https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/t4444oefl_speaking-1.jpg

همه چیز درباره اسپیکینگ تافل در بخش اسپیکینگ تافل (همه چیز درباره اسپیکینگ تافل) شما باید به شش سوال پاسخ بدهید و پاسخ های شما ضبط می شوند تا پس از اتمام آزمون دو نفر پاسخ های شما را ارزیابی کنند و به آنها نمره بدهند. در اسپیکینگ تافل، بر خلاف اسپیکینگ آیلتس، صرفاً مهارت کلامی شما ارزیابی...

همه چیز درباره اسپیکینگ تافل

در بخش اسپیکینگ تافل (همه چیز درباره اسپیکینگ تافل) شما باید به شش سوال پاسخ بدهید و پاسخ های شما ضبط می شوند تا پس از اتمام آزمون دو نفر پاسخ های شما را ارزیابی کنند و به آنها نمره بدهند. در اسپیکینگ تافل، بر خلاف اسپیکینگ آیلتس، صرفاً مهارت کلامی شما ارزیابی نمی شود، بلکه ترکیبی از مهارت های ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ با هم تست می شوند.

سوال های اسپیکینگ تافل

سوال اول و دوم اسپیکینگ تافل

سوال های اول و دوم در اسپیکینگ تافل تقریبا مشابه هستند. در این دو سوال شما ۱۵ ثانیه فرصت دارید تا پاسخ خود را آماده کنید و سپس باید در ۴۵ ثانیه پاسخ خودتان را بگویید. ممکن است بپرسید مگر در ۱۵ ثانیه اصلاً می شود درمورد چیزی فکر کرد؟ راستش حق با شماست، ۱۵ ثانیه خیلی کمتر از آن است که یک ایده را از صفر بسازید و بعد تازه در مورد دلایل اثباتش هم فکر کنید. در واقع شما باید قبل از آزمون تافل در مورد موضوعات مختلفی که ممکن است در سوال های اول و دوم اسپیکینگ تافل بیایند فکر کنید و در این ۱۵ ثانیه فقط ایده هایی که از قبل دارید را سازماندهی کنید.

از طرفی خیلی ها از اینکه کلاً ۴۵ ثانیه فرصت برای پاسخ دادن دارند می ترسند. تافل دقیقاً به اندازه همین ۴۵ ثانیه از شما انتظار دارد، پس باید سعی کنید خیلی خلاصه و با آرامش پاسخ خودتان را در همین ۴۵ ثانیه بگویید. بدترین کار در اینجا این است که کمال گرا باشید و سعی کنید هر چیزی که در مورد موضوع سوال می دانید را در پاسخ خودتان بگنجانید. این کار فقط باعث می شود پاسخ شما خیلی ناقص و ضعیف به نظر برسید، چون ممکن است حتی نتوانید در مورد یکی از دلایلی که دارید هم حرف بزنید.

همه چیز درباره اسپیکینگ تافل

سوال سوم اسپیکینگ: یک تغییر و دو دلیل

سوال سوم در مورد یک تغییر و مکالمه دو دانشجو در مورد آن تغییر است. ابتدا شما ۴۵ یا ۵۰ ثانیه فرصت دارید یک متن را بخوانید. متن می تواند یک اطلاعیه باشد که در آن دانشگاه تغییری را اعلام می کند و دو دلیل برای آن تغییر ارائه می دهد. مثلاً تغییر می تواند این باشد که دانشگاه از ترم آینده در آخر هفته به دانشجو هایی که در خوابگاه هستند غذا نمی دهد و دلایل هم می توانند این ها باشند که اولاً تعداد دانشجوهایی که غذا رزرو می کنند خیلی کم است و برای دانشگاه به صرفه نیست. دوماً هزینه ای که از این راه صرفه جویی می شود صرف کلاس های آشپزی برای دانشجوها خواهد شد!

پس از اینکه متن را خواندید، مکالمه ای بین دو دانشجو برای شما پخش می شود و در آن این دو دانشجو در مورد تغییر و دلایل ارائه شده حرف می زنند. یکی از این دانشجو ها خیلی بیشتر حرف می زند و در نهایت سوال از شما می خواهد تا نظر این دانشجو را در مورد متن، تغییر و دلایل ارائه شده در آن خلاصه کنید.

زمانبندی سوال سوم اسپیکینگ تافل به این شکل است که شما ابتدا ۳۰ ثانیه فرصت دارید پاسخ خودتان را آماده کنید و پس از آن باید در ۶۰ ثانیه پاسختان را بگویید.

سوال چهارم اسپیکینگ تافل: یک موضوع آکادمیک

سوال چهارم هم مثل سوال سوم یک ریدینگ و لیسنینگ دارد. زمانبندی این سوال هم مانند سوال سوم است و ۳۰ ثانیه فرصت دارید پاسخ خودتان را آماده کنید و بعد باید در ۶۰ ثانیه آن را بگویید. شباهت سوال های سوم و چهارم در همینجا تمام می شود.

در سوال چهارم متن در مورد یک موضوع آکادمیک است که معمولاً به یک تعریف و کمی توضیح در مورد آن موضوع خلاصه می شود. سپس یک استاد در مورد آن موضوع حرف می زند و با یک یا چند مثال آن موضوع را بیشتر توضیح می دهد.

سوال پنجم اسپیکینگ تافل: یک مشکل و دو راه حل

سوال پنجم یک مشکل و دو راه حل دوباره در یک مکالمه در محیط دانشگاه است. در این سوال دیگر ریدینگ ندارید. شما فقط یک لیسنینگ خواهید داشت. این مکالمه می تواند بین دو دانشجو، یک دانشجو و یک استاد یا یک دانشجو و یکی از مسئولین دانشگاه باشد. البته در اغلب سوال ها لیسنینگ یک مکالمه بین دو دانشجو است. در هر صورت، در این مکالمه یک دانشجو مشکلی دارد که برای آن دو راه حل ارائه می شود. شما باید علاوه بر خلاصه کردن مشکل و راه حل های پیشنهاد شده، نظر خودتان را در مورد بهترین راه حل بیان کنید. این تنها سوال از شما نظر شخصی خودتان را می خواهد. زمانبندی این سوال با سوال های سه و چهار فرق می کند و شما فقط ۲۰ ثانیه فرصت دارید خودتان را آماده کنید و باید در مدت ۶۰ ثانیه پاسخ را بگویید.

سوال ششم اسپیکینگ تافل: یک موضوع آکادمیک

سوال ششم اسپیکینگ (مانند سوال چهارم) یک Lecture یا سخنرانی است. در سوال ششم اسپیکینگ تافل، یک استاد در مورد یک موضوع آکادمیک حرف می زند و سپس با ارائه جزئیات و مثال هایی آن را توضیح می دهد.

اغلب این lecture به این شکل طراحی شده است که استاد اول در مورد یک مفهوم حرف می زند و پس از کمی توضیح یا ارائه یک تعریف برای آن مفهوم آکادمیک، در مورد دو جنبه آن مفهوم حرف می زند و با مثال هایی این دو حالت را تشریح می کند. به عنوان مثال استاد ممکن است در مورد Advertising حرف بزنید و بعد از تعریف کردن Advertising ، به دو تاثیر مخرب آن روی محیط زیست اشاره کند و با ارائه دو مثال آنها را ساپورت کنید.

این ها شش سوالی هستند که شما در اسپیکینگ تافل خواهید دید. فراموش نکنید برای گرفتن یک نمره خوب در اسپیکینگ تافل، باید علاوه بر آشنایی با سوال ها، روی مهارت اسپیکینگ عمومی خودتان هم کار کنید. همچنین، تمرین مدیریت زمان یکی دیگر از مهارت هایی است که برای گرفتن نمره عالی در اسپیکینگ تافل لازم خواهید داشت.

اگر هدف شما گرفتن نمره خیلی خوب در اسپیکینگ تافل است (مثلاً نمره ۲۵ یا بالاتر)، پیشنهاد می کنیم در کلاس های آمادگی تافل مرکز آموزش زبان استاد مسجدی شرکت کنید. تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شوند.

یرای شرکت در این کلاس ها با راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش زبان های انگلیسی (زبان رشت)٬آلمانی ،روسی، ترکی استامبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه