آلمانیچرا باید آلمانی یاد بگیریم؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/4444gl256-1.jpg

چرا باید آلمانی یاد بگیریم؟ زبان آلمانی پرگویشورترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. زبان آلمانی (کلاس زبان آلمانی رشت) دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در سایت های اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است.همچین گفته می‌شود یک دهم کل کتاب‌هایی که هر...

چرا باید آلمانی یاد بگیریم؟

زبان آلمانی پرگویشورترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. زبان آلمانی (کلاس زبان آلمانی رشت) دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در سایت های اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است.همچین گفته می‌شود یک دهم کل کتاب‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی است. آلمانی در بین زبان‌هایی که پس از انگلیسی یادگرفته می‌شود، جایگاه اول را به خودش اختصاص داده. آیا آموختن این زبان ارزش وقت و زحمتش‌ را دارد؟ در این نوشتار به دلایل ارزشمند بودن زبان آلمانی و به انگیزه‌های عموم افراد برای یادگیری این زبان می‌پردازیم.

چرا باید آلمانی یاد بگیریم؟

تحصیل رایگان

حتما نیاز نیست پول زیاد صرف کنید تا تحصیلات عالی داشته باشید. تحصیل در بریتانیا سالی ۹۰۰۰ پوند و بیشتر هزینه دارد. در همین حال دانشجویان آمریکایی ممکن است در نهایت با مقادیر زیادی وام دانشجویی برشکسته شوند. اما در آلمان شهریه‌ی تحصیل در اغلب دانشگاه‌ها رایگان است. برخی از مؤسسات ترمی حدود ۵۰۰ یورو هزینه دریافت می‌کنند.

تحصیل رایگان در آلمان به معنی پایین بودن کیفیت دانشگاه های این کشور نمی شود بلکه خیلی از دانشگاه‌های آلمان در رده‌ی ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

آلمان تحصیلات رایگان برای دانشجویان ارائه می دهد زیرا درصد کمتری از دانشجویان به کالج می‌روند- ۲۷% در مقایسه با ۴۸% بریتانیا. مهمتر از آن، هزینه‌های دانشگاه‌ها توسط مالیات پردازان پرداخت می‌شود.

در کشورهایی مثل بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا، مدارک دانشگاهی برای خارجی‌ها اغلب دوبرابر بیشتر از اتباع خودشان هزینه دارد. این قضیه به صورت حیرت انگیزی در مورد آلمان صادق نیست. هم دانشجویان داخلی و هم دانشجویان خارجی از مزایای تحصیل رایگان در مقطع لیسانس بهره‌مند می‌شوند. سوئیس و اتریش نیز تحصیلات را در ازای مخارج خیلی پایین‌تری نسبت به جاهای دیگر در جهان ارائه می‌کنند.

با وجود اینکه بسیاری از دوره‌ها به انگلیسی ارائه می‌شوند، درصد زیادی از آن‌ها به آلمانی تدریس می‌شوند. داوطلبین باید کارآمدی خود را در آلمانی نشان دهند. بنابراین زبان آلمانی یاد بگیرید واز تحصیلات رایگان بهره مند شوید.

یاد گرفتن زبان آلمانی برای یادگیری توسط گویشوران انگلیسی راحت است

در اینجا به حقیقت شناخته شده‌ی کوچکی اشاره می‌کنیم: آلمانی و انگلیسی متعلق به شجره‌ی خانوادگی زبانی یکسانی هستند. به همین خاطر است که یادگیری زبان آلمانی برای گویشوران انگلیسی راحت است.

برخلاف فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی که زبان‌های از ریشه‌ی رومی هستند، هر دو زبان انگلیسی و آلمانی به شاخه‌ی ژرمنیک از خانواده‌ی هند و اروپایی تعلق دارند. بعضی از لغات و اصطلاحات آلمانی همچنان به صورت مکرر در انگلیسی استفاده می شوند.

اگر انتخاب به یادگیری آلمانی به عنوان یک زبان خارجی کنید از تعداد لغاتی که از قبل بلد هستید شگفت‌زده خواهید شد. چنانچه انگلیسی‌زبانی هستید که آلمانی یاد می‌گیرید، در مزیت هستید.

آلمان بزرگترین اقتصاد را در اروپا دارد

آلمان در سال ۲۰۱۵ اقتصادی معادل ۳٫۴ تریلیون دلار داشت که باعث شد در رتبه‌ی چهارم اقتصاد در سرتاسر جهان بعد از چین، اروپا و ژاپن قرار بگیرد. تا آنجا که صادرات جهانی پیش می‌رود یکبار دیگر هم به راحتی در چهارم فهرست قرار می‌گیرد.

در مقایسه با اقتصادهای اروپا، براحتی از هر دوی بریتانیا و فرانسه پیشی گرفته است که در سال ۲۰۱۵ به ترتین در ۲٫۹ و ۲٫۵ تریلیون دلار قرار گرفتند.

همچنین منزل شرکت‌های بین‌المللی بسیاری از جمله ولکس‌واگن، آلیانتس، بیرکن‌استاک، مرسدس بنز، زیمنس تعداد بسیار زیادی سایر شرکت‌هاست که در سطح جهان شناخته شده هستند.

برخورداری از مهارت‌های زبان آلمانی در رزومه‌ی‌تان می‌تواند به شغل‌تان در راه‌های زیادی کمک کند.

اگر می‌خواهید پول درآورید، آلمانی یاد بگیرید

آیا می‌دانستید که آلمان بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده . آلمان همه چیز از اتومبیل و دستگاه‌های ماشینی گرفته تا محصولات شیمیایی و فلزات را صادر می‌کند.

اگر علاقه‌مند به دنبال کردن یا تقویت پیشه‌ی خود در تجارت هستید، با دانستن زبان مادری شرکای تجاری آلمانی خود بسیار مفید خواهید بود.

آلمانی در اتحادیه‌ی اروپا بیش از هر زبان بومی دیگر تکلم می‌شود

آلمانی با حدوداً ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون گویشور در سرتاسر جهان، یازدهمین زبان پرگویش جهان است. آلمان با در نظر گرفتن این مطلب کشوری با جمعیت ۸۰ میلیون نفر است در مقایسه ایالات متحده جمعیتی بیش از ۳۰۰ میلیون نفر دارد.

حدود ۹۵ میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان اول خود تکلم می‌کنند، به این معنا که به همان اندازه که گویشورانی از آلمانی به عنوان زبان مادری استفاده می‌کنند، به همان اندازه هم گویشورانی از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. آلمانی زبان بومی کشورهای آلمان، اتریش و بخش قابل توجهی از سوییس است. در نتیجه آلمانی بیشترین تعداد گویشوران بومی را در تمام اتحادیه‌ی اروپا دارد. به همی خاطر است که آلمانی در کنار انگلیسی و فرانسوی زبان رسمی اتحادیه‌ی اروپاست.

مردم زیادی در اروپای مرکزی و شرقی یادگیری آلمانی به عنوان زبان دوم را انتخاب کرده‌اند. خارج از اتحادیه‌ی اروپا سومین زبانی است که مورد آموزش قرار می‌گیرد.

برای یادگیری زبان آلمانی می توانید در کلاس های آموزش زبان آلمانی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش زبان های انگلیسی، آلمانی ،روسی، ترکی استانبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه