GREکلیات-GREمعرفی آزمون GRE

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/111GRE-1.jpg

معرفی آزمون GRE آزمون GRE  برای افرادی است که قصد دارند در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا در کشور هایی همچون آمریکا و کانادا ادامه تحصیل بدهند. این آزمون توسط موسسه ETS ،برگزار کننده آزمون تافل، برگزار می‌ شود. بعضی ها عقیده دارند که آزمون GRE تستی است که هوش شما را ارزیابی می کند،...

معرفی آزمون GRE

آزمون GRE  برای افرادی است که قصد دارند در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا در کشور هایی همچون آمریکا و کانادا ادامه تحصیل بدهند. این آزمون توسط موسسه ETS ،برگزار کننده آزمون تافل، برگزار می‌ شود. بعضی ها عقیده دارند که آزمون GRE تستی است که هوش شما را ارزیابی می کند، در حالی که دیگران معتقدند آزمون GRE  میزان دانش زبانی شما را می سنجد. اگر با ساختار این آزمون آشنا باشید، درست برنامه ریزی کنید و همدفمند برای آن مطالعه کنید، مسلماً مهارت شما پیشرفت کرده و نمره ی بهتری خواهید گرفت! شما اجازه دارید چندین بار در این آزمون شرکت کرده و فقط بهترین نمره را به دانشگاه مد نظرتان گزارش کنید.

آزمون GRE  در دو نوع General و Subject برگزار می شود. GRE General همانطور که از اسمش پیداست عمومی است و اغلب دانشگاه ها نمره این آزمون را از شما می خواهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون  GRE Subjectمی توانید به صفحه  GRE Subjectدر سایت ETS مراجعه کنید. آزمون GRE General به دو روش کامپیوتری و کاغذی برگزار می شود. 

آزمون GRE  تنها به سنجش سطح زبان شما نمی ‌پردازد بلکه این آزمون منطق و تحلیل شما را درباره مسائل به خصوص ریاضیات مورد ارزیابی قرار می ‌دهد. ارزیابان تحصیلی برای پذیرش دانشجویان بین المللی به خصوص اعطای بورس به آنها در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا بدون توجه به کشور مبدا با ملاک قرار دادن سطح افراد در این آزمون آنها را ارزیابی می‌کنند. به همین علت دریافت نمره بالاتر از ۳۱۵ در آزمون GRE برای کسانی که به دنبال دریافت پذیرش یا کمک هزینه تحصیلی یا همان Fund هستند باید در الویت قرار داشته باشد. بر اساس رشته تحصیلی حداقل نمره پذیرش در این آزمون می‌تواند متفاوت باشد.

سطح نمره آزمون  در دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف فرق می‌ کند. این نمره حاصل نمره سه بخش ریاضی (بین ۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره)، درک کلمه (۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره) و مقاله نویسی یا نوشتار تحلیلی (۶ نمره) است. نمره GRE General از ۲۶۰تا ۳۴۰ نمره دارد. به طور میانگین نمره بالای ۳۱۵ نمره قابل قبولی برای دانشگاه‌ها محسوب می‌گردد و افراد می‌توانند با توجه به سطح دانشگاه‌ها امید پذیرش داشته باشند. هر چه سطح علمی دانشگاه بالاتر باشد به همان میزان میانگین نمره دریافتی از آزمون GRE  نیز باید بالا باشد تا بتوان از آن داشگاه پذیرش گرفت.

اعتبار مدرک زبان آزمون   GRE پنج ساله است. متقاضیانی که ۵ سال از زمان شرکت در آزمون آنها گذشته است باید دوباره اقدام به ثبت نام نمایند.

معرفی آزمون GRE

چگونگی آزمون  GRE General

آزمون جی آر ای مهارت های شما را در سه بخش ارزیابی می کند:

نوشتار تحلیلی (Analytical Writing)

این بخش مقاله نویسی یا همان انشا نویسی است و داوطلب لازم است دو مقاله تحلیلی استنتاجی از عنوان و مطالب مشخص شده بنویسد. مدت زمان نوشتن این دو مقاله هر کدام ۳۰ دقیقه در مجموع یک ساعت می‌باشد و نمره آن از ۰-۶ است.  تایپ هر کلمه غلط در این بخش باعث دریافت امتیاز منفی خواهد بود.

استدلال کلامی (Verbal Reasoning)

این بخش شامل دو مجموعه سوال ۲۰ تایی است که مربوط به درک مطلب و تحلیل واژگان می‌باشد. سوالات به صورت سوالات بر پایه متن و جای خالی ارائه می‌شود. زمان پاسخگویی هر مجموعه ۳۰ دقیقه و در مجموع یک ساعت می‌باشد. نمره آن بین ۱۳۰تا ۱۷۰ است.

استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning)

این بخش نیز مانند بخش کلامی شامل دو مجموعه ۲۰ سوالی است که هر یک ۳۵ دقیقه زمان دارد و در مجموع یک ساعت و ده دقیقه زمان در اختیار دارید. سوالات این بخش ریاضیات است که سطح آنها دشوار نیست اما به دلیل محدودیت زمان رسیدگی به همه سوالات برایتان سخت خواهد بود. نمره این بخش ۱۳۰-۱۷۰ است.

منابع آزمون GRE

  • کتاب Official GRE Verbal Reasoning Practice Questions توسط بخش آزمون موسسه ETSجمع آوری شده است و شامل سوالاتی است که به درک مطلب و افزایش مهارت‌های نوشتاری افراد کمک می‌کند.
  • کتاب Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions متشکل از تمرین‌ها و راهکارهایی برای حل سوالات چالش برانگیز ریاضیات است.
  • کتاب The Official Guide To The GRE Revised General Test توسط طراحان سوال آزمون GRE نوشته شده است و شامل چهار آزمون شبیه سازی شده است.
  • مجموعهManhattan Prep GRE Set of 8 Strategy guides که شامل ۸ راهکار و دستورالعمل برای انجام محاسبات جبر، هندسه و ریاضیات محض است و به تقویت مهارت‌های افراد برای جواب دادن به بخش استدلال ریاضی آزمون GRE کمک می‌کند.
  • کتاب Barron’s 6 GRE Practice Tests شامل واژگان پرکاربرد در آزمون GREمی‌باشد.
  • آزمون McGraw-Hill Education Preparation for the GRE Test 2017 جدیدترین منبع آزمون GRE است که شامل ۵ مجموعه کامل آزمون GRE است.

برگزار کنندگان آزمون GRE در ایران

در ایران چند موسسه محدود مجوز برگزاری آزمون‌های GRE General و GRE Subject را دارند. این موسسات در تهران شامل: سازمان سنجش، موسسه علامه سخن، موسسه امیر بهادر و موسسه معرفت می‌شود و در شهرستان‌ها شامل: دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه آمل، دانشگاه شیراز و مجتمع آموزشی انفورماتیک زنجان می‌شود.

اگر متقاضی شرکت در آزمون GRE هستید می توانید با شرکت در کلاس های خصوصی و فشرده استاد مسجدی با آمادگی کامل در آزمون حاضر شوید، بهترین نمرات را کسب کرده و موفقیت خود را تضمین کنید. تمام کلاس ها در آموزشگاه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود. در صورت تمایل با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

موسسه زبان آموزان استاد مسجدی

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

شعبات: رشت، لاهیجان، انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه