EPTکلیات EPTآزمون جامع زبان دکتری EPT

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/136907873ثبت_ن1111ام_آزمون_EPT_دی_ماه_دانشگاه_آزاد-1.jpg

آزمون جامع زبان دکتری EPT آزمونی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می گردد، این آزمون برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین المللی با نمره ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می بایست نمره ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان...

آزمون جامع زبان دکتری EPT

آزمونی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می گردد، این آزمون برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین المللی با نمره ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می بایست نمره ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

آزمون EPT از سال ۸۶ شروع شده و به طور منظم در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردیده است. از ابتدا، این آزمون به صورت فصلی برگزار می شد، اما از اردیبهشت ۹۲ تا کنون هر ماه برگزار می شود.

در آغاز کار برگزاری آزمون جامع زبان دکتری EPT ، مدرک این آزمون تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ضروری بود، اما بعد از گذشت چندی، ارائه مدرک قبولی EPT برای تمامی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد الزامی شد.

ساختار آزمون جامع زبان دکتری EPT  

آزمون جامع زبان دکتری EPT  هم مانند تمامی آزمون های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی می باشد.

حداکثر نمره در آزمون جامع زبان دکتری EPT صد نمره می باشد که این نمره در سه مهارت: واژگان، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است.

بخش واژگان در آزمون جامع زبان دکتری EPT شامل 25 سوال است که بصورت چهارگزینه ای شرکت کننده را مورد سنجش قرار می دهد به نحوی که فرد می بایست از بین گزینه ها گزینه ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

آزمون جامع زبان دکتری EPT

در قسمت گرامر که شامل 25 تست می شود توانایی و مهارت گرامری شرکت کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. سوالات در این بخش بصورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است. شما در این نوع سوالات می بایست Phrase  و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این امتحان در دو بخش انجام می شود که بخش دوم معمولا از سوال 56 تا 65 را دربرمی گیرد. در این بخش جملاتی کامل به عنوان گزینه ها به شما ارائه داده می شود که یکی از این جمله ها از نظر ساختاری نادرست است و شرکت کننده ها باید این جمله را شناسایی نمایند.

در بخش سوم که شامل 20 تست درک مطلب می شود، چهار متن برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می شود.

بخش ریدینگ این آزمون از سوالات 66 تا 88 را در بر می گیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت کنندگان در این آزمون می بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک های ریدینگ به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات 86 تا 100 سوالات جای خالی را دربرمی گیرد. این سوالات به نحوه ای طرح شده اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش ها بصورت جای خالی برای شما نشان داده شده است و شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید.

تاریخ برگزاری آزمون جامع زبان دکتری EPT

زمان آزمون های جامع زبان دکتری EPT بصورت ماهانه برنامه ریزی می شود که در جدول زیر می توانید برنامه ی برگزاری این آزمون ها را مشاهده کنید.

منابع آزمون جامع زبان دکتری EPT

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که در این بخش قرار است به آن جواب بدهیم این سوال باشد که منابع آزمون جامع زبان دکتریEPT را از کجا می توان تهیه کرد و برای موفقیت در این آزمون می بایست چه کتاب هایی را مورد بررسی و مطالعه قرار بدهیم، در زیر به لیستی از این کتاب ها اشاره خواهیم کرد که شما برای آمادگی آزمون به آنها احتیاج پیدا می کنید.

  1. کتاب لانگمن قرمز رنگ Longman preparation course for the toefl
  2. کتاب واژگان ضروری تافل – Essential word for the toefl
  3. کتاب 1100 واژه بارونز – Words you need to know
  4. کتاب 504 واژه- Absolutely essential words 504
  5. کتاب راهنمای تافل

در نظر داشته باشید که این آزمون در مقایسه با آزمون هایی مانند تافل و آیلتس بسیار راحتتر بوده و به پیش نیاز در سطح پیشرفته لازم ندارد اما داشتن دانش زبان عمومی به شدت در این آزمون و برای موفقیت در آن ضروری می باشد.

شما می توانید با توجه به برنامه زمانی خود مشغول به یادگیری شوید و با شرکت در کلاس های استاد مسجدی نیاز آموزشی خود جهت کسب بهترین نمره در این آزمون را رفع نمایید.

تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای شرکت در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه