PTEکلیات PTEآزمون PTE چیست؟ (پارت دوم)

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/pte-academy-4951457-b7f17896-1-1.jpg

آزمون PTE چیست؟ هزینه ثبت نام آزمون PTE چقدر است؟ هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت و در مواردی به نوع ارز همان کشور و در مواردی دیگر به دلار آمریکا می باشد.در ادامه می توانید جدول هزینه ثبت نام آزمون PTE (PTE رشت) را در چند کشور همسایه مشاهده نمایید: امارات متحده عربی:...

آزمون PTE چیست؟ هزینه ثبت نام آزمون PTE چقدر است؟

هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت و در مواردی به نوع ارز همان کشور و در مواردی دیگر به دلار آمریکا می باشد.
در ادامه می توانید جدول هزینه ثبت نام آزمون PTE (PTE رشت) را در چند کشور همسایه مشاهده نمایید:

امارات متحده عربی: ۹۸۰ درهم امارات (۱۲۲۵ درهم امارات در صورت ثبت نام با تاخیر)
ترکیه: ۴۵۶ لیر ترکیه (۵۸۱.۲۵ لیر ترکیه در صورت ثبت نام با تاخیر)
آذربایجان: ۱۷۰ دلار آمریکا (۲۱۲.۵ دلار آمریکا در صورت ثبت نام با تاخیر)
عراق: ۲۱۰ دلار آمریکا (۲۶۲.۵ دلار آمریکا در صورت ثبت نام با تاخیر)

همانطور که از فهرست بالا به خوبی مشخص است، برخلاف آزمون های تافل iBT و آیلتس که هزینه آن ها در کشورهای مختلف کم و بیش نزدیک به یکدیگر است، هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف تفاوت نسبتاً زیادی با یکدیگر دارد.

نکاتی درباره ثبت نام آزمون PTEجهت ثبت نام در آزمون PTE، لازم است ابتدا در آدرس http://pearsonpte.com/book اقدام به ایجاد حساب کاربر نمایید. سپس اطلاعات حساب کاربری خود را در فرم زیر ثبت می نمایید تا ثبت نام آزمون PTE در تاریخ و مرکز مورد نظر شما انجام شود.دقت کنید که در هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت Pearsonpte.com اطلاعات هویتی خود شامل “نام”، “نام خانوادگی” و “تاریخ تولد” را دقیقا مطابق با گذرنامه خود وارد نمایید، چون این تنها بخشی از حساب کاربری شما است که غیر قابل تغییر است و علاوه بر این مهمترین بخش آن نیز می‌باشد. درصورتی که هنوز گذرنامه ندارید باید دقت کنید که اطلاعات را به گونه‌ای وارد نمایید که بعداً بتوانید مطابق این اطلاعات، جهت دریافت گذرنامه اقدام فرمایید.

چیزهایی درباره‌ی آزمون PTE که هیچکس راجع به آن صحبت نمی‌کند اما شما باید بدانید عبارتند از:

ویزا:

اگرچه داوطلب بتواند در آزمون PTE نمره‌ی خیلی بالایی بگیرد، پروسه‌ی پذیرش آن‌ها سریع‌تر انجام خواهد شد. اما نمره‌ی آزمون PTE ضمانتی برای موافقت با ویزای شما نیست. آزمون PTE یکی از معیارهای لازم از نظر هیئت رسیدگی به امور مهاجرین است و تنها معیار برای ویزا نیست. اگر داوطلب نمره‌ی خوبی در آزمون PTE بگیرد اما از پس سایر ملزومات بر نیاید، ویزای آن‌ها ممکن است با تأخیر روبرو شده یا مورد موافقت قرار نگیرد.

دانشگاه‌ها/ سازمان‌های خارجی:

آزمون آکادمیک PTE برای زبان انگلیسی منبعی است برای بررسی کارآمدی‌ داوطلبین در زبان انگلیسی و این به این معنی نیست که این آزمون بلیط نهایی برای سفر خارجی‌تان است. داوطلبینی که نمره‌ی خوب یا خیلی بالایی بگیرند، پیشنهاد درجه یکی از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها دریافت خواهند کرد اما به سایر مدارک و توانایی ها هم نیاز خواهند داشت. اگر داوطلب نتواند که سایر اسناد لازم را تحویل دهد یا سایر معیارهای لازم را فراهم کند، پس ثبت‌نام نخواهد شد.

آزمون PTE
آزمون PTEآزمون های آزمایشی:

آزمون‌های آزمایشی بخشی جدایی‌ناپذیر از روند شرکت در هر نوع آزمونی هستند. این آزمون ها برای ارزیابی نقاط ضعف شما و عادت دادنتان به امتحان و حفظ نکردن پاسخ‌ها ساخته شده‌اند. پرسش‌های آزمون آزمایشی و آزمون اصلی خیلی متفاوت خواهد بود. به عبارتی دیگر، جهان آزمون، با جهان کلاس های آمادگی و آزمون های آزمایشی متفاوت است. پیشنهاد می‌شود از آزمون های آزمایشی برای ارزیابی کارآمدی و تشخیص نقاط ضعف خود استفاده کرده و بررسی نمایید از دفعه‌ی آخر چه میزان پیشرفتی صورت گرفته است. با رفع نقاط ضعف خود خواهید توانست بهترین نتیجه ی ممکن را بگیرید.

فرمت کلی آزمون PTE به شکل زیر است:

بخش اول Speaking & Writing

 ۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم است و شامل موارد زیر می باشد:

معرفی شخصیخواندن بلند (Read Aloud)تکرار جملهتوصیف تصویرتکرار یک lectureجواب به سوالات کوتاهخلاصه کردن متن ( یک جمله )خلاصه کردن متن ( یک پاراگراف )مقاله (۲۰ دقیقه )

بخش دوم Reading

 ۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان برای:

سوالات چند گزینه ایچیدن پاراگراف هاپر کردن جاهای خالی

( ۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری )

بخش سوم Listening

 ۴۵ تا ۵۷ دقیقه برای:

خلاصه کردن یک بخش Speakingسوالات چند گزینه ایپر کردن جای خالیمشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درستمشخص کردن کلمات نادرست

یکی دیگر از ویژگیهای این آزمون این است که نمره شما ۵ روز بعد از انجام آزمون در وب سایت Pearson قابل مشاهده است و شما می توانید بعد از آن بلافاصله در صورت نیاز مجددا ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کنید. امتحانات نیز در مرکز اصلی توسط کامپیوتر تصحیح شده و احتمال بروز هر گونه خطا در حین تصحیح را به حداقل می رساند.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی
ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸
محل برگزاری کلاسها
رشت،لاهیجان،انزلی     

آموزش زبان های انگلیسی٬آلمانی ،روسی، ترکی استامبولی،IELTS، TOEFL 

 

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه