OETOET Readingمهارت ریدینگ آزمون OET

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/11eenB5dPfTbKvAs4gfWvW_OET_READING-1.jpg

مهارت ریدینگ آزمون OET این بخش از آزمون OET (مهارت ریدینگ آزمون OET) دارای 3 قسمت است و در کل 42 سوال دارد. شما برای پاسخگویی به سوالات، 60 دقیقه زمان دارید. حوزه ی موضوعات این بخش همانند سایر بخش ها مباحث مربوط به سلامت است. در بخش ریدینگ آزمون OET (OET رشت) متونی با...

مهارت ریدینگ آزمون OET

این بخش از آزمون OET (مهارت ریدینگ آزمون OET) دارای 3 قسمت است و در کل 42 سوال دارد. شما برای پاسخگویی به سوالات، 60 دقیقه زمان دارید. حوزه ی موضوعات این بخش همانند سایر بخش ها مباحث مربوط به سلامت است. در بخش ریدینگ آزمون OET (OET رشت) متونی با موضوعات مراقبت از سلامت، بهداشت عمومی و… مطرح می شود. از آنجایی که مطالب موجود در ریدینگ آزمون OET مسائل بهداشت عمومی است، تمامی متقاضیان در تمامی تخصص ها دارای سوالات ریدینگ یکسان می باشند.

ساختار کلی ریدینگ آزمون OET

قسمت 1) در این قسمت 4 متن کوتاه به شما داده می شود که همه موضوعاتی در حوزه ی درمانی و پزشکی دارند. شما در مدت 15 دقیقه باید به 20 سوال مربوط به این متون پاسخ بدهید. در این بخش از آزمون OET توانایی شما برای یافتن اطلاعات خاصی از هر 4 متن سنجیده می شود. نوع سوالات بخش اول آزمون OET نیز تطبیقی، تکمیل نوشته و کوتاه پاسخ است.

قسمت 2) در بخش اول ریدینگ آزمون OET، توانایی شما در یافتن اطلاعات خاص و کلی سنجیده شد اما در بخش دوم، شما باید جزئیات یا نکات اصلی متن را تشخیص دهید. شما با 6 متن تقریبا کوتاه مواجه خواهید شد که موضوعاتی از قبیل مدارک بیمه ی افراد، راهکارهای بیمارستانی، دفترچه ی راهنما، ایمیل های و یادداشت های پزشکی را شامل می شود. هر متن در حدود 100 تا 150 کلمه می باشد. در پایان نیز باید برای هر متن به 1 سوال پاسخ دهید و در واقع این قسمت فقط جواب گزینه ی درست را انتخاب می کنید. پس در کل بخش دوم ریدینگ آزمون OET دارای 6 سوال چند گزینه ای است.

مهارت ریدینگ آزمون OET
مهارت ریدینگ آزمون OET

قسمت 3) در این قسمت از ریدینگ آزمون OET سنجش بر اساس توانایی شما در یافتن و تشخیص هدف کلی متن، ایده و معنای آن می باشد. موضوعات همانند 2 بخش قبلی پزشکی و مخصوص رشته ی شما است. 2 متن به شما داده می شود و هر متن دارای 800 کلمه می باشد. در نهایت باید برای هر متن به 8 سوال 4 گزینه ای جواب دهید. پس در مدت 45 دقیقه شما باید 2 متن را خوانده و در کل 16 گزینه ی درست سوال را انتخاب کنید.

نمره ی ریدینگ Reading آزمون OET

در قسمت اول، درک سریع متن نوشته شده، مهارت خواندن و تشخیص سریع اطلاعات مهم در یک زمان محدود مورد سنجش قرار می گیرد. سرعت عمل شما در درک مطلب بسیار مهم است و بدین منظور باید به 20 سوال در 15 دقیقه پاسخ دهید. علاوه بر این، درک درست شما از مسائل پزشکی  و آمار و ارقام مربوط به آن بسیار اهمیت دارد.

در قسمت دوم ریدینگ آزمون OET، توجه شما به تشخیص جزئیات مطرح شده در متن، نکات مهم و یا موضوعات پیچیده ی پزشکی سنجیده می شود. برای موفقیت در این قسمت شما باید ایده های متن را به درستی تشخیص دهید.

در قسمت سوم و نهایی آزمون OET، علاوه بر سنجش ایده ی متن و درک کلی، توانایی شما در تشخیص معنای ضمنی نیز سنجیده می شود. شما باید رابطه ی بین ایده ها و جملات متن را دریابید. در واقع استنباط شما از واژگان، جمله ها و… دارای اهمیت می باشد.

مصحح ها همه دارای مدارک معتبر آیلتس بوده و بر اساس کتاب راهنمای موجود، نمره ی شما را بررسی می کنند. علاوه بر این، گروه ارشد مصحح ها نیز جواب هایتان را دوباره چک می کنند. این آزمون 60 دقیقه ای برای رشته های مختلف درمانی و پزشکی یکسان است.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه