https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/T11111OEFL_Writing_Tips_PrepAdviser256-1.jpg

سوال writing Integrated تافل چگونه است در این بخش برای سوالات رایتینگ (سوال writing Integrated تافل چگونه است) شما باید در ابتدا متن کوتاهی را خوانده (۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه) و سپس به یک سخنرانی مرتبط با متن گوش دهید. پس از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌ دست...

سوال writing Integrated تافل چگونه است

در این بخش برای سوالات رایتینگ (سوال writing Integrated تافل چگونه است) شما باید در ابتدا متن کوتاهی را خوانده (۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه) و سپس به یک سخنرانی مرتبط با متن گوش دهید. پس از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌ دست آورده‌ اید به یک پرسش پاسخ دهد. ۲۰ دقیقه فرصت دارید تا پاسخ خود را بنویسد.

بهتر است در ۲۰ دقیقه زمانی که دارید بیشتر از ۲۲۵ کلمه بنویسید. یک ساختار کلی بسیار مفید و ساده برای رایتینگ Integrated تافل شامل این موارد می شود:

۱- پاراگراف مقدمه (Introduction)

در این پاراگراف شما بهتر است ابتدا موضوع کلی بحث را معرفی کنید. برای این کار به راحتی می ‌توانید از مقدمه‌ ی متن استفاده کنید. بهتر است در این جمله سوالی که در متن و لکچر سعی شده پاسخ داده شود را مطرح کنید. پس از معرفی کلی موضوع، ایده اصلی متن و لکچر را در جملات جداگانه بیان کرده و با استفاده از یک کانکتور مناسب، تضاد یا تطابق این ایده‌ها را نشان دهید. دقت داشته باشید که استفاده از یک جمله حفظ شده برای بیان ایده لکچر، اگرچه بسیار بین داوطلبان رایج است، اما بهتر است از آن اجتناب شود.

۲- سه پاراگراف بدنه (Body paragraph)

هر پاراگراف بدنه صرف توضیح یکی از دلایل یا موارد گفته شده در لکچر می‌ شود. بهتر است پاراگراف بدنه را با بیان دلیل کلی متن در یک جمله آغاز کرده و سپس در مقابل آن دلایل و جزئیات یا مثال های گفته شده در لکچر را بیان کنید. دقت کنید که بیشتر حجم نوشته شما را باید مطالبی تشکیل دهد که در لکچر شنیده‌اید. از اشاره به تمامی جزئیاتی که شنیده‌اید بدون اینکه بدانید چگونه از دلیل و ایده اصلی لکچر حمایت می‌کنند، خودداری کنید.

۳- پاراگراف خاتمه (Conclusion)

اگرچه وجود پاراگراف خاتمه در رایتینگ ترکیبی به اندازه بقیه پاراگراف‌ها ضروری نیست، اما بهتر است نوشته شود. در آن باید ایده اصلی لکچر دوباره مطرح شده و اشاره شود که سه دلیل مشخص برای حمایت از آن بیان شده است.

استراتژی نوشتن رایتینگ Integrated تافل

در این قسمت به صورت مرحله به مرحله کارهایی که باید برای بیان بهترین جواب به سوال بخش رایتینگ ترکیبی بدهید توضیح داده می‌شود.

هنگام خواندن متن

در این زمان بهتر است در ابتدا یک اسکیم کلی روی ایده‌های اصلی متن داشته باشید. اینکه فقط متوجه شوید موضوع اصلی (Main Idea) و دلایلی که برای حمایت از آن آورده شده است چه چیزهایی هستند و چه نتیجه ‌ای از آنها گرفته می‌شود. برای اینکار معمولا مطالعه جملات ابتدایی هر پاراگراف بدنه کافی است. سپس شروع به خواندن دقیق پاراگرافهای بدنه کنید و سعی کنید جزئیاتی که برای حمایت از دلایل بیان شده‌است را بفهمید. اگر فرصت داشتید، بهتر است در انتها سه کلمه کلیدی برای سه دلیل اصلی متن را با فاصله زیاد روی کاغذ چرکنویس خود یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود در هنگام گوش دادن به لکچر بدانید قرار است چه مطلبی بیان شود و شما باید نکات مربوط به هر نکته را در کجای کاغذ خود یادداشت کنید.

هنگام گوش کردن به لکچر

در این زمان، اول از همه باید متوجه شوید که لکچر با ایده اصلی متن مخالف است یا خیر و با یک علامت ضربدریا تیک روی برگه چرکنویس خود مشخص کنید. هرچند که می توان گفت در اکثر غریب به اتفاق موارد لکچر با نظر متن مخالفت می‌کند. سپس برای هریک از دلایلی که از متن یادداشت کردید جزئیاتی ذکر می ‌شود که به اثبات یا رد آنها کمک می‌کند. هرچقدر بهتر بتوانید این جزئیات را بفهمید و کلمات کلیدی مرتبط با موارد اصلی آنها را یادداشت کنید بهتر است. چرا که بدنه اصلی نوشته شما را در انتها همین جزئیات و مثال‌ها تشکیل می‌دهد.

سوال writing  Integrated تافل چگونه است

هنگام نوشتن پاسخ

در انتهای لکچر ابتدا حدود ۱ تا ۲ دقیقه زمان بگذارید و ایده‌های اصلی و جزئیاتی که می‌خواهید بنویسید را در برگه چرکنویس خود مشخص کنید (دور آنها خط بکشید و با فلش به یکدیگر وصل کنید). سپس شروع به نوشتن کرده و طبق ساختار بالا رایتینگ خود را بنویسید.

اگر دوست دارید یک نمره خیلی عالی (مثلاً نمره ۲۵ یا بالاتر) در رایتینگ تافل بگیرید، پیشنهاد می کنیم در کلاس های آمادگی تافل مرکز آموزش زبان استاد مسجدی شرکت کنید. تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شوند.

یرای شرکت در این کلاس ها با راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش زبان های انگلیسی (آموزشگاه زبان خارجه)٬آلمانی ،روسی، ترکی استامبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه