IELTS-Reading ریدینگ آیلتسIELTS-Reading-articlesIELTS-Reading-Techniqueآیلتسنکاتی که باید درباره ی ریدینگ آیلتس بدانید (پارت دوم)

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/IELTS-Reading-1111Preparation-Strategy-Reading-Fast-and-Slow-1.jpg

نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس در پارت اول این مقاله تعدادی از نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس عمومی و آکادمیک را بیان کردیم. در اینجا نیز به سایر نکات می پردازیم: 1) برای اینکه بتوانید به راحتی متون یا passage  های ریدینگ را متوجه شوید، نیاز به 3 مهارت مهم دارید: مهارت Skimming : با نگاهی کلی...

نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس

در پارت اول این مقاله تعدادی از نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس عمومی و آکادمیک را بیان کردیم. در اینجا نیز به سایر نکات می پردازیم:

1) برای اینکه بتوانید به راحتی متون یا passage  های ریدینگ را متوجه شوید، نیاز به 3 مهارت مهم دارید:

مهارت Skimming : با نگاهی کلی به متن بتوانید موضوع اصلی و ایده ی کلی متن را دریابید.

مهارت Scanning : برای یافتن کلمه ی مد نظرتان همچون سال یا تاریخ تولد بتوانید به راحتی با چشم در متن دنبال آن کلمه گشته و اطلاعات خاص آن را پیدا کنید بدون اینکه نیاز داشته باشید تا کل متن را بخوانید.

  • برای اطلاعات بیشتر درباره ی این 2 مهارت می توانید به مقالات پیشین ما مراجعه کنید که به صورت مفصل درباره ی این 2 مهارت توضیح داده ایم.

مهارت Close reading : برای پاسخگویی به بعضی از سوالات شما فقط نیاز دارید تا چند جمله یا خط از کل متن را بخوانید و اطلاعات کافی درباره ی آن سوال خاص را کسب کنید.

پس بهتر است بر روی هر 3 مهارت ذکر شده در پیش از آزمون وقت گذاشته و تمرین نمایید.

نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس

2) به کلماتی که در متن و سوالات یکی هستند، توجه نکنید. این گونه تشابه کلمات در واقع برای گمراه کردن شما است تا فکر کنید که پاسخ سوال همان گزینه ای است که کلمه ای مشابه با متن دارد اما در 90 درصد موارد آن گزینه اشتباه است. در این مواقع شما باید آن قسمت از متن را با مهارت close reading بخوانید و مفهوم متن را متوجه شوید سپس به سوال پاسخ دهید. مهارت پیدا کردن کلمه ی کلیدی در واقع برای این است که بتوانید سریع محدوده ی پاسخ را در متن پیدا نمایید.

3)برای پاسخ دادن یه سوالات ریدینگ آیلتس نیاز نیست تا کل متن  و کلمات آن را دقیق متوجه شوید، فقط کافی است که جواب سوال ها را بتوانید به درستی پیدا کنید.

4) برای موفقیت در ریدینگ آیلتس بهترین راه خواندن و تمرین فراوان است. خواندن متون طولانی و متنوع به صورت پشت سر هم باعث می شود نه تنها دامنه ی لغات شما افزایش یابد، بلکه به خواندن متون زیاد در مدت کم نیز عادت می کنید.

نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس
نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس

5) شما در ریدینگ آیلتس 60 دقیقه وقت دارید تا به 40 سوال پاسخ دهید پس بهتر است به جای خواندن کل متن که زمان زیادی از شما می گیرد، سوالات را به دقت خوانده و سپس در متون فقط به دنبال جواب ها باشید. با این روش هم نمره ی آیلتس شما 2 تا 3 نمره افزایش می یابد و هم اشتباهات ناشی از خوب نخواندن سوال را نخواهید داشت.

6) بسیاری از زبان آموزان در گرفتن نمره ی ریدینگ آیلتس بسیار مایوس هستند زیرا آنها قبل از تقویت مهارت ریدینگ، یک راست به سراغ تست زنی میروند. پیشنهاد استاد مسجدی به چنین زبان آموزانی این است که ابتدا باید مهارت های خود را در زمینه ی تند خوانی، یافتن کلمات کلیدی، skimming، scanning و غیره افزایش داده، متون زیاد خوانده و نیز دامنه ی لغات خود را تقویت کنند و در نهایت به سراغ تست زنی بروند. در واقع تست زدن مرحله ی آخر از آمادگی برای آیلتس محسوب می شود.

7) انواع سوالات ریدینگ آیلتس را که در پارت اول همین مقاله به آن ها اشاره کردیم، دانسته و بر روی آنها تمرین و تکرار نمایید. یادگیری انواع سوالات و روش های پاسخگویی به آنها باعث می شود تا نمره ی آیلتس شما افزایش یابد.

8) روش هایی که مطرح شد به صورت کلی بود و استاد زبان شما و همچنین خود شما باید تصمیم بگیرید که در هر مرحله از چه متدهایی استفاده نمایید. برای مثال روش Skimming برای زبان آموزان سطح پیشرفته یا  Advanced بسیار موثر است اما برای زیبان آموزان سطح پایین تر مشکل ساز می شود زیرا هنوز به لغات مسلط نیستند و این گونه پاسخ دادن باعث اشتباه فراوان می شود. پس سعی کنید روشی را انتخاب کنید که برای پیدا کردن جواب درست سوال برایتان مفید باشد.

نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس
نکات کلیدی برای ریدینگ آیلتس

9) اگر از روش های مختلف اطلاع چندانی ندارید و یا از روشی که استفاده می کنید مطمئن نیستید، بهتر است با اساتید مجرب آموزشگاه زبان اندیشان زیر نظر استاد مسجدی مشاوره نمایید. شما می توانید روش های موثر تست زنی و درک مطلب را به راحتی و در مدت کوتاه در اینجا بیاموزید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه