MSRTلیسنینگ-MSRTبخش لیسنینگ آزمون MSRT

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/LMSRT256-1.jpg

بخش لیسنینگ آزمون MSRT بخش لیسنینگ آزمون MSRT : مهارت لیسنینگ (بخش لیسنینگ آزمون MSRT) یکی از بخش های مهم در آزمون MSRT است. معمولا تعداد بسیاری از افراد در این مهارت، تسلط کافی ندارند. این مهارت هم مانند سایر بخش های زبان علاوه بر دانش زبانی، به تکنیک های خاصی نیازدارد. از آنجایی که...

بخش لیسنینگ آزمون MSRT

بخش لیسنینگ آزمون MSRT : مهارت لیسنینگ (بخش لیسنینگ آزمون MSRT) یکی از بخش های مهم در آزمون MSRT است. معمولا تعداد بسیاری از افراد در این مهارت، تسلط کافی ندارند. این مهارت هم مانند سایر بخش های زبان علاوه بر دانش زبانی، به تکنیک های خاصی نیازدارد. از آنجایی که برای این قسمت از آزمون منبع مشخصی معرفی نشده است، بسیاری از داوطلبان نسبت به این قسمت، ترس خاصی داشته و اکثر سوالات را به صورت شانسی جواب می دهند. بخش لیسنینگ فقط یک بار پخش می شود. این بخش به مدت30 تا 35 دقیقه طول می کشد. یعنی داوطلبین فقط یکبار فرصت شنیدن دارند و بلافاصله بعد از پخش باید به سوالات پاسخ دهند. این بخش شامل 30 سوال می شود.10سوال مکالمه کوتاه short conversations و 10 سوال مکالمه بلندlong conversations و 10 سوال سخنرانی علمیlecture.

بخش لیسنینگ آزمون MSRT :

بخش لیسنینگ آزمون MSRT
 

بخش لیسنینگ آزمون MSRT :

Short Conversation

به طور معمول بین ۵ تا ۱۰ سؤال اول لیسنینگ بدین ترتیب است که بعد از شنیدن یک مکالمه‌ی کوتاه بین دو نفر، سؤالی در مورد منظور یکی از طرفین از جمله یا عبارت گفته شده، پرسیده می‌شود. بعد از پخش مکالمه، داوطلبان سؤال مربوط به آن مکالمه را نیز شنیده و باید یکی از ۴ گزینه‌ای که در دفترچه نوشته شده است، را انتخاب و همان موقع در پاسخنامه علامت بگذارند. داوطلبان توجه داشته باشند که زمان جداگانه‌ ای برای وارد کردن و علامت زدن پاسخ درست در پایان بخش لیسنینگ به آن‌ها داده نمی‌شود و بنابراین تنها فرصت آن‌ها همان بعد از شنیدن سؤال است که چند ثانیه‌ای به آن‌ها مهلت داده می‌شود. بعد از شنیدن مکالمه‌ی اول و سؤال اول، مکالمه‌ی دوم پخش و بعد از آن سؤال دوم و چند ثانیه‌ای که برای پاسخ داده می‌شود و به همین ترتیب این بخش ادامه پیدا می‌کند تا پایان سؤالات این بخش.

 

بخش لیسنینگ آزمون MSRT :

 Long Conversation

برای بخش دیگری از سؤالات لیسنینگ، یک یا چند مکالمه‌ی بلند پخش می‌شود؛ این مکالمه بین دو یا چند نفر بوده و به طور معمول در رابطه با موضوعاتی مانند زندگی تحصیلی و دانشجویی، کتابخانه، مطالعه و غیره می ‌باشد. بعد از هر مکالمه، چندین سؤال (به طور معمول بین ۴ تا ۶ سؤال) پخش می ‌شود. لازم به توضیح است بعد از هر سؤال، چند ثانیه‌ای (به طور متوسط ۱۲ ثانیه) به داوطلبان زمان داده می ‌شود تا گزینه‌ی درست را انتخاب و در پاسخنامه علامت بگذارند. بعد از سپری شدن این چند ثانیه، سؤال بعدی پخش می ‌شود و به همین ترتیب تا پایان سؤالات مربوط به این مکالمه. در صورتی که مکالمه‌ی دیگری وجود داشته باشد، پخش شده و سؤالات آن به روالی که گفته شد، پخش و داوطلبان باید آن‌ها را پاسخ دهند.  در غیر این صورت بخش بعدی، لکچر یا سخنرانی، و سؤالات آن‌ها به دنبال خواهد بود.

 

بخش لیسنینگ آزمون MSRT :

Lecture

بخش دیگری از سؤالات لیسنینگ به دنبال پخش یک یا چند لکچر یا سخنرانی علمی ارائه می‌ شوند؛ بدین ترتیب که داوطلبان در ابتدا به یک لکچر یا سخنرانی یا گفتگوی علمی مانند درسی که یک استاد در کلاس ارائه می‌دهد، گوش داده و سپس باید به تعدادی سؤال پاسخ دهند. دقیقا مانند بخش‌های قبل بعد از پایان فایل صوتی، سؤالات یکی یکی شنیده می‌شود و بعد چند ثانیه زمان داده می‌شود تا داوطلبان پاسخ را انتخاب و در پاسخنامه علامت گذاری نمایند و سپس سؤال بعدی و به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند. بعد از لکچر اول نیز ، لکچر یا سخنرانی دیگری پخش می‌شود و به ترتیب قبل سؤالات نیز شنیده می‌شوند. به طور معمول بعد از هر لکچر بین ۴ تا ۶ سؤال وجود دارد.

بخش لیسنینگ آزمون MSRT : تعداد سؤالات در هر بخش و ترتیب بخش‌ها در هر آزمون متغیر است. البته می‌توان گفت بخش اول سؤالات همیشه مربوط به سؤالات مکالمات کوتاه بوده؛ هر چند تعداد سؤالات در این بخش متغیر بوده و نمی‌توان تعداد دقیقی را برای آن مشخص کرد و بخش دوم سؤالات مربوط به مکالمات بلند و لکچر است که باز هم این که از هر کدام چند مورد و بعد از هر کدام چند سؤال وجود داشته باشد، متغیر است.

اگر متقاضی شرکت در آزمون جامع زبان دکتری MSRT هستید بدون آمادگی کامل در آزمون شرکت نکنید و زمان و سرمایه خود را بیهوده از دست ندهید.

با شرکت در کلاس های استاد مسجدی آمادگی لازم را به دست آورده و بالاترین نمرات را کسب کنید.

تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای شرکت در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه