https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/ielts-reading-học-tiếng-anh-nhanh-1.jpg

نکات کلیدی در ریدینگ آیلتس در این قسمت آموزشگاه زبان اندیشان زیر نظر استاد مسجدی به نکات کلیدی و مهم در ریدینگ آیلتس ( نکات کلیدی در ریدینگ آیلتس ) می پردازد. این نکات برای هر دو ریدینگ عمومی و آکادمیک مفید می باشد. برای کسب نمره ی خوب در بخش ریدینگ آیلتس باید نکات...

نکات کلیدی در ریدینگ آیلتس

در این قسمت آموزشگاه زبان اندیشان زیر نظر استاد مسجدی به نکات کلیدی و مهم در ریدینگ آیلتس ( نکات کلیدی در ریدینگ آیلتس ) می پردازد. این نکات برای هر دو ریدینگ عمومی و آکادمیک مفید می باشد.

برای کسب نمره ی خوب در بخش ریدینگ آیلتس باید نکات پایه ای را رعایت کرده تا بیشتر استفاده از زمان و دانش خود را داشته باشید.

1) مدیریت زمان

مدیریت کردن زمان یعنی بتوانید به درستی زمان خود را بین تسک های ریدینگ تقسیم کنید به گونه ای که زمان کم نیاورید. البته این تقسیم زمان در ریدینگ عمومی و آکادمیک متفاوت است. در ریدینگ آیلتس آکادمیک، 60 دقیقه زمان خود را باید بین 3 متن مختلف تقسیم نمایید. برای ریدینگ عمومی نیز 3 بخش وجود دارد: بخش اول 2 تا 3 متن کوتاه، بخش دوم 2 متن و بخش آخر 1 متن طولانی است. شما باید در نظر داشته باشید که زمان کافی و نه بیش از حد را برای هر متن اختصاص داده اید.

2) سطحی خواندن متن و کلی خوانی

سطحی خوانی به این معنی است که یک متن را به صورت کلی و فوری بخوانید تا با ایده ی کلی متن آشنا شوید و موضوع آن را دریابید. در این نوع خواندن نیازی به خواندن تک تک کلمات نیست.

3) کامل خواندن هر پاراگراف

ممکن است در سوالی از ریدینگ درباره ی زمان از شما سوال شده باشد، پس با دیدن اولین زمان در متن فکر می کنید که پاسخ همین است. اما بهتر است تا پایان آن پاراگراف را خوانده و مطمئن شوید زمان دیگری در متن ذکر نشده است. سریع خواندن نکته ی کلیدی است اما نباید دقت را فراموش کنید.

نکات کلیدی در ریدینگ آیلتس
نکات کلیدی در ریدینگ آیلتس

4) مترادف ها

در سوالات و متون ریدینگ آیلتس معمولا خود کلمه را نمی آورند و از مترادف ها که معنای مشابهی دارند استفاده می کنند. مثلا در سوال ممکن است کلمه ی “Ideal” استفاده شده باشد اما در متن مترادفش کلمه ی “Optimum” به کار رفته باشد. مثالی دیگر کلمه ی “wake up” است که می توان مترادف هایی همچون “rouse”، “rise” و یا “awake” را در متن مشاهده کرد.

چگونه یادگیری کلمات برای ریدینگ آیلتس را تقویت کنیم؟

در این بخش استاد مسجدی چندین راهکار برای یادگیری بهتر کلمات به شما ارائه می کند که در آطمون ریدینگ آیلتس می تواند بسیار کمک کننده باشد:

5) دایره ی لغات

یکی از دلایلی که شما در ریدینگ می توانید ضعیف عمل کنید، دایره ی واژگان شما است. وقتی معنی بیشتر کلمات را نمی دانید و مجبورید در دیکشنری دنبال آنها بگردید، مدیریت زمان خود را از دست می دهید. هرچقدر دایره ی لغات شما وسیع تر باشد، عملکرد هتری خواهید داشت.

 6) کدام لغات را یاد بگیرید

در آزمون ریدینگ متون مختلفی به شما داده می شود همچنین موضوعات آیلتس آکادمیک با عمومی متفاوت است پس لغات مختلفی در آنها استفاده می شود.

در آیلتس آکادمیک همانگونه که از اسمش مشخص است، موضوعات آکادمیک بوده و در زمینه های علوم، تاریخ، روان شناسی و… است.

متون آیلتس عمومی اما بیشتر درباره ی موضوعات روزمره بوده و کمتر دارای لغات آکادمیک است. متون این بخش از روزنامه ها، مجلات و… استخراج می شود.

7) تمرین و تکرار هر روزه

لغاتی که از قبل یاد گرفتید را باید روزانه بین  تا  دقیقه در محیط کار، دانشگاه و یا هر جای دیگری که وقت دارید، تمرین کنید. بدون تمرین و تکرار لغات در ذهن شما باقی نمی مانند و فراموش می شوند.

یکی از بهترین متد برای بالا بردن نمره ی آیلتس (آموزش آنلاین آیلتس) این است که خود را چندین بار در شرایط امتحان آیلتس قرار دهید. برای این کار می توانید در آزمون های ماک آیلتس استاد مسجدی شرکت نمایید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه