TOEFL-Reading ریدینگ تافلTOEFL-Reading-articlesتافلهمه چیز درباره بخش ریدینگ تافل

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/to444efl_reading-1.jpg

همه چیز درباره بخش ریدینگ تافل بخش ریدینگ تافل (همه چیز درباره بخش ریدینگ تافل)، یکی از مهترین قسمت های این آزمون است و نقطه قوت بسیاری از داوطلبین به شمار می رود؛ تا اونجایی که بسیاری از افراد عملکرد ضعیف در این بخش را همانند عملکرد ضعیف در کل آزمون می دانند. اهمیت بالای...

همه چیز درباره بخش ریدینگ تافل

بخش ریدینگ تافل (همه چیز درباره بخش ریدینگ تافل)، یکی از مهترین قسمت های این آزمون است و نقطه قوت بسیاری از داوطلبین به شمار می رود؛ تا اونجایی که بسیاری از افراد عملکرد ضعیف در این بخش را همانند عملکرد ضعیف در کل آزمون می دانند. اهمیت بالای بخش ریدینگ، لزوم آشنایی قبلی شما با این بخش را نشان می دهند؛ با خواندن این مطلب می توانید این آشنایی را تا حدودی به دست بیاورید.

بخش ریدینگ تافل، نخستین قسمت در آزمون تافل است. این بخش از 3 یا 4 متن حدودا 700 کلمه ای تشکیل شده که پشت سر هم قرار گرفته اند. تعداد سوالاتی که در مورد هر متن وجود دارد، متغیر بوده و مقدار ثابتی ندارد، اما به صورت میانیگن از 12 تا 15 سوال برای هر متن وجود دارد و این یعنی مجموعا 35 تا 55 سوال در بخش ریدینگ وجود خواهد داشت.

زمان پاسخگویی به سوالات هم از 60 تا 75 دقیقه متغیر است. ضمن اینکه در آزمون کامپیوتریِ تافل (تافل رشت)، متن در سمت راست مانیتور به نمایش در می آید و سوالات در سمت چپ قرار می گیرد. همچنین برعکس بخش لیسنینگ تافل، این امکان برای متقاضی وجود دارد که جواب های اشتباه خودش رو به راحتی تصحیح کند.

حداکثر نمره کسب شده در بخش ریدینگ، 30 است و نمره منفی ای هم برای پاسخ های اشتباه در نظر گرفته نمی شود. پس بهتر است با تنظیم دقیق وقتتان، با آرامش به تمامی سوالات پاسخ بدهید.

همه چیز درباره بخش ریدینگ تافل

متون بخش ریدینگ تافل در مورد چه موضوعاتی هستند؟

به طور کلی، متون بخش ریدینگ تافل در یکی از شاخه های زیر قرار میگیرند:

  • هنر: معماری، صنایع دستی، عکاسی، موسیقی، ادبیات و …
  • علوم تجربی: گیاهشناسی، حیوانشناسی، میکروبشناسی، آبزیشناسی، پزشکی و …
  • علوم فیزیکی: هواشناسی، ستاره شناسی، محیط زیست، شیمی و …
  • علوم اجتماعی: مردم شناسی، روانشناسی، تاریخ و …

و …

نکته قابل ذکر در مورد موارد فوق این است که لازم نیست در شاخه های ذکر شده تخصص یا مهارت بخصوصی داشته باشید، بلکه آشنایی با نگارش آکادمیک این متون کفایت می کند.

نکاتی که باید در بخش ریدینگ تافل به آن ها توجه کنید:

  • تا می توانید متون ” آکادمیک و دانشگاهی ” به زبان انگلیسی مطالعه کنید. همیشه به خاطر داشته باشیند که مطالب در کلیه قسمت های آزمون تافل و آیلتس در فضایی آکادمیک طرح می شوند.
  • علاوه بر گسترش دایره لغاتتان، سعی کنید کلمات هم معنی نیز بخاطر بسپارید و در این راه از فلش کارت ها بهره بگیرید.
  • از فرهنگ های لغت استفاده کنید، اما از نوع انگلیسی به انگلیسی! به هیچ وجه در پی حفظ کردن معانی فارسی کلمات نباشید، چون کار بیهوده ای است. هیچ فردی نمی تواند تمامی کلمات را به زبان فارسی به خاطر بسپارد، پس روش صحیح را یاد بگیرید: انگلیسی به انگلیسی.
  • سعی کنید بعد از یادگیری هر کلمه، در عبارتی خاص آن کلمه را مشاهده کنید تا شیوه استفاده از آن را نیز متوجه شوید.
  • رئوس کلی متن رو در همان ابتدای کار فرا بگیرید و به خاطر بسپارید. از کلمات ربط هم برای فراگیری ارتباط بین پاراگراف ها و وابستگی معنای این پاراگراف ها غافل نشوید.

اگر قصد شرکت در کلاس های تافل دارید، می توانید در کلاس های دکتر مسجدی ثبت نام کنید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی    

آموزش زبان های انگلیسی٬آلمانی ،روسی، ترکی استامبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه