https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/toe444fl_writing-1.jpg

همه چیز درباره رایتینگ تافل بخش رایتینگ تافل (همه چیز درباره رایتینگ تافل) ۵۰ دقیقه طول می کشد که طی آن باید ۲ تسک را کامل کنید. ۲۰ دقیقه از زمانتان باید صرف نوشتن رایتینگ integrated  شود و ۳۰ دقیقه دیگر نیز به رایتینگ independent  اختصاص می یابد. هر مقاله شما نمره ای بین ۰...

همه چیز درباره رایتینگ تافل

بخش رایتینگ تافل (همه چیز درباره رایتینگ تافل) ۵۰ دقیقه طول می کشد که طی آن باید ۲ تسک را کامل کنید. ۲۰ دقیقه از زمانتان باید صرف نوشتن رایتینگ integrated  شود و ۳۰ دقیقه دیگر نیز به رایتینگ independent  اختصاص می یابد. هر مقاله شما نمره ای بین ۰ تا ۵ کسب می کند. جمع این دو نمره سپس از ۳۰ محاسبه می شود. این نمره، نمره بخش رایتینگ تافل شما است. بطور کلی بخش رایتینگ ۲۵% از نمره کل تافل شما را تشکیل می دهد. برای گرفتن نمره مناسب باید پیش از آزمون نمونه سؤالات و موضوعات رایج را بخوانید.همچنین تمرین نوشتن و مدیریت زمان نیز از ملزومات است.

توجه کنید که رایتینگ شما باید زبانی آکادمیک و رسمی داشته باشد و از لغات محاوره‌ای نباید در آن استفاده شود. مثلا برای بیان نتیجه در مکالمات روزمره تقریبا فقط از لغت “So” استفاده می شود. در حالی که در نوشتن رایتینگ رسمی به هیچ وجه نباید از این کلمه استفاده کرد. به جای آن میتوان از کلمات رسمی‌تر مثل “Hence” یا “Therefore” استفاده کرد.

سوال Integrated رایتینگ تافل

در سوال Integrated رایتینگ تافل، شما ابتدا سه دقیقه فرصت دارید تا متنی چهار پاراگرافی را بخوانید. در پاراگراف اول متن نویسنده یک ادعا خواهد داشت و  در سه پاراگراف بعدی سه دلیل برای اثبات ادعای خودش ارائه می کند. سپس، باید به قسمتی از یک کلاس گوش کنید که در آن استادی در مورد ادعا و دلایل متن حرف می زند. سوال از شما می خواهد خلاصه ای از نکات مهم ریدینگ و نظر استاد در مورد آنها را در رایتینگ خود بنویسید. یک رایتینگ Integrated خوب معمولاً حدود ۲۲۵ کلمه است.

سوال Independent رایتینگ تافل

در سوال Independent رایتینگ تافل، شما ۳۰ دقیقه فرصت دارید تا به یک سوال جواب بدهید. برخلاف سوال Integrated، دیگر خبری از ریدینگ و لیسنینگ نیست و سوال Independent فقط و فقط مهارت رایتینگ شما را ارزیابی می کند. هر چند تافل هیچ مینیممی برای تعداد کلمات قرار نداده است، اما پیشنهاد می کنم حتما بیش از ۴۰۰ کلمه بنویسید. سوال های Independent معمولاً از موضوعات روزمره و عمومی هستند، اما بد نیست قبل از آزمون لیستی از این سوال هایی که در آزمون آمده را ببینید و در مورد پاسخ به این سوال ها فکر کنید.

همه چیز درباره رایتینگ تافل

نحوه ی نمره دهی در بخش رایتینگ تافل

همانطور که در ابتدا گفتیم، تصحیح کنندگان تافل به هر یک از دو رایتینگی که برای این بخش می نویسید نمره یی کلی از ۰ تا ۵ می دهند. سپس میانگین دو نمره را در ۶ ضرب می کنند و نمره ی نهایی شما که عددی بین ۰ تا ۳۰ است به دست می آید. منظور از نمره ی کلی، مجموعه یی از فاکتور هاست که مصححین هنگام نمره دادن به نوشته شما در نظر می گیرند. به عبارت دیگر معیار این نمره مانند دو بخش ریدینگ و لیسنینگ نیست که هر جواب درست معادل کسب یک امتیاز و هر جواب غلط معادل از دست دادن یک امتیاز محسوب می شد. ویژگی مثبت این روش این است که اشتباهات جزئی و پراکنده می توانند مورد چشم پوشی قرار بگیرند. از جمله اشتباهات جزئی یی که کمترین تاثیر را بر نمره ی شما می گذارد، اشتباه در Spell کلمات و اشتباه در استفاده از علایم نگارشی یا همان Punctuation هستند. البته بدیهی است تکرار همین اشتباهات کوچک اگر از حدی تجاوز کند که باعث دشوار شدن خواندن رایتینگ شما و گنگ شدن معنا و محتوای آن شود از نمره ی شما کسر خواهد کرد.

اگر دوست دارید یک نمره خیلی عالی (مثلاً نمره ۲۵ یا بالاتر) در رایتینگ تافل بگیرید، پیشنهاد می کنیم در کلاس های آمادگی تافل مرکز آموزش زبان استاد مسجدی شرکت کنید. تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شوند.

یرای شرکت در این کلاس ها با راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش زبان های انگلیسی٬آلمانی (کلاس زبان آلمانی رشت) ،روسی، ترکی استامبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه