https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/5555-1.jpg

تافل چیست ؟ تافل ( TOEFL) يک آزمون جامع زبان انگليسي است که براي ورود به بيش از 4400 کالج و دانشگاه در ايالات متحده و کانادا و ديگر بخشهای جهان، مورد نياز مي‌باشد. همچنين خارجياني که داراي مشاغل حرفه‌اي هستند، براي ادامه فعاليتهاي حرفه‌ايشان در آمريکا و کانادا به يک رتبه تافل نياز دارند....

تافل چیست ؟

تافل ( TOEFL) يک آزمون جامع زبان انگليسي است که براي ورود به بيش از 4400 کالج و دانشگاه در ايالات متحده و کانادا و ديگر بخشهای جهان، مورد نياز مي‌باشد. همچنين خارجياني که داراي مشاغل حرفه‌اي هستند، براي ادامه فعاليتهاي حرفه‌ايشان در آمريکا و کانادا به يک رتبه تافل نياز دارند. نمره کسب شده در اين آزمون جهت پذيرش در اين دانشگاه ها به مدت دو سال داراي اعتبار مي باشد.

 

چه کسانی در آزمون تافل شرکت می کنند ؟

بیش از ۲۷ میلیون نفر در سراسر جهان تا کنون در این آزمون شرکت کرده اند. این افراد شامل موارد زیر می شوند:

  • دانشجویانی که قصد شرکت در مقاطع بالاتر را دارند.
  • دانشجویانی که در کلاس های آموزش زبان شرکت کرده اند.
  • کسانی که بورس تحصیلی و مدرک تحصیلی نیاز دارند.
  • کسانی که قصد دارند پیشرفت زبان خود را پیگیری نمایند.
  • دانشجویانی که برای ویزا اقدام کرده اند.

روش برگزاری آزمون تافل

در حال حاضر آزمون تافل به سه شیوه کاغذ و قلم، کامپیوتری و آزمون کلی موسسات برگزار می شود.

سوالات آزمون تافل  حدود 140 تا 150 پرسش است. تمامی سوالات به صورت آکادمیک مطرح می شود.ارزیابی به صورت منصفانه و کاملا فنی صورت می گیرد و نظرات شخصی در بررسی نتایج آزمون شرکت کنندگان دخالت ندارد.

منابع آزمون تافل به راحتی در اختیار عموم قرار می گیرد و شما از طریق اینترنت به تمامی منابع دسترسی داشته و می توانید آن ها را دانلود کنید.

مطالعه منابع آزمون تافل به تنهایی کفایت می کند چراکه از ارزش آموزشی بالایی برخوردار است، ازاین رو شما مجبور به مطالعه منابع غیر مرتبط و کتاب های کمک آموزشی نخواهید بود.

آزمون تافل شامل چه بخش هایی است؟

ازمون تافل شامل چهار بخش اصلی است که در جدول زیر مشاهده می کنید.

آزمون تافل

بخش ریدینگ

بخش ریدینگ در آزمون تافل اینترنتی شامل 3 یا 4 متن ریدینگ می باشد و در هر متن بین 12 تا 14 پرسش وجود دارد. در این بخش بین 60 تا 80 دقیقه برای پاسخگویی به پرسش ها فرصت دارید. متون ریدینگ در تافل اینترنتی گزیده هایی از کتب درسی دانشگاهی می باشند که موضوعات متفاوتی را در بر می گیرند و به عنوان مقدمه در رشته یا تاپیک خاص به کار می روند. در صورت آشنا نبودن با موضوع یک متن نگران نشوید چون اطلاعات مورد نیاز برای پاسخ به پرسش ها را می توانید در متن بیابید.

بخش لیسنینگ

بخش لیسنینگ در آزمون تافل اینترنتی شامل پرسش هایی در مورد سخنرانی های آکادمیک و مکالمات طولانی تر که است در آن ها گفتار بسیار طبیعی به نظر می رسد. در طول آزمون می توانید از بخش های مختلف لیسنینگ یادداشت بردارید. بخش لیسنینگ شامل:

  1. چهار تا شش سخنرانی، هر کدام به مدت 3 تا 5 دقیقه، 6 پرسش برای هر سخنرانی، 60 تا 90 دقیقه
  2. دو تا سه مکالمه، هر یک به مدت 3 دقیقه، 5 پرسش برای هر مکالمه، 60 تا 90 دقیقه

بخش اسپیکینگ

بخش اسپیکینگ در آزمون تافل اینترنتی تقریبا 20 دقیقه است و شامل 6 پرسش می شود.

شما از طریق میکروفن های موجود در هدست صحبت می کنید، صدای شما ضبط و به شبکه امتیازدهی ETS ارسال می گردد و در آنجا ارزیاب های تأیید شده انسانی (3 تا 6 نفر) به شما از مقیاس 0 تا 4 نمره می دهند. میانگین نمره در 6 تمرین به نمره مقیاس بندی 0 تا 30 تبدیل می شود.

البته ارزیاب ها از شما انتظار پاسخ های بی نقص ندارند و حتی پاسخ های با نمره بالا نیز ممکن است اشتباهات گاه به گاه را شامل شوند. تلفظ شما لزوما نیازی نیست شبیه یک انگلیسی زبان باشد. ارزیاب ها به اثربخشی برقراری ارتباط و توانایی شما در انجام تمرین هایی که به شما داده می شود اهمیت می دهند.

بخش رایتینگ

بخش رایتینگ در آزمون تافل اینترنتی در مجموع شامل 50 دقیقه است. از شما خواسته می شود به 2 تمرین راتینگ پاسخ دهید.

پاسخ های خود را بر روی کیبورد کامپیوتر تایپ می کنید و سپس آن پاسخ ها به شبکه امتیازبندی ETS ارسال می گردد.

جواب های بخش رایتینگ در مقیاس 0 تا 5 ارزیابی می شوند. نمره میانگین دو تمرین رایتینگ به نمره مقیاس بندی 0 تا 30 تبدیل می شود. ارزیاب ها از شما انتظار ندارند مقاله جامع درباره موضوعی تخصصی بنویسید. پاسخ شما به عنوان پیش نویس اولیه شناخته می شود. بنابراین حتی در صورت وجود اشتباهاتی در مقاله می توانید نمره ای عالی از این بخش بگیرید.

زمان برگزاری آزمون های تافل

آزمون تافل به صورت منظم و در زمان بندی مشخص همه ساله در مراکز متعددی در کشور برگزار می شود. شما با پرداخت هزینه آزمون می توانید در زمان مشخص در این رقابت شرکت کنید. سایت سازمان سنجش به صورت مستمر مراکز برگزاری و زمان برگزاری آزمون تافل را به اطلاع داوطلبان می رساند.

کاربرد مدرک تافل در ایران

اگر دانشجو باشید و بخواهید در مقاطع بالاتر از کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید ، تقریبا تمام دانشگاه های ایران در صورت داشتن مدرک تافل شما را از آزمون های داخلی خود همانند MSRT , TOLIMO , MHLE و … معاف خواهند کرد. هم چنین بسیاری از شرکت های بین المللی و یا ارگان های دولتی در ایران برای جذب نیرو و استخدام های خود از کسانی که در سطح خوبی از زبان انگلیسی برخوردارند استفاده می کنند.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه