https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/Succe4ed-in-IELTS-Writing-Task-2-3-1.jpg

نکات طلایی نمره رایتینگ آیلتس و PTE اگر شما نیز همانند بسیاری دیگر در بخش رایتینگ آیلتس (نکات طلایی نمره رایتینگ آیلتس و PTE) مشکل دارید، نگران نباشید زیرا استاد مسجدی در این بخش نکاتی کاربردی را برای کسب نمره ی 7 در رایتینگ آیلتس و حداقل نمره ی 6.5 به بالا در PTE را...

نکات طلایی نمره رایتینگ آیلتس و PTE

اگر شما نیز همانند بسیاری دیگر در بخش رایتینگ آیلتس (نکات طلایی نمره رایتینگ آیلتس و PTE) مشکل دارید، نگران نباشید زیرا استاد مسجدی در این بخش نکاتی کاربردی را برای کسب نمره ی 7 در رایتینگ آیلتس و حداقل نمره ی 6.5 به بالا در PTE را برای شما بیان می کند.

نکته ی اول: بیان نظرات و تجربیات شخصی

برای کسب نمره ی بالا قدم اول این است که نظرات شخصی و تجربیات خود را درباره ی موضوع مطرح شده به اشتراک بگذارید. گاهی نیاز است تا موضوع را دوجانبه بسنجید و هر دو شرایط مطرح شده را در نظر بگیرید. گاهی نیز نیاز است تا از یک زاویه به موضوع بپردازید و سپس مثال هایی مربوط به آن را بیان کنید. برای بیان نظر شخصیتان، Introduction  یا بخش ابتدایی بیان کنید اما در بخش body یا بدنه ی متن نیز به کار بردن مثال و تجربیات شخصی بسیار حائذ اهمیت است.

نکته ی دوم: چیزی را حفظ نکنید

یک سری کلمات و کالوکیشن ها collocation را می توانید حفظ کنید و بسیار هم مفید خواهد بود اما استفاده ی این اصطلاحات و گروه کلمات به میزان زیاد در متن باعث میشود تا خلاقیت در متن شما کاهش یابد و این سبب کسر نمره می شود. شما می توانید به صورت خلاقانه از تجربیات قدیم خود و مثال های مناسب استفاده کنید. خلاقیت و ننوشتن مطالب از قبل حفظ شده، کلید نمره ی بالا در آیلتس است.

نکته ی سوم: مطالعه ی خود را افزایش دهید

اگر هنوز نمی دانید که چگونه بنویسید، نگران نباشید. بهترین شروع برای شما الگوبرداری از متون با کیفیت است. حتی افراد انگلیسی زبان نیز اگر مطالعه ی کافی نداشته باشند، نمی توانند مقاله ی خوبی درباره ی موضوعاتی همچون وضعیت بازنشستگان یا مشکلات افراد با بیماری های خاص بنویسند. پس مطالعه ی بسیار به شما کمک می کند تا در رایتینگ آیلتس موفق شوید. همچنین بهتر است مقالاتی با موضوعات متفاوت را بخوانید تا در بیشتر زمینه ها اطلاعات اولیه را کسب نمایید. علاوه بر این، خواندن مقالات به شما کمک می کند تا کلمات، اصطلاحات و ساختارهای گرامری جدیدی را دریابید.

نکات طلایی نمره رایتینگ آیلتس و PTE
نکات طلایی نمره رایتینگ آیلتس و PTE

نکته ی چهارم: نتیجه گیری یا  conclusion را خلاصه بنویسید

وجود نتیجه گیری در پایان متن بسیار مهم است البته باید بدانید که متن نوشته شده در این بخش از اهمیت کمتری نسبت به سایر پاراگراف ها برخوردار است پس بهتر است این بخش را طولانی ننویسید. سعی کنید با 1 یا 2 جمله خلاصه ای از متن و نکته ی کلیدی آن را بیان کنید. همچنین نظرات شخصی خود را که در متن آورده اید در این بخش بیاورید.

نکته ی پنجم: نیازی به بیان ایده های جدید در نتیجه گیری یا conclusion نیست

باید توجه داشته باشید که conclusion باید بیان کننده ی خلاصه ای کوتاه از متن نوشته شده ی شما باشد پس نوشتن ایده ها و بیان موضوعات جدید در آن باعث کسر نمره در شما می شود.

نکته ی ششم: از connectors یا متصل کنندگان استفاده کنید

استفاده ی درست از  cohesion و  coherence در متن باعث کسب نمره ی بالا در رایتینگ آیلتس می شود.  البته استفاده ی بیش از نیاز از کلماتی همچون However و… نیز باعث مصنوعی شدن متن می شود. پس خلاقانه بنویسید و از طیف وسیعی از کلمات، ساختارها و اصطلاحات استفاده نمایید.

نکته ی هفتم: نیازی به paraphrasing همه ی عبارات سوال نیست

معمولا شرکت کنندگان نگران هستند تا تمامی عبارات به کار رفته در سوال را تکرار کنند. اما توجه داشته باشید که بیان مفهوم مطرح شده را بیان کنید نه کلمات به کار رفته را. در بعضی مواقع نیاز دارید تا عین کلمه را استفاده کنید مثلا اگر موضوع درباره ی “living alone” است، باید حداقل یک بار از خود این کلمه در متن استفاده کنید. همچنین تکرار بعضی از کلمات باعث پیوستگی و راحت خواندن متن شما می شود.

گرچه کسب نمره ی 7 به بالا در آیلتس یا PTE (PTE رشت) سخت به نظر می رسد اما با رعایت این نکات می توانید یک قدم به کسب نمره ی بهتر در آیلتس پیش روید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه