https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/4444e9198-ielts-academic-and-general-1-1.jpg

نکاتی درباره‌ی ریدینگ آیلتس همانطور که در مقاله های پیشین اشاره کردیم، هر 2 ریدینگ آیلتس (نکاتی درباره‌ی ریدینگ آیلتس) برای عمومی و آکادمیک 60 دقیقه یا 1 ساعت  می باشند. در این مدت شما باید به 40 سوال مطرح شده برای 3 متن یا passage پاسخ دهید. شما برای پاسخگویی به سوالات نیازی به...

نکاتی درباره‌ی ریدینگ آیلتس

همانطور که در مقاله های پیشین اشاره کردیم، هر 2 ریدینگ آیلتس (نکاتی درباره‌ی ریدینگ آیلتس) برای عمومی و آکادمیک 60 دقیقه یا 1 ساعت  می باشند. در این مدت شما باید به 40 سوال مطرح شده برای 3 متن یا passage پاسخ دهید. شما برای پاسخگویی به سوالات نیازی به دانستن اطلاعات تخصصی ندارید اما این متون به ترتیب سخت می شوند.

بهتر است تقریبا برای هر passage 20 دقیقه وقت بگذارید پس یردن ساعت در جلسه ی امتحان را فراموش نکنید. متون انتخاب شده نیز بر اساس روزنامه ها، مجلات و… هستند. به صورت کلی، ریدینگ آیلتس آکادمیک دارای کلمات و متن سنگین تر و دشوارتری است.

انواع سوالات ریدینگ آیلتس (آزمون‌های آزمایشی آیلتس):

چند گزینه ای multiple choice

درست و غلط true false not given

جورکردنی matching headings and paragraphs

matching features

matching information and paragraphs

matching sentence endings

تکمیل متن text completion

خلاصه summary

در این قسمت سوالاتی که بهتر است هر داوطلب آزمون IELTS بداند را برایتان بازگو می کنیم:

نکاتی درباره‌ی ریدینگ آیلتس
نکاتی درباره‌ی ریدینگ آیلتس

1) مدیریت کردن زمان برای آزمون آیلتس و به خصوص بخش ریدینگ بسیار حائذ اهمیت است. بیشتر داوطلبانی که نمره ی کمی از این بخش دریافت می کنند، درواقع وقت کم آورده و نتوانسته بودند به تمامی سوالات پاسخ دهند.

2) بهتر است به ترتیب به سوالات بخش ریدینگ آیلتس پاسخ دهید. یعنی ابتدا متن اول، سپس متن دوم و در آخر به سوالات متن 3 جواب دهید زیرا متون به ترتیب سخت تر می شوند و شما با جواب دادن به سوالات آسانتر می توانید زمان بیشتری داشته و نمره ی بالاتری کسب کنید.

3) آزمون آیلتس نمره ی منفی ندارد پس به همه ی سوالات پاسخ دهید حتی اگر بین 2 گزینه شک دارید.

4) شما زمانی برای وارد کردن جواب ها به پاسخ نامه ندارید پس از همان ابتدا جواب ها را در پاسخنامه وارد کنید.

5) در بخش های summary completion وsentence completion املای کلمات بسیار مهم است و به کلمه ی درست با املای اشتباه، نمره ای داده نمی شود.

6) سوالات به ترتیب اطلاعات در متن نیستند پس مراقب باشید تا وقتتان برای این موضوع از دست نرود.

7) اگر پاسخ درست سوالی را نمی دانید بهتر است دور آن سوال خط کشیده و به سراغ سایر سوال ها بروید تا زمان خود را تلف نکنید. در انتها می توانید به سوالاتی که دورشان دایره کشیدید برگرید و آنها را پاسخ دهید.

8) یکی از فاکتورهای مهم برای تقویت ریدینگ، تمرین و تکرار لغات Vocabulary می باشد.

9) نکته ای که دانستن آن بسیار اهمیت دارد این است که نباید کلماتی که معنی آن را نمی دانید وقت و توجه شما را به خود جلب کند. راهکار مناسب برای این مشکل این است که اگر معنی کلمه ای را نمی دانید از آن بگذرید و به خواندن ادامه ی متن بپردازید اما اگر آن کلمه مهم و کلیدی بود، پس باید بتوانید معنی آن را در جمله و متن حدس بزنید که برای این مهارت نیز باید تمرین داشته باشید.

10) برای پاسخگویی به سوالات ریدینگ آیلتس، باید کلمات آکادمیک و تاپیک خود را تقویت نمایید. هرچه لغات بیشتری و متنوع تری بدانید، زمان کمتری بر روی درک متن گذاشته و علاوه بر اینکه سرعت خواندن متن بالا می رود، امکان پاسخگویی درست نیز افزایش می یابد.

برای خواندن سایر نکات ریدینگ آیلتس، به پارت دوم این مقاله که در همین سایت استاد مسجدی گذاشته شده، مراجعه فرمایید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه