https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/improve-my-writing-skills-outline-post-its-1-1.jpg

سوالات متداول برای رایتینگ آیلتس در طول سال های طولانی فعالیت دکتر مسجدی در زمینه آیلتس (سوالات متداول برای رایتینگ آیلتس) و همچنین مشاوره، سوالات متفاوتی درباره ی این آزمون از ایشان پرسیده می شود، در این مقاله به چند سوال متداول درباره ی رایتینگ آیلتس می پردازیم. سوال اول: چند مدل تسک در رایتینگ...

سوالات متداول برای رایتینگ آیلتس

در طول سال های طولانی فعالیت دکتر مسجدی در زمینه آیلتس (سوالات متداول برای رایتینگ آیلتس) و همچنین مشاوره، سوالات متفاوتی درباره ی این آزمون از ایشان پرسیده می شود، در این مقاله به چند سوال متداول درباره ی رایتینگ آیلتس می پردازیم.

سوال اول: چند مدل تسک در رایتینگ آیلتس باید پاسخ داده شود؟

پاسخ: رایتینگ آیلتس دارای 2 تسک می باشد. برای تسک 1 شما باید متنی با 150 کلمه بنویسید و برای تسک 2 از شما انتظار می رود تا حداقل 250 کلمه نگارش کنید.

سوال دوم: موضوعات تسک 1 رایتینگ آیلتس چیست؟

پاسخ: تسک 1 موضوعات روزمره را شامل می شود و یک سری سوال است که باید به گونه ای فقط انتقال اطلاعات نمایید. همچنین ممکن است دیاگرام، نقشه و یا نموداری به شما بدهند که نیاز به توصیف و یا بیان مراحل و پروسه ی کار باشد. در بخش رایتنیگ عمومی، در تسک 1 باید نامه ای با موضوعی مشخص همچون درخواست، استعفا و… بنویسید که زبانی غیر رسمی و یا گاهی نیمه رسمی می باشد.

سوال سوم: نمره ی تسک 1 رایتینگ آیلتس چقدر می باشد؟

پاسخ: این بخش دارای 3 نمره ی از 9 نمره ی کل می باشد.

سوال چهارم: زمان تسک 1 چقدر است؟

پاسخ: شما بهتر است که حدود 20 دقیقه را به تسک 1 اختصاص دهید. چون زمان کلی 60 دقیقه بوده و تسک 2 نیاز به زمان بیشتری دارد.

سوالات متداول برای رایتینگ آیلتس
سوالات متداول برای رایتینگ آیلتس

سوال پنجم: آیا برای مشکلات نوشتاری نمره کم می شود؟

پاسخ: بله اشتباهات نگارشی باعث کم شدن نمره می شود. بنابراین پیش از آزمون بر روی املای کلمات تمرین کرده و زمان آزمون نیز اگر املای کلمه ای را نمی دانید، بهتر است کلمه ی دیگری استفاده نمایید.

سوال ششم: آیا ترتیبی برای نوشتن تسک 1 و 2 وجود دارد؟

پاسخ: خیر. کاملا بستگی به خود شما دارد اما از آنجایی که نگارش تسک 1 زمان کمی می برد بهتر است ابتدا آن را نوشته و تمامی وقت باقی مانده را به نوشتن تسک 2 اختصاص دهید.

سوال هفتم: موضوع تسک 2 رایتینگ آیلتس چیست؟

پاسخ: در این بخش موضوعات مختلفی از مجلات و روزنامه ها انتخاب می شود که می تواند درباره ی تاریخ، هنر، معماری و… باشد و از شما انتظار می رود تا مزیت ها، معایب و نظرات شخصی خود را درباره ی موضوع مطرح شده بنویسید.

سوال هشتم: تفاوت آزمون رایتینگ تسک 2 در عمومی و آکادمیک چیست؟

پاسخ: تقریبا شبیه به هم می باشند و برای هر 2 باید 250 کلمه متن بنویسید اما موضوعات آیلتس آکادمیک علمی تر می باشد.

سوال نهم: آیا در تسک 2 می توان از نظرات شخصی استفاده کرد؟

پاسخ: بله اگر سوال به گونه ای باشد که نیاز به بیان نظرات شخصی و مثال داشته باشد، می توانید استفاده نمایید.

سوال دهم: آیا در تسک 2 باید نتیجه گیری کنیم؟

پاسخ: بله در تسک 2 و کلا در هر مقاله ای که بنویسید، نتیجه گیری یا conclusion از بخش های بسیار مهم آن می باشد.

سوال یازدهم: آیا استفاده درست از علائم نگارشی مهم است؟

پاسخ: بله اما بهتر است به نقطه، کاما یا ویرگول و علامت سوال بسنده کنید و از : یا ;   استفاده نکنید چون معمولا نیازی به آنها نیست.

سوال دوازدهم: امکان گرفتن برگه ی اضافی در رایتینگ هست؟

پاسخ: بله اگر جوابتان طولانی شده و در برگه جا نمی شود می توانید دستتان را بلند کرده و از مراقب امتحان برگه ی اضافی بگیرید.

سوال سیزدهم: برای نوشتن رایتینگ از خودکار باید استفاده کرد یا مداد؟

پاسخ: در قسمت های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس باید حتما از مداد استفاده کنید اما در بخش رایتینگ از هر 2 می توانید استفاده نمایید. البته بهتر است که همچنان با مداد بنویسید تا در صورت نوشتن اشتباه بتوانید به راحتی پاک نمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی آیلتس (کلاس آیلتس خصوصی رشت) و آزمون های دیگر می توانید به صورت مستقیم با دکتر مسجدی مشاوره نمایید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه