https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/writing-1-1.jpg

همه چیز درباره رایتینگ آیلتس بخش رایتینگ آیلتس ( همه چیز درباره رایتینگ آیلتس ) نیز در آیلتس عمومی و آکادمیک متفاوت بوده که در اینجا یه هر 2 آنها اشاره می کنیم. در واقع این 2 نوع از آیلتس در یک بخش از رایتینگ با هم متفاوت هستند. 2 قسمت در رایتینگ آیلتس وجود...

همه چیز درباره رایتینگ آیلتس

بخش رایتینگ آیلتس ( همه چیز درباره رایتینگ آیلتس ) نیز در آیلتس عمومی و آکادمیک متفاوت بوده که در اینجا یه هر 2 آنها اشاره می کنیم. در واقع این 2 نوع از آیلتس در یک بخش از رایتینگ با هم متفاوت هستند.

2 قسمت در رایتینگ آیلتس وجود دارد که برای آنها 60 دقیقه زمان دارید.

آیلتس عمومی یا جنرال

شرکت کننده باید نامه ای به فردی فرضی بنویسد و شرایط خاصی را برای او بازگو کند. نکته ی مهم طرز نوشتن است که باید مطابق با شرایطی باشد که شرکت کننده در حال نوشتن آن است. سایر شرایط رایتینگ عمومی مانند رایتینگ آکادمیک است که در ادامه به آن می پردازیم.

همه چیز درباره رایتینگ آیلتس
همه چیز درباره رایتینگ آیلتس

رایتینگ آیلتس آکادمیک

در تسک یا بخش اول: شما باید متنی توصیفی درباره ی جداول، نمودارها و یا اشکال ارائه شده بنویسید. همچنین ممکن است نقشه ی ماشین و یا فرایندی را به شما بدهند و شما نیاز باشد تا مراحل و پروسه ی کار را شرح دهید. زبان نوشتاری شما باید آکادمیک و رسمی باشد و نکات زیر را نیز باید رعایت کنید:

در این بخش شما 20 دقیقه زمان دارید.

حداقل باید از 150 کلمه در متن خود استفاده کنید وگرنه از شما نمره کسر خواهد شد.

نیازی نیست بیشتر از 150 کلمه بنویسید چون به طولانی بودن متن شما نمره ی اضافی نمی دهند و از طرفی وقت شما برای تسک 2 کم می شود که از نظر اهمیت، مهمتر از تسک 1 است.

اگر مطالب نوشته شده بی ربط به موضوع باشد و به همه ی بخش ها پاسخ داده نشود، نمره کسر خواهد شد. همچنین اگر متنی از فردی دیگر را بنویسید به دلیل قانون سرقت ادبی، نمره ی زیادی از شما کم خواهند کرد.

متن رایتینگ خود را باید بر روی پاسخنامه بنویسید.

تسک 1 رایتینگ آیلتس (مدرس آیلتس رشت) به صورت کلی توانایی شرکت کننده در مشخص نمودن و بیان اطلاعات مهم و مرتبط با تصاویر، پاسخ مرتبط و نیز استفاده ی درست از زبان مورد نظر را می سنجد.

در تسک یا موضوع دوم رایتینگ، از شرکت کنندگان درخواست می شود تا متنی با فرمت آکادمیک و رسمی درباره ی موضوع ارائه شده بنویسند. متن نوشته شده باید به صورت مرتبط به هم  و بحث گونه باشد. برای مثال اگر سوال درباره ی موضوع خاصی از کامپیوتر بود، باید دقیق درباره ی آن موضوع خاص بنویسید نه اینکه متنی کلی درباره ی کامپیوتر بنویسید.

برای تسک 2 شما 40 دقیقه زمان دارید.

در این بخش از شما انتظار می رود تا حداقل 250 کلمه بنویسید. کمتر از این میزان نمره کسر خواهد شد و بیشتر از این میزان نیز اگر بنویسید احتمال نامرتبط نوشتن را در متنتان افزایش داده اید.

توجه داشته باشید که تسک 2 از نظر نمره و اهمیت 2 برابر تسک 1 است. پس اگر به این بخش جواب درست و قابل قبولی ندهید، نمره ی خوبی کسب نخواهید کرد.

همچنین توجه داشته باشید که نباید به صورت مستقیم جملات سوال را در متن بیاورید چون کپی محسوب شده و تصحیح نخواهد شد.

به صورت کلی در تسک 2، توانایی شرکت کننده در پاسخی مرتبط و توضیحاتی کامل و همچنین مثال هایی صحیح را می سنجد.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه