ترکی استانبولیآزمون YÖS چیست؟(نگاه کلی بر آزمون YÖS)

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/YOUA-1.jpg

آزمون YÖS چیست؟

آزمون YÖS چیست ؟

آزمون YÖS چیست

آزمون YÖS چیست : همه ساله تعداد زیادی از دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند، در آزمون های مرتبط (آزمون YÖS چیست) با ورودی دانشگاه های کشور ترکیه شرکت میکنند. آزمون یوس یکی از این آزمون هاست و برای دانشجویانی است که خواهان تحصیل در این دانشگاه ها در مقطع لیسانس هستند. مدرک یوس، برای تمام دانشگاه های ترکیه مورد قبول میباشد.

آزمون YÖS چیست : این آزمون تا سال 2010 توسط سازمان سنجش کشور ترکیه به صورت سراسری برگزار میشد.اما بعد از آن، از سال 2012،بر اساس مقررات تصویب شده در نظام آموزشی ترکیه، این آزمون به صورت مستقل در هر دانشگاه برگزار میشود. داوطلبینی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید به صورت فشرده در مدت کم بر روی نحوه سوالات تسلط داشته باشند.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی این فرصت را برای دانشجویانی که هم اکنون تصمیم به تحصیل در کشور ترکیه را دارند، فراهم کرده است که به صورت صرفا ((فردی)) و فشرده، در مدت بسیار کم شما را آماده آزمون یوس نماید؛آزمونی که دارای اعتبار بالایی در کشور ترکیه است.

 

آزمون YÖS چیست:شرایط متقاضیان برای شرکت در آزمون یوس

متقاضیان باید سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصل دبیرستان باشند.

متقاضیان باید اتباع خارجی باشند.

در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوه و با گواهی وزارت کشورترکیه از تابعیت این کشور خارج شده، باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارایه دهد.

آزمون YÖS چیست: آزمون YÖS از دو بخش اصلی تشکیل میشود

بخش اول:آزمون هوش و ریاضی (بخش اصلی)

در این آزمون در بخش ریاضی، سر فصل هایی مانند ریاضیات عمومی، هندسه، مثلثات و نظایر آن مد نظر بوده. در بخش هوش، اکثر سوالات بر پایه تفکر منطقی، اشکال سه بعدی و … است.

تعداد سوالات معمولا بین 80 تا 100 سوال و زمان پاسخگویی بین 100 تا 120 دقیقه میباشد.

بخش دوم: آزمون سنجش سطح زبان

در صورتی که متقاضی در بخش اول قبول شود و در دانشگاه پذیرش شود، باید در آزمون زبان ترکی استانبولی شرکت نماید و اگر سطح زبانی فرد قابل قبول نباشد، باید قبل از دانشگاه در یک دوره 6ماهه زبان شرکت کند.در اینجا این نکته لازم به ذکر است که موسسه زبان استاد مسجدی ، کلاسهای تخصصی و فشرده ی صرفا مکالمه نیز ارایه میدهد؛ چرا که داوطلبین پس از قبولی در دانشگاه های کشور ترکیه، دچار اختلال مکالمه و هدر رفتن وقت با ارزش خود نشوند.

هر دانشگاه به صورت جداگانه یوس را برگزار میکند ولی معمولا زمان ثبت نام آزمون یوس در دانشگاه های مختلف، بهمن ماه هر سال است. یعنی بعنوان مثال، با یک زمانبندی درست توسط موسسه زبان استاد مسجدی، داوطلبین میتوانند از هر دو نوع کلاس فشرده ی (آزمون یوس و مکالمه ترکی استانبولی) بهره ببرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای ثبت نام در موسسه معتبر استاد مسجدی با ما تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه