MSRTکلیات MSRTآزمون جامع زبان دکتری MSRT

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/1111msrt-1.jpg

آزمون جامع زبان دکتری MSRT آزمون جامع زبان دکتری MSRT که به تافل دکتری نیز شناخته می‌شود، یکی از آزمون‌های پرطرفدار در داخل کشور بوده که توانایی و سطح دانش عمومی زبان انگلیسی افراد را می‌سنجد. دانشجویانی که می خواهند در مقطع دکترا در دانشگاه های معتبر ایران، ادامه تحصیل دهند، باید این مدرک را...

آزمون جامع زبان دکتری MSRT

آزمون جامع زبان دکتری MSRT که به تافل دکتری نیز شناخته می‌شود، یکی از آزمون‌های پرطرفدار در داخل کشور بوده که توانایی و سطح دانش عمومی زبان انگلیسی افراد را می‌سنجد. دانشجویانی که می خواهند در مقطع دکترا در دانشگاه های معتبر ایران، ادامه تحصیل دهند، باید این مدرک را داشته باشند. از آنجایی که دوره ها و برگزاری این آزمون، نسبت به سایر آزمونها مانند تافل و آیلتس هزینه بر نیست، متاسفانه عده ای باور دارند سطح علمی آزمون دشوار نیست این در حالی است که تنها ۲۰ درصد از شرکت کنندگان در این آزمون قبول می شوند. آزمون جامع زبان دکتری MSRT در سال ۱۰ بار (تقریبا هر ماه یک بار) برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیتی ندارد. در این مقاله به بررسی زوایای مختلف این آزمون می‌پردازم.

آزمون جامع زبان دکتری MSRT

ساختار آزمون جامع زبان دکتری MSRT

آزمون جامع زبان دکتری MSRT از سه بخش شامل ۱۰۰ سؤال با زمان پاسخگویی ۱۰۵ تا ۱۱۰ دقیقه تشکیل شده است. این بخش ها شامل موارد زیر می شوند.

  • شنیداری (Listening Comprehension) شامل ۳۰ سؤال با زمان پاسخگویی بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه
  • گرامر و ساختار (Structure and Written Expression) شامل ۳۰ سؤال با زمان پاسخگویی ۲۰ دقیقه
  • مهارت درک مطلب(Reading Comprehension) شامل ۴۰ سوال با زمان پاسخگویی ۵۵ دقیقه

روند نمره دهی آزمون جامع زبان دکتری MSRT

آزمون جامع زبان دکتری MSRT از ۱۰۰ نمره است و هر سؤال هر بخش آن دارای یک نمره است. این آزمون نمره منفی ندارد و به داوطلبان توصیه می‌شود هیچ سؤالی را بی پاسخ نگذارند. حداقل نمره قبولی این آزمون ۵۰ است که برای برخی از دانشگاهها و مؤسسات تا ۷۵ نیز متغیر است.

نتایج آزمون یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام و بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند کارنامه را از پروفایلشان مشاهد و چاپ نمایند.

میزان سختی و درصد قبولی در آزمون جامع زبان دکتری MSRT

به لحاظ سختی می توان آزمون MSRT را با آزمون تافل مقایسه کرد. تنها مزیت MSRT نسبت به تافل نداشتن بخش نوشتاری است که برای بسیاری از داوطلبان آزمون تافل بسیار سخت و یادگیری آن زمانبر است. اما بر خلاف انتظار شما درصد قبولی در این آزمون به شدت پایین است. طبق گفته مدیرکل بورس و دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم تنها ۲۰ درصد از داوطلبان آزمون جامع زبان دکتری MSRT در هر دوره موفق به کسب نمره قبولی می شوند.

منابع آزمون جامع زبان دکتری MSRT

منابع پیشنهادی جهت آمادگی در آزمون MSRT موارد زیر معرفی شده‌اند:

  • TOEFL Preparation KIT
  • Longman Preparation for the TOEFL (the paper-based)
  • Understanding and Using English Grammar – By: Betty Azar
  • Barron’s Essential Words for TOEFL
  • Vocabulary for high school students
  • 504 Essential Words For TOEFL

لازم به ذکر است که منابع آزمون جامع زبان دکتری MSRT محدود به موارد معرفی شده نیست بلکه به خصوص در بخش لیسنینگ داوطلبان می‌بایست خود را  با استفاده از منابع دیگری چون مجله‌ها، رسانه‌ها، اخبار و غیره آماده کنند.

تفاوت آزمون جامع زبان دکتری EPT و MSRT

یکی از سوالاتی که برای عده کثیری از شرکت کنندگان در آزمون های دکتری مطرح می شود تفاوت میان دو آزمون EPT و MSRT می باشد .

می توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر می باشند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری است که این بخش در آزمون MSRT برگزار می شود ولی در آزمون EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون جامع زبان دکتری EPT  با MSRT در زمان برگزاری می باشد آزمون EPT بصورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

اگر متقاضی شرکت در آزمون جامع زبان دکتری MSRT هستید بدون آمادگی کامل در آزمون شرکت نکنید و زمان و سرمایه خود را بیهوده از دست ندهید.

با شرکت در کلاس های استاد مسجدی آمادگی لازم را به دست آورده و بالاترین نمرات را کسب کنید.

تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای شرکت در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه