IELTS Generalities کلیات آیلتسآیلتسکسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس (پارت اول)

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/04/165-Advanced-256-1.jpg

آزمون آیلتس کسب نمره ۷ اسپیکینگ speaking در آیلتس (کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس) کاری راحت و قاعده مند خواهد بود اگر روش های دکتر مسجدی را دنبال کنید. در اینجا چند نکته ی مهم برای بخش اسپیکینگ آیلتس را بیان می کنیم: 1) سعی کنید فی البداهه صحبت کنید سعی کنید...

آزمون آیلتس

کسب نمره ۷ اسپیکینگ speaking در آیلتس (کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس) کاری راحت و قاعده مند خواهد بود اگر روش های دکتر مسجدی را دنبال کنید. در اینجا چند نکته ی مهم برای بخش اسپیکینگ آیلتس را بیان می کنیم:

آزمون آیلتس
آزمون آیلتس

1) سعی کنید فی البداهه صحبت کنید

سعی کنید فی البداهه صحبت کرده و چیزی را از قبل حفظ نکنید. داشتن خلاقیت فاکتور مهمی در کسب نمره ی بالای اسپیکینگ برای شما خواهد بود. در واقع مصاحبه گر باید مطمئن شود که شما از مهارت و آمادگی خوبی برخوردار هستید.

2) بر روی تلفظ درست خود تمرین کنید

بیشتر زبان آموزان ایرانی دارای مشکل تلفظ یا pronunciation هستند پس بهتر است بر روی تلفظ درست خود تمرین کرده و سعی داشته باشید تا استرس کلمات، اینتونیشن و یا بالا و پایین رفتن صدا را رعایت نمایید. برای داشتن تلفظ درست بهتر است که هر کلمه را بارها بشنوید و سعی کنید عین تلفظ را تکرار نمایید.

3) تهیه لیستی از کلمات مناسب

تهیه لیستی از کلمات مناسب و پر کاربرد در 3 بخش مختلف اسپیکینگ آیلتس را تهیه کرده و سعی کنید با تکرار زیاد ملکه ی ذهنتان شود تا هر زمان که نیاز داشتید به راحتی آن ها را به خاطر آورده و استفاده نمایید. برای مثال برای بخش اول که سوالات شخصی از شما پرسیده می شود، کلماتی که به علایق، محل زندگی و کارتان مربوط می شود را به یاد داشته باشید. خوب است بدانید که هر چه از کلمات سطح بالاتری استفاده کنید، توجه مصاحبه گر را بیشتر جذب کرده و نمره ی بهتری کسب می کنید.

4) باید تسلط کافی به تمامی ساختارها و گرامر زبان داشته باشید

توجه داشته باشید که از ساختارهای دم دستی و ساده سطح زبان شما را پایین نشان می دهد پس بهتر از از ساختارهای پیچیده تر زبان استفاده کنید.

5) سعی کنید در زمان صحبت کردن به سقف یا زمین نگاه نکنید.

درست است که آزمون آیلتس است و برایتان استرس زاست اما اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که با مکالمات روزمره تفاوت ندارد پس بهتر است به مصاحبه گر نگاه کرده و سعی کنید ارتباط واقعی با او ایجاد نمایید.

6) از حرف های نامربوط به موضوع بپرهیزید.

برای مثال اینکه چرا کم خوابی دارید و یا استرس به مصاحبه گر مربوط نمی شود. پس سعی کنید دوستانه و مودبانه با او صحبت کنید.

7) باید توجه کنید که مصاحبه گر هم یک انسان است

و آزمون آیلتس نیز از ساده ترین آزمون های جهان محسوب می شود. مخصوصا بخش اسپیکینگ که با تمرین و تکرار می توانید نتیجه ی خوبی دریافت کنید. شما حتما به کلاس آیلتس (کلاس آیلتس خصوصی رشت) رفته اید و اگر در کلاس های دکتر مسجدی بوده اید پس زیر نظر اساتید مجرب تعلیم دیده اید و آزمون های ماک آیلتس را گذرانده اید. از آنجایی که مصاحبه گران آیلتس خود مدرس هستند پس او همچون مدرس شما در آموزشگاه بوده و با این فرض به راحتی استرس شما از بین رفته و بهترین عملکرد را خواهید داشت.

8) دوری از استرس

برای دوری از استرس، زودتر از زمان مقرر در محل آزمون حضور داشته باشید و کمی در آنجا ماندن حس غریبی با محیط را از بین ببرید. کمی قدم بزنید و با محیط آشنا شوید تا استرس خود را از بین ببرید.

9) جواب بله یا خیر و تک کلمه ا ی ندهید

نکته ی آخر این که در هیچ یک از بخش های آیلتس جواب بله خیر و تک کلمه ای فقط ندهید. از شما انتظار می رود که دلیل بیاورید و جواب های بلند با گرامر و کلمات مناسب را بیان کنید. پس بر روی اینکه چگونه دلیل بیاورید و جواب های طولانی بدهید نیز باید تمرین کنید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه