مکالمهقانون طلایی برای یادگیری مکالمه انگلیسی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/featured-chris_hogan-issue10-1.jpg

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی : راه های بسیاری برای رسیدن به هدف نهایی مکالمه ی آسان به زبان انگلیسی (قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی) وجود دارد. در طول سال های تدریس استاد مسجدی، راه های بسیاری امتحان شده و ما در این مقاله سعی کردیم تا 7 تا از...

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی : راه های بسیاری برای رسیدن به هدف نهایی مکالمه ی آسان به زبان انگلیسی (قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی) وجود دارد. در طول سال های تدریس استاد مسجدی، راه های بسیاری امتحان شده و ما در این مقاله سعی کردیم تا 7 تا از مهم ترین قانون های طلایی برای یادگیری مکالمه ی آسان را برایتان بازگو کنیم:

 
قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – اولین قانون: گوش دهید

شما نیاز دارید تا هر روز فایل های صوتی به زبان انگلیسی را گوش دهید. همچنین بعد از اتمام کلاس زبانتان به خانه رفته و بدون نگاه کردن به کتاب، فقط بخش های شنیداری آن را دوباره گوش دهید. قاونو طلایی اول بسیار ساده است. پس نیازی ندارید که متون بسیاری را بخوانید. شما باید یادبگیرید تا زبان انگلیسی را با گوش هایتان فرا بگیرید. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که روزانه به فایل های صوتی انگلیسی گوش کنید. اگر بخواهیم زمان حدودی برای این قانون تعیین کنیم، باید بگوییم که روزانه حدود 2 تا 3 ساعت را برای گوش دادن به انگلیسی صرف نمایید. با این روش مکالمه ی شما به سرعت بهبود پیدا می کند. کلید اصلی مکالمه ی خوب، ابتدا شنیدن بسیار آن زبان است.

 
قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – دومین قانون: فراگیری اصطلاحات و عبارت (نه لغات)

 نکته ی مهم دیگر برای مکالمه ی سلیس و آسان این است که نباید تمام تلاش خود را صرف حفظ کردن لغات کنید. همانند افرادی که بومی زبان انگلیسی هستند، سعی کنید تا اصطلاحات و عبارت های کاربردی را یادبگیرید که در واقع مجموعه ای از کلمات است که با هم به کار می روند. طبق تحقیقات، یادگیری از این طریق باعث می شود تا 5 برابر مکالمه ی زبان انگلیسی را سریع تر و بهتر بیاموزید. علاوه بر بهبود مکالمه، این روش باعث می شود تا گرامر شما نیز تقویت شود. پس اگر کلمه ی جدیدی یادگرفتید، به دنبال این باشید که این کلمه در عبارات و اصطلاحات چگونه به کار می رود. این یعنی شما به صورت کاربردی در حال یادگیری هستید و فقط حفظ نمی کنید. این روش را امتحان کنید تا ببینید چگونه خیلی سریع مکالمه ی شما بهبود می یابد.

 

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – سومین قانون: یادگیری گرامر را کنار بگذارید

معمولا بیشتر زبان آموزانی که به ما مراجعه می کنند حتی در کلاس های مکالمه ی فشرده، به دنبال یادگیری قواعد، گرامر و فرمول هستند تا با اطمینان بخواهند در آینده صحبت کنند. این روش را فراموش کنید زیرا این  روش به شما می آموزد تا چگونه به انگلیسی فکر کنید اما شما می خواهید خیلی سریع و راحت به انگلیسی صحبت کنید آن هم به صورت خودکار همانگونه که به فارسی صحبت می کنید بدون آنکه فکر کنید فعل یا فاعل در کجای جمله باید قرار گیرد.

 

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – چهارمین قانون: یادگیری عمیق

اگر به فکر این هستید که فقط یک آزمون دانشگاه، مدرسه و یا آزمون های دیگر را پشت سر بگذارید، باید بدانید که این راه باعث می شود تا مکالمه ی خوبی را نداشته باشید. برای داشتن مکالمه ی خوب و روان، نیاز دارید تا حفظ نکرده و از آن عبارات و اصطلاحات به صورت کاربردی و عمیق بهره ببرید. برای اینکار نیز باید مطالب را چندین بار مرور کنید. به درس های قبلی که در آموزشگاه یادگرفته اید رجوع کنید و فایل های آنها را دوباره و چندباره گوش دهید.

 

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – پنجمین قانون: گرامر را داستان وار یاد بگیرید

برای یادگیری گرامر بهترین روش این است که یک داستان که دارای زمان های گذشته، حال و آینده هست را چندین بار گوش دهید. به اینصورت بدون آنکه نیاز باشد قواعد را حفظ نمایید، با گوش دادن می توانید حالت های مختلف گرامری را فرا بگیرید و با زمان های مختلف و گرامرهای مخصوص به آن را بیاموزید. البته این روش یادگیری همانطور که قبلا گفتیم، نیاز به تمرین و تکرار  و نیز یادگیری عمیق دارد.

 

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – ششمین قانون: یادگیری از طریق منابع انگلیسی واقعی

اگر می خواهید همانند یک فرد بومی Native انگلیسی صحبت کنید، علاوه بر دوره های آموزش زبان و فایل های کلاستان، بهتر است منابعی همچون روزنامه، اخبار و فیلم های خارجی را نیز دنبال کنید. با این روش بیشتر درگیر زبان انگلیسی شده و مکالمه تان بهبود می یابد.

 

قانون طلایی یادگیری مکالمه انگلیسی – هفتمین قانون: گوش دهید و پاسخ نه اینکه گوش دهید و تکرار

پس از اینکه به فایل های صوتی گوش دادید، از مدرس یا دیگر دوستانتنان که سطح زبان خوبی دارند، بخواهید تا از شما سوالاتی درباره ی متنی که گوش دادید، بپرسند و شما به آنها پاسخ دهید. برای گوش دادن به فایل های صوتی نیز منابعی را پیدا کنید که در سطح زبان شما از نظر گرامر و لغت باشد تا بتوانید به راحتی متوجه شده و پاسخ دهید. سپس کم کم درجه ی سختی آن را افزایش دهید.

برای کسب اطلاع بیشتر و شرکت در کلاس های مکالمه ی استاد مسجدی، با ما تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه