کنکور زبانسوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/5843577306_1a98149efb_o256-1.jpg

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟ سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟در این مطلب می خواهیم شما را با کنکور زبان (سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟) بیشتر آشنا کنیم و روش های موفقیت در کنکور زبان که هیچ منبع معینی هم ندارد را با شما به اشتراک می گذاریم.   سوالات کنکور منحصرا زبان...

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟در این مطلب می خواهیم شما را با کنکور زبان (سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟) بیشتر آشنا کنیم و روش های موفقیت در کنکور زبان که هیچ منبع معینی هم ندارد را با شما به اشتراک می گذاریم.

 

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟
سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟ دفترچه ها

کنکور زبان هم مانند دیگر کنکورها یک دفترچه ی عمومی و یک دفترچه اختصاصی دارد که برخلاف تصور خیلی ها، زبان عمومی دفترچه ی عمومی سخت تر از بقیه رشته ها نیست و سختی و آسونی‌ش در حد بقیه رشته ها است.

 

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟ دفترچه اختصاصی

ماهیت دفترچه اختصاصی منحصرا زبان شامل ۷۰ تست می شود که مباحثش به ترتیب به صورت زیر است:

از سوال ۱۰۱ تا ۱۱۰ مبحث گرامر

از سوال ۱۱۱ تا ۱۲۵ مبحث لغات یا همان vocabulary

از سوال ۱۲۶ تا ۱۳۰ هم ۵ سوال چالشی برای ساختار جملات وجود دارد که در آن ها یک جمله با ۴ ساختار نوشته شده است و داوطلب باید درست ترین ساختار را انتخاب کند. در این سوالات نیز سواد گرامری شما سنجیده می شوند.

 از سوال ۱۳۱ تا ۱۴۰ کاربرد زبان یا همان Language function است که دانش شما در مورد کاربرد انگلیسی سنجیده می شود و سوالاتش بیشتر به حالت دیالوگی می باشد.

از سوال ۱۴۱ تا ۱۵۵ سوالات Cloze test را داریم که همه مهارت های شما در گرامر و لغات می سنجد.

و از سوال ۱۵۵ تا ۱۷۰ ۳ متن Reading داریم که مهارت درک مطلب شما را محک می زند.

 
سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟ نکات کلیدی کنکور منحصرا زبان

همانطور که گفتیم کنکورمنحصرا زبان هم مانند بقیه کنکور ها دفترچه اختصاصی و عمومی دارد. اما نکته قابل توجه این است که عمومی ها تعیین کننده هستند.

اگر به کلاس زبان رفتید و یا احساس می‌ کنید که زبانتان عالی است و سطح خوبی دارید، شما در واقع ۲۰ درصد راه را رفته اید و ۸۰ درصد کار هنوز باقی مانده است.

از این ۸۰ درصد باقی ‌مانده ۶۰ درصدش عمومی ها هستند و ۲۰ درصد هم تمرین و مطالعه ی بیشتر تست های کنکورمنحصرا زبان است.

 

سوالات کنکور منحصرا زبان چگونه است؟ دفترچه عمومی

درس عمومی عربی از همه ی درس ها میانگین کشوری پایین تری دارد. سعی تان رو بکنید تا عربی را بالا بزنید چون برای کنکور زبان سرنوشت ساز است و تراز خوب و عالی شما به نسبت بالایی بستگی به درصد عربی شما دارد. پس اگر قصد موفقیت در کنکورمنحصرا زبان دارید، روی درس عربی کار کنید و درصدش را با تمرین بالا ببرید.

پس از عربی مهم ترین درس برای تراز خوب، ادبیات است. تست های ادبیات پر از نکته و مباحث گوناگون هستند و پس از عربی تعیین‌ کننده ترین درس دفترچه ی عمومی محسوب می شوند. بنابراین یک درصد خوب در عربی و ادبیات در کنار یک درصد زبان اختصاصی معقول می تواند تراز و رتبه ی خیلی خوب برایتان به ارمغان بیاورد.

 

دوره های آموزش کنکور زبان در موسسه استاد مسجدی

موسسه استاد مسجدی با بیش از بیست و پنج سال سابقه تدریس زبان آماده ارائه خدمت به شما متقاضیان عزیز در زمینه کنکور کارشناسی، ارشد و دکتری می باشد. تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه