است که به دلیل محدودیت زمان نمی توانید با حوصله بنویسید اما از آنجایی که تصحیح کننده وقت زیادی را برای خواندن دست خط شما صرف نمی کند، بهتر است به گونه ای بنویسید که کاملا خوانا باشد.

گرامر:

مشکلات گرامری نمره ی منفی را برای شما به ارمغان می آورد. بهتر است به نکاتی همچون جمع و مفرد بودن، زمان افعال، افعال با قاعده و بی قاعده، همخوانی فاعل و فعل، s سوم شخص مفرد و…. توجه نمایید. برای مثال جمع و مفرد بودن می تواند در پیدا کردن پاسخ درست نیز به شما کمک کند. زمان افعال نیز بسیار در بخش listening اهمیت دارد برای مثال اگر کلیت جواب درست باشد اما زمان فعل را به درستی به کار نبرده باشید، از شما نمره کسر خواهد شد.

طرز نوشتن کلمات:

نکته ی جالب  درباره ی آزمون آیلتس این است که اگر در بخش لیسنینگ شما کلمه ای را که باید با حرف بزرگ شروع شود به اشتباه با حرف کوچک بنویسید، از شما نمره کسر خواهد شد اما اگر کل جواب هایتان را با حروف بزرگ بنویسید، هم خوانا تر خواهد بود و هم امکان اشتباه در حروف بزرگ وجود نخواهد داشت.

در آخر تعدای برنامه های رادیویی و پادکست را به شما معرفی می کنیم که در بخش listening آیلتس بسیار مفید خواهد بود:

کشور نیوزلند: Podcasts NZ

کشور انگلیس: BBC World Service – Live Radio

کشور امریکا: ESL Podcast (Easy – Hard), National Public Radio (Hard)

کشور اسکاتلند: BBC Podcasts Scotland

کشور کانادا: CBC Radio

کشور استرالیا:14  Favourite Australian Podcasts

کشور آفریقای جنوبی: International Dialects of English Archive

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه