https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/T111itle-image-1-1.jpg

برای فعالیت‌های زیادی نیازمند دریافت مدرک آیلتس یا تافل هستید. برای استخدام در یک شرکت یا حتی پذیرش در یک دانشگاه مشخص، به این مدارک نیاز خواهید داشت. اما تفاوت بین تافل و آیلتس چیست؟ برای انتخاب بین این دو، نیازمند در نظر گرفتن یک سری فاکتور مشخص دارید. در این مقاله ابتدا مشخصات هر...

برای فعالیت‌های زیادی نیازمند دریافت مدرک آیلتس یا تافل هستید. برای استخدام در یک شرکت یا حتی پذیرش در یک دانشگاه مشخص، به این مدارک نیاز خواهید داشت. اما تفاوت بین تافل و آیلتس چیست؟ برای انتخاب بین این دو، نیازمند در نظر گرفتن یک سری فاکتور مشخص دارید. در این مقاله ابتدا مشخصات هر دو آزمون را توضیح خواهیم داد و پس از آن به تفاوت های تافل و آیلتس می‌پردازیم.

آیلتس چیست؟

آیلتس برگرفته از سرواژگان International English Language Testing System به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی بوده و یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی می باشد و به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

تافل چیست؟

تافل از سرواژگان Test of English as a Foreign Language برگرفته شده و به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

تفاوت بین تافل و آیلتس

این دو آزمون از لحاظ ساختار مشابه هم هستند. اما در هر بخش تفاوت هایی با هم دارند. در ادامه به تفاوت های بین تافل و آیلتس در هر چهار بخش رایتینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ می پردازیم.

ریدینگ

آزمون تافل در این بخش شامل سوالات چند گزینه ای مانند آزمون های دانشگاهی می باشد.

آزمون آیلتس دارای طیفی از 15 نوع سؤال از جمله پاسخ کوتاه، درست و غلط، خلاصه و چند گزینه ای است. در زندگی واقعی، به ندرت سوالات چند گزینه ای (خارج از شرایط امتحان) از شما درخواست می شود، بنابراین آیلتس به شما یک تجربه واقعی تر و عملی تر می دهد. امتحان نیز به 3 بخش 20 دقیقه ای تقسیم شده است که به تدریج سخت تر می شود.

لیسنینگ

تفاوت اصلی بین این دو آزمون در بخش لیسنینگ این است که آزمون تافل همیشه مطابق با استاندارد زبان انگلیسی آمریکایی بوده، در حالی که در آزمون آیلتس، شما می توانید بین زبان های انگلیسی از ایرلند، ولز، ایالات متحده آمریکا و استرالیا یکی را انتخاب کنید.

آزمون تافل در قسمت لیسنینگ بین 40 تا 60 دقیقه طول می کشد و سوالات بر اساس شرایط زندگی دانشگاهی است.

بخش لیسنینگ در آزمون آیلتس حدود 30 دقیقه طول می کشد، که به 4 بخش تقسیم می شود و می تواند یک سخنرانی اطلاعاتی، گفتگو در یک زمینه علمی و یا سخنرانی علمی باشد.

اسپیکینگ

امتحان زبان تافل یک مکالمه 20 دقیقه ای با کامپیوتر است که در یک مرحله انجام می شود. سؤالات آن مربوط به دانشگاه و در مورد چیزهای مختلف مانند خانواده و …. می باشد و شما باید نظر خود را در مورد موضوع انتخاب شده ارائه دهید.

امتحان زبان آیلتس کمی کوتاه تر است: 12-15 دقیقه طول می کشد. این آزمون به 3 بخش تقسیم می شود. در بخش 1، شما در مورد خانه، مشاغل و مطالعات خود صحبت خواهید کرد و باید برای بخش 2 یک مونولوگ 2 دقيقه ای را با يک موضوع مشخص آماده کنيد. در پایان و در بخش 3، شما باید به سوالاتی بر اساس موضوعی که در بخش 2 در مورد آن گفتگو کرده اید را پاسخ دهید.

رایتینگ

آزمون تافل در این بخش 2 سوال می باشد که به مدت 50 دقیقه طول می کشد و بر روی کامپیوتر تایپ می شود. در ابتدا، شما باید یک متن را بخوانید و به یک سخنرانی حدود 2 دقیقه گوش کنید. بر اساس این اطلاعات، شما باید پاسخ کوتاه به یک سوال خاص را بنویسید. پاسخ بعدی نیاز به متن طولانیتری دارد (بین 450 تا 600 کلمه).

آیلتس Academic و General Training در این بخش متفاوت هستند. آزمون آکادمیک برای افرادی که برای رفتن به دانشگاه درخواست می کنند مناسب تر است و دارای 2 قسمت می باشد که حدود 1 ساعت طول می کشد. این پاسخ ها دست نوشته هستند. سوال اول شامل تفسیر یک نمودار یا جدول می باشد و سوال بعدی شامل یک پاسخ کوتاه 250 کلمه ای به عنوان یک بحث است. این سوالات کاملا یکسان هستند، تنها تفاوت بسته به این است که آیا تمایل دارید به صورت دستی بنویسید یا از یک لپتاپ برای نوشتن استفاده کنید.

تافل بهتر است یا آیلتس؟

هیچ برتری بین این دو آزمون وجود ندارد ابتدا باید هدف تان را مشخص کنید. اگر هدفتان مهاجرت باشد؛ گرفتن مدرک آیلتس گزینه بهتری است و در صورتی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور دارید باید به شرایط درج شده پذیرش دانشجو آن دانشگاه توجه داشته باشید. در حالی که آیلتس بیشتر آزمون دانشگاه های انگلیسی زبان است، تافل بیشتر در دانشگاه های آمریکا پذیرفته شده است. تقریبا هر کالج آمریکایی نمره تافل را قبول می کند، هر چند که برای آیلتس این حرف را نمی توان گفت!

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه