IELTS-Speaking اسپیکینگ آیلتسIELTS-Speaking-Techniqueآیلتسنکات طلایی مصاحبه ی آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت اول)

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/T444op-5-Tips-2-1.jpg

آزمون اسپیکینگ آیلتس نکات طلایی مصاحبه ی آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت اول): اگر به دنبال نمره ی 7 به بالا در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس (نکات طلایی مصاحبه ی آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت اول)) هستید، بهتر است نکات کلیدی استاد مسجدی را در این باره بخوانید. در این مقاله سعی کردیم خیلی کوتاه و مفید...

آزمون اسپیکینگ آیلتس

نکات طلایی مصاحبه ی آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت اول): اگر به دنبال نمره ی 7 به بالا در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس (نکات طلایی مصاحبه ی آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت اول)) هستید، بهتر است نکات کلیدی استاد مسجدی را در این باره بخوانید. در این مقاله سعی کردیم خیلی کوتاه و مفید نکات اسپیکینگ آیلتس را برایتان بازگو کنیم. مبنا و معیار اسپیکینگ آیلتس در واقع روان صحبت کردن، درست صحبت کردن، تنوع در استفاده از لغات و گرامر و نیز تلفظ درست است. با رعایت کردن نکات زیر می توانید نمره ی دلخواهتان در اسپیکینگ آیلتس را کسب نمایید.

نکته ی اول: پیوستگی در کلام و درست صحبت کردن

به طور کلی آزمون اسپیکینگ آیلتس از آسان به دشوار طراحی شده. شما در ابتدا در شرایط راحت قرار می گیرید تا استرستان از بین برود و احساس راحتی کنید. به همین دلیل بخش 1 را همه به راحتی پاسخ می دهند. موضوع بخش اول نیز سوالاتی درباره ی مسائل شخصی شما همچون محیط زندگی، شرایط کاری و… است.

قسمت دوم اسپیکینگ آیلتس کمی دشوار می شود. همانطور که می دانید کارتی به شما داده می شود و موضوعی بر روی آن نوشته شده و شما باید 2 دقیقه درباره ی آن موضوع صحبت نمایید. در این بخش روان صحبت کردن و پیوستگی در کلام و نیز مرتبط بودن صحبت هایتان به موضوع اصلی دارای اهمیت بسیاری است. قسمت سوم اسپیکینگ آیلتس (آموزش آنلاین آیلتس) در واقع سخت ترین بخش بوده که بسیاری در این بخش نمره ی پایینی را کسب می کنند. شما باید درباره ی موضوع قسمت دوم به بحث و گفت و گو با مصاحبه کننده بپردازید.

نکته ی دوم: پاسخ هایتان مختصر باشد اما خیلی کوتاه نباشد.

در قسمت دوم و سوم اسپیکینگ آیلتس که تکلیف معلوم است و جایی برای پاسخ کوتاه و مختصر وجود ندارد. اما در قسمت اول اسپیکینگ آیلتس که سوالاتی درباره ی نام، محل زندگی، شغل و… پرسیده می شود، باید جواب های نه چندان طولانی بدهید. البته باید توجه داشته باشید که از جواب های تک کلمه ای بپرهیزید زیرا چیزی برای ارزیابی به مصاحبه گر نمی دهید. پس صحبت هایتان باید محتوای کافی برای ارزیابی داشته باشد. با رعایت این نکته می توانید نمره ی بالایی در اسپیکینگ آیلتس کسب کنید.  

نکات طلایی مصاحبه ی آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت اول)

نکته ی سوم: پاسخ هایی نه تنها با جزئیات کامل بلکه بسیار دقیق

در قسمت بعدی سوالاتی درباره ی نوع لباس پوشیدن، غذای مود علاقه تان و… پرشیده  میشود. در این بخش پاسخ کوتاه جایی نداشته و بهتر است جواب هایتان دقیق و با جزئیات باشد. در این قسمت از اسپیکینگ آیلتس از جواب های بله یا خیر باید بپرهیزید.

نکته ی بسیار مهم این است که در بخش اول اگر جواب هایتان مختصر نباشد و طولانی به هر سوال پاسخ دهید، در قسمت دوم که نیاز به پاسخ های طولانی تر است، در واقع حرفی برای بازگو کردن نخواهید داشت و نمره ی سلیس و روان صحبت کردن را نخواهید گرفت.

نکته ی چهارم: از زمانی که در اختیارتان می گذراند به درستی استفاده نمایید.

همانطور که می دانید قبل از شورع صحبت در قسمت های دوم و سوم اسپیکینگ آیلتس در حدود  دقیقه ای برای نوت و یادداشت برداری وقت دارید. این یادداشت ها در طول صحبت هایتان می تواند بسیار کمک کننده باشد. توجه داشته باشید که در قسمت دوم که 2 دقیقه زمان برای صحبت دارید، باید به صورت روان و پیوسته صحبت کنید تا مصاحبه گر شما را متوقف نماید. یکی از راه هایی که باعث بهبود عملکرد شما در این قسمت می شود، یادداشت هایی است که در طول 1 دقیقه آماده سازی آماده کرده اید.

معمولا داوطلبان از این تایم 1 دقیقه ای خود استفاده نمی کنند یا بسیار به خود مطمئن هستند که فکر می کنند نیازی به آماده سازی نخواهند داشت. در حال که همین 1 دقیقه آماده سازی بسیار در بالا بردن نمره ی آیلتس به شما کمک خواهد کرد.

نکته ی پنجم: به روز باشید و خود را در جریان اخبار و اطلاعات روز دنیا قرار دهید.

در قسمت سوم و نهایی اسپیکینگ آیلتس، مصاحبه گر موضوع بحث را هدایت کرده و موضوعات مختلفی را مطرح می نماید. شما نیز باید نظرتان را درباره ی آنها بیان کنید. پاسخ های شما در این بخش باید نه تنها کامل و سلیس باشد، بلکه باید به گون های باشد که از نظر شخصیتان دفاع کرده باشید. برای اینکه جواب های قانع کننده بدهید، اطلاع داشتن شما از اخبار روز دنیا بسیار کمک کننده خواهد بود. چون می توانید مثال های متعددی را بیان نمایید. اگر این بخش از اسپیکینگ آیلتس را با موفقیت بگذرانید، می توانید مطمئن باشید که نمره ی خیلی بالایی را کسب کرده اید.

خوب است بدانید که تمامی صحبت های شما در طول آزمون اسپیکینگ آیلتس ضبط می شود. زیرا برای نمره دهی نیاز است تا چندین بار صحبت هایتان با دقت گوش داده شود و بر اساس معیار های نمره دهی ارزیابی شود. همچنین صجبت هایتان به صورت تصادفی توسط UCLES نیز بررسی می شود تا از نمره ی درست و بر اساس استاندارد مطمئن شوند.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه