انگلیسیمقالات آموزشیمدارک TEFL ، TESOL و CELTA در زبان انگلیسی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/te4444aching-header-image256-1.jpg

مدارک TEFL ، TESOL و CELTA در زبان انگلیسی اگر تصمیم بر این دارید تا در کشورهای دیگر به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید زیرا در این مقاله می خواهیم درباره ی مدارک مختلف و مهم برای تدریس زبان انگلیسی صحبت کنیم. ممکن است قبلا در گوگل بسیار...

مدارک TEFL ، TESOL و CELTA در زبان انگلیسی

اگر تصمیم بر این دارید تا در کشورهای دیگر به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید زیرا در این مقاله می خواهیم درباره ی مدارک مختلف و مهم برای تدریس زبان انگلیسی صحبت کنیم. ممکن است قبلا در گوگل بسیار در این باره سرچ کرده باشید و با مدارکی همچون ESL، TESOL، CELTA و TEFL مواجه شده باشید.

حال سوال مهم این است که این ها مخفف چه هستند؟ هر کدام چه خصوصیاتی دارند؟ برای آموزش زبان انگلیسی به چه مدرکی نیاز دارید؟ و سوالاتی از این قبیل. در ادامه به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

 اطلاع داشتن از معانی این مخفف ها می تواند شما را در انتخاب بهترین مدرک بسته به شرایط و موقعیتتان سوق دهد.

1) ESL که خلاصه شده ی English as a Second Language می باشد، در واقع مربوط به آموزش زبان انگلیسی در کشورهایی است که زبان رسمی آنها نیز انگلیسی می باشد. کسانی که مدرک ESL را دارا باشند، می توانند در این کشورها به مهاجران و دانشجویانی که وارد آن کشور شده اند و سطح زبان انگلیسی آنها به حد معقول نرسیده است، تدریس نمایند.

مدارک  TEFL ، TESOL و CELTA  در زبان انگلیسی

2) EFL مخفف عبارت English as a Foreign Language می باشد. بسیاری EFL و ESL را به اشتباه یکی در نظر می گیرند اما EFL برای آموزش زبان انگلیسی در کشورهایی است که زبان رسمی آنها انگلیسی نمی باشد. در این کشورها، دانش آموزان در کلاس درس به انگلیسی صحبت کرده اما در خارج از کلاس به زبان رسمی کشورشان صحبت می کنند.

3) TEFL خلاصه شده ی عبارت Teaching English as a Foreign Language بوده و معمول ترین و متداول ترین مدرک برای آموزش انگلیسی در کشورهای خارج می باشد. این مدرک در واقع بسیار در موسسات و مراکزی که مدرس زبان انگلیسی استخدام می نمایند، معتبر می باشد.

4) TESOL که مخفف Teachers of English to Speakers of Other Languages می باشد، از اسمش مشخص است که همانند TEFL برای آموزش زبان انگلیسی در کشورهای دیگر به افراد غیر انگلیسی زبان می باشد.

حال سوال این است که تفاوت TEFL و TESOL چیست؟

در امریکای شمالی، مدرک TESOL برای تدریس زبان انگلیسی معمول تر می باشد، در بریتانیا، استرالیا و کانادا، مدرک TESOL برای نهادهای دولتی مورد استفاده قرار می گیرد اما در امریکا، دولت محدودیتی برای مدارک زبان قرار نداده است. به همین دلیل در اروچا و امریکا مدرک TEFL معتبرتر  و معمول تر می باشد.

5) و مدرک آخر CELTA  که مخفف Certificate in English Language Teaching to Adults می باشد، یکی از شاخه های TEFL محسوب می شود. این مدرک توسط دانشگاه کمبریج Cambridge  صادر گشته و در واقع همانند یک دوره ی فشرده ی 4 هفته ای یا 120 ساعته ی مدرک TEFL می باشد.

جمله آخر: اینکه کدام مدرکی برای شما مناسب تر است تا بتوانید در کشورهای دیگر به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوید، بستگی به کشوری که می خواهید بروید و شرایط شما دارد. بسیاری از تبلیغات حول مدرک CELTA می باشند اما مطمئن  باشید که سایر مدارک نیز به همان اندازه معتبراند. واقعیت این است که استادهای بسیاری با مدرک TEFL در سراسر دنیا به تدریس می پردازند. پس بر روی اینکه کدام مدرک را اخذ کنید، حساسیت نداشته و بدانید با هر کدام از این مدارک می توانید در هرجای دنیا که می خواهید به تدریس زبان انگلیسی بپردازید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش دوره های فشرده مکالمه، زبان های انگلیسی، آلمانی ،روسی، ترکی استانبولی،IELTS، TOEFL

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه