https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/1280x1280bb-2-1.jpg

همه چیز درباره بخش لیسنینگ تافل دومین بخش آزمون تافل، بخش لیسنینگ (همه چیز درباره بخش لیسنینگ تافل) است. در این بخش ۲ الی ۳ مکالمه هر کدام با زمان تقریبی ۳ دقیقه، و ۴ الی ۶ سخنرانی کلاسی هر کدام با زمان تقریبی ۵ دقیقه وجود دارد. بعد از گوش دادن به هر مکالمه،...

همه چیز درباره بخش لیسنینگ تافل

دومین بخش آزمون تافل، بخش لیسنینگ (همه چیز درباره بخش لیسنینگ تافل) است. در این بخش ۲ الی ۳ مکالمه هر کدام با زمان تقریبی ۳ دقیقه، و ۴ الی ۶ سخنرانی کلاسی هر کدام با زمان تقریبی ۵ دقیقه وجود دارد. بعد از گوش دادن به هر مکالمه، به ۵ سوال، و بعد از هر سخنرانی، به ۶ سوال پاسخ خواهید داد.همه ی مکالمه ها و سخنرانی ها فقط یکبار پخش می شوند، و حین پخش آن ها صورت سوال ها را نخواهید دید.

مجموعا می بایست به ۳۴ الی ۵۱ سوال جواب بدهید. ماکسیمم نمره در این بخش ۳۰ امتیاز است. بین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه هم برای تکمیل این بخش زمان دارید. از آن جا که بین ۲۵ الی ۴۰ دقیقه از وقت در نظر گرفته شده صرف بخش مکالمه ها و سخنرانی ها می شود، پس به طور میانگین برای خواندن و جواب دادن به هر سوال حدود ۶۰ ثانیه زمان دارید.

هر چند در لیسنینگ تافل سعی شده تا مکالمه ها طبیعی باشند، واقعیت این است که سرعت حرف زدن در این فایل های صوتی از سرعت مکالمه های روزمره آمریکایی کمتر است، بنابراین فهمیدن فایل های صوتی لیسنینگ تافل از فهمیدن مکالمه های روزمره راحت تر می باشد.

همه چیز درباره بخش لیسنینگ تافل

نحوه پاسخگویی به سوالات لیسنینگ تافل

بعد از اینکه فایل صوتی پخش شد، اولین سوال مربوط به آن روی صفحه نمایان می شود و همزمان فردی آن سوال را برای شما می خواند. وقتی شما به آن سوال پاسخ بدهید و به سوال بعدی بروید، دیگر نمی توانید به سوال قبلی بازگشته و پاسخ خود را تغییر بدهید. پس از اینکه مجموعه سوال های هر فایل صوتی تمام شد، شما به فایل صوتی بعدی هدایت می شوید.

انواع فایل صوتی لیسنینگ تافل

در لیسنینگ تافل شما باید به شش فایل صوتی مختلف گوش کنید و به سوال هایی که بعد از هر کدام از این فایل های صوتی می آیند پاسخ بدهید. این شش فایل صوتی یا از نوع Conversation هستند یا Lecture.

ساختار Conversation لیسنینگ تافل

Conversation ها در لیسنینگ تافل همانطور که از اسمشان مشخص است، مکالمه ای بین دو نفر در یک محیط  اغلب آکادمیک هستند. البته دقت کنید که موضوع یک Conversation می تواند غیر آکادمیک هم باشد. همیشه یک نفر در این Conversation دانشجو است و فرد دوم می تواند یک دانشجوی دیگر، یک استاد راهنما یا هر فرد دیگری که در دانشگاه کار می کند باشد. مثلاً یک Conversation ممکن است بین یک دانشجو و استاد راهنمای او باشد و آنها در مورد دلیل آماده نشدن مقاله دانشجو حرف بزنند. یک Conversation معمولاً بین سه تا پنج دقیقه طول می کشد و بعد از هر Conversation پنج سوال خواهید داشت.

ساختار Lecture در لیسنینگ تافل

یک Lecture معمولاً در حدود پنج دقیقه طول می کشد و بعد از هر Lecture شش سوال خواهید داشت. این ها قسمتی از یک کلاس درس هستند که در آنها یک استاد در مورد یک موضوع آکادمیک حرف می زند. موضوع این سخنرانی های آکادمیک می تواند خیلی متنوع باشد.

ترتیب فایل های صوتی در لیسنینگ تافل

همانطور که گفتم، در لیسنینگ تافل شما شش لیسنینگ خواهید داشت که یا Conversation هستند و یا Lecture. این شش Listening به این ترتیب ظاهر می شوند:

Conversation 1

Lecture 1

Lecture 2

Conversation 2

Lecture 3

Lecture 4

یعنی ابتدا یک Conversation خواهید داشت و پس از آن دو Lecture. سپس این الگو یک بار دیگر تکرار می شود و شما باز هم یک Conversation می بینید که بعدش دو Lecture می آید.

انواع سوالات موجود در بخش لیسنینگ تافل

سوال های بخش لیسنینگ تافل را از نظر مهارتی که مورد سنجش قرار می دهند می توان به ۳ دسته ی سوال های درک مطلبی پایه (Basic Comprehension Questions)، سوال های مفهومی (Pragmatic Understanding Questions)، و سوال های روابط بین مطالب (Connecting Information Questions)، تقسیم بدنی کرد.

■سوال های درک مطلبی پایه (Basic Comprehension Questions)

۱- Gist-content (لب محتوا)

۲- Gist-purpose (لب منظور)

۳- Detail (جزئیات)

■ سوال های مفهومی (Pragmatic Understanding Questions)

۴- Function (کارکرد عبارات)

۵- Attitude (موضع گیری)

■ سوال های روابط بین مطالب (Connecting Information Questions)

۶- Organization (تنظیم)

۷- Connecting Content (ربط دادن محتوا)

۸- Inference (استباط)

کلاس های آمادگی آزمون تافل (تافل خصوصی رشت) در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی برگزار می گردد. تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت فشرده و خصوصی انجام می شود. علاقمندان جهت شرکت در این کلاس ها می توانند با راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرند.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش زبان های انگلیسی٬آلمانی ،روسی، ترکی استامبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه