OETکلیات OETهمه چیز درباره آزمون OET

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/630322-1189c4039ca4070762d145f75d3410db0-2.jpg

این آزمون OET (همه چیز درباره آزمون OET) که مخفف The Occupational English Test می باشد، سطح زبان افرادی را می سنجد که در حوزه ی سلامت کار می کنند و تمایل دارند در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل یا کار کنند. این آزمون که در کشورهای استرالیا، سنگاپور، نیوزلند و… برای گروه رشته ی پزشکی...

این آزمون OET (همه چیز درباره آزمون OET) که مخفف The Occupational English Test می باشد، سطح زبان افرادی را می سنجد که در حوزه ی سلامت کار می کنند و تمایل دارند در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل یا کار کنند. این آزمون که در کشورهای استرالیا، سنگاپور، نیوزلند و… برای گروه رشته ی پزشکی قابل قبول می باشد، جایگزین آزمون IELTS شده و افرادی که این مدرک را دارا باشند، از اولویت بیشتری برای جذب در دانشگاه ها و مراکز درمانی برخوردارند.

آزمون OET (OET رشت) هم مانند TOFEL و OELTS هر 4 مهارت را می سنجد یعنی شامل مهارت های Listening، Reading، Writing و Speaking می شود. از آنجایی که تمرکز این آزمون بر روی رشته های پزشکی و سلامت است، پس شرکت کنندگان باید اصطلاحات پزشکی را به خوبی بدانند.

نمره در آزمون OET نیز به صورت A-B-C-D-E می باشد. برای جذب در مراکز پزشکی و تحصیلی شما نیاز به کسب حداقل نمره ی B دارید.

باید توجه داشته باشید که مهارت های گوش دادن و خواندن برای همه ی رشته های پزشکی یکسان می باشد اما برای بخش های نوشتن و صحبت کردن، سوالات هر رشته متفاوت می باشد. مثلا، پزشکان، ماماها، داروسازان، دندان پزشکان و دامپزشکان سوالات یکسانی در بخش های Listening و Reading دارند اما در بخش های Writing و Speaking سوالات اختصاصی مربوط به رشته ی خودشان را پاسخ خواهند داد.

نکته ی مثبت درباره ی آزمون OET این است که اگر در بعضی از مهارت ها نمره ی مورد نظر را کسب نکردید، دفعات بعدی که در آزمون OET شرکت می کنید، فقط همان بخش هایی که نمره ی کم کسب کردید را دوباره آزمون می دهید. برای مثال اگر در مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ نمره ی کمی کسب کرده باشید، دفع ی بعد که آزمون می دهید، فقط در همین 2 بخش شرکت خواهید کرد. هیچ محدودیتی نیز برای تعداد دفعات شرکت در آزمون OET وجود ندارد. مدت اعتبار آزمون OET نیز 2 سال می باشد.

مراحل ثبت نام در آزمون OET

1) به سایت مربوطه مراجعه کنید: Occupationalenglishtest.org

2) در صفحه ی اول بر روی عبارت Apply For The Test کلیک کنید

3) در این بخش، ناحیه ی برگزاری آزمون را که مدنظرتان است، انتخاب کرده که شامل آسیا، اروپا، آمریکا، اقیانوسیه و آفریقا می شود.

4) پس از آن، شهر و کشور مد نظرتان برای آزمون OET را انتخاب می کنید. برای مثال می توانید ایران یا عمان را انتخاب نمایید.

5) پس از انتخاب زمان آزمون OET، بخش اطلاعات شخصی را پر کرده و پسوردی برای ورود به صفحه ی خود را تعیین می نمایید.

6) پس از انتخاب نوع تخصص خود و وارد کردن اطلاعات پاسپورت، نوع پرداخت خود را برای هزینه ی آزمون OET انتخاب می کنید که می تواند به صورت چک بانکی یا پرداخت آنلاین باشد.

7) سپس در مرحله ی بعد، عکس پرسنلی خود را بارگزاری می کنید که حتما باید طبق شرایط مطرح شده در سایت باشد.  اگر عکس شما قابل قبول باشد، شما عبارت Photo Uploaded Successfully را خواهید دید.

8) جواب نهایی آزمون OET از طریق ایمیل برای شما ارسال می گردد. اگر نتیجه ی آزمونتان را بخواهید برای چندین مرکز درمانی ارسال کنید، در اینجا می توانید تعداد کپی ها را نیز مشخص نمایید. البته توجه داشته باشید که باید برای هر کپی، آدرس مرکزی که می خواهید ارسال کنید را برایشان بنویسید. برای هر کپی هزینه ای در حدود 35 دلار باید بپردازید. اگر به جای کپی، بخواهید نتیجه ی آزمونتان به صورت هارد برای مراکز ارسال شود، هزینه ی مربوطه 10 دلار می شود.

9) سپس اگر همه ی اطلاعات شما مورد تایید بود، بر روی کلمه ی Next کلیک می کنید.

10) در صفحه ی نهایی ، اطلاعات حسابتان را وارد می کنید تا مبلغ آزمون OET را پرداخت نمایید. البته برای ایرانیان پرداخت این مرحله معمولا با مشکل مواجه می شود پس بهتر است از طریق موسسات و شرکت هایی که در این کار هستند، مبلغ را پرداخت نمایید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه