ترکی استانبولیزبان ترکی استانبولی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/544Learn-Turkish-1-1.jpg

زبان ترکی استانبولی زبان ترکی استانبولی یکی از زبان هایی است که به طور گسترده صحبت می شود به طوریکه حدود 10 تا 15 میلیون نفر زبان مادری شان در اروپای جنوب شرقی ترکی است و حدود 60 تا 65 میلیون نفر زبان مادری شان در آسیای غربی (بیشتر در آناتولی) ، ترکی می باشد....

زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از زبان هایی است که به طور گسترده صحبت می شود به طوریکه حدود 10 تا 15 میلیون نفر زبان مادری شان در اروپای جنوب شرقی ترکی است و حدود 60 تا 65 میلیون نفر زبان مادری شان در آسیای غربی (بیشتر در آناتولی) ، ترکی می باشد.

حدود 40 درصد از کلیه ی  ترک زبان ها، در کشور ترکیه هستند. استفاده از زبان ترکی استانبولی به دلیل مسافرت های گردشگری، تفریحی ، کاری و هم چنین مهاجرت به ترکیه اخیرا افزایش یافته است، نیاز به یادگیری این زبان هم ضروری شده است. افرادی که قصد مهاجرت یا کار در ترکیه را دارند، می بایستی ابتدا برای یادگیری ترکی استانبولی اقدام کنند. هم چنین افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارند باید برای برقراری ارتباط علاوه بر زبان انگلیسی باید زبان ترکی استانبولی را بیاموزند.

نکته ی قابل توجه اینست که دانستن زبان انگلیسی در ترکیه کفایت نمی کند. هنگامی که وارد کشور ترکیه می شوید، اگر چه شاید زبان انگلیسی بتواند به شما تا حدی کمک کند ولی اکثر اوقات ، خلاف این قضیه صدق می کند. به عنوان مثال اگر در رستوران ها و یا مکان های تفریحی محلی یا خارج از شهر بروید، تعداد افراد کمی هستند که زبان انگلیسی می دانند. به همین دلیل، یادگیری زبان ترکی استانبولی ضروری است.

دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی

فرصت های شغلی مختلف

 فرصت های شغلی در زمینه های مختلف بسیار متنوع هستند  که از مشاغل  آزاد کسب و کار تا مشاغل فنی نظیر امنیت سایبر، فن آوری، مالی و هم چنین مشاغل خدماتی هم چون مهمانداری، تورهای آژانس و غیره هستند. هم چنین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به افرادی که علاقمند به یادگیری زبان  ترکی استانبولی هستند اعطاء می شود تا بتوانند در بخش های دولتی و خصوصی کار کنند.

معاشرت با مردم محلی

 اگر به زبان انگلیسی صحبت می کنید، دانستن زبان ترکی یک نوع مزیت به حساب می آید. زبان انگلیسی به طور رایج در ترکیه استفاده نمی شود. آیا باور تان می شود که تنها درصد کمی از ترک ها پاسپورت دارند؟ ترک ها به ندرت به خارج از کشور سفر می کنند. اگر به زبان ترکی صحبت کنید، می توانید با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و حتی کسب و کار خود را به راه اندازید.

رقابت کمتر

 به دلیل اینکه افراد کمی علاقه مند به زبان ترکی هستند، اگر مهارتهای زبان ترکی استانبولی داشته باشید، به شما بسیار منحصر خواهد شد زیرا تعداد اندکی از آنها در حال حاضر به زبان علاقه مند هستند. این به معنی فرصت های شغلی بیشتری برای شما است، زیرا رقابت کمتری وجود دارد و شغل های موجود بسیار هیجان انگیز هستند.

کسب و کار

 دو زبانه بودن فقط برای رزومه ی شما مناسب نیست ولی می تواند حرفه ی شما را تغییر دهد. فقط دانستن کمی از زبان ترکی استانبولی می تواند برای کسی که با شرکت های ترکی کار می کند، بسیار مفید باشد. به دلیل اینکه افراد کمی ترکی استانبولی صحبت می کنند، یادگیری زبان ترکی استانبولی به شما مهارتی خاص می دهد که باعث می شود موقعیت شغلی بیشتری داشته باشید.

یادگیری فرهنگ

 یادگیری زبان ترکی استانبولی به شما کمک می کند تا علاوه بر یادگیری فرهنگ کشور ترکیه، فرهنگ دیگر کشورهای ترک زبان را یاد بگیرید.

زبان ترکی و فارسی متعلق به دو خانواده ی زبانی متفاوت هستند ولی در طول تاریخ روی یکدیگر تأثیر به سزایی گذاشته اند. هر دو زبان کلماتی را از عربی قرض گرفته اند. ساختار این زبان از لحاظ ترتیب کلمات تا حدی شبیه به فارسی است. هم چنین این زبان دارای 29 حرف الفبا است در حالیکه زبان فارسی 32 حرف الفبا دارد. یک تفاوت زبان ترکی با فارسی اینست که زبان فارسی به خط عربی اصلاح شده نوشته می شود، ولی ترکی استانبولی تا به خط لاتین نوشته می شود.

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توانید در کلاس های آموزش زبان دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های ترکی استانبولی (تدریس ترکی استانبولی رشت)، سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه