MSRTدرک مطلب-MSRTسوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/msrt256-1.jpg

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT : بخش ریدینگ آزمون MSRT (سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT) یکی از مهم ترین قسمت‌های این آزمون است. بیشترین تعداد سوالات آزمون مربوط به بخش ریدینگ هستند. در این قسمت چهار متن همراه با موضوعات متفاوت در اختیار داوطلبین قرار می‌گیرد که در زمان حدود...

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT : بخش ریدینگ آزمون MSRT (سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT) یکی از مهم ترین قسمت‌های این آزمون است. بیشترین تعداد سوالات آزمون مربوط به بخش ریدینگ هستند. در این قسمت چهار متن همراه با موضوعات متفاوت در اختیار داوطلبین قرار می‌گیرد که در زمان حدود 45 دقیقه باید به 40 سوال پاسخ دهند. لذا داوطلب علاوه بر دانش زبانی باید مهارت و تکنیک‌های لازم را نیز بداند.

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT

 

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT : ساختار سوالات بخش ریدینگ آزمون MSRT

الف) Main Idea، درک مفهوم کلی متن: داوطلب با پاسخگویی به این سوالات، نشان می دهد که متوجه مفهوم کلی متن شده است.

ب) استدلال: داوطلب باید بر اساس آنچه در متن گفته شده است، استدلال و ارزیابی کرده و گزینه صحیح را انتخاب کند.

ج) تعیین مرجع ضمیر: در متن، ضمیری مشخص می شود و داوطلب باید مرجع آن را تعیین کند. برای پاسخ به این سوال بهتر است چند جمله قبل از ضمیر، مطالعه شود.

د)سوالات انتقال: در مورد موضوع قبل از پاراگراف اول و یا موضوع بعد از پاراگراف آخر سوال می‌کند.

ذ)سوالات واژگان: واژه‌ای مشخص شده است که داوطلب باید معنای آن را از گزینه‌ها انتخاب نماید.

ر) سوالات کلی: در پایان بعضی Readingها سوالاتی می‌آید که در مورد موضوعاتی از قبیل لحن و یا نظر نویسنده است. داوطلب باید کل متن را مطالعه کند و سپس پاسخ دهد.

 

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT : یادگیری مهارت skim و scan به قسمت درک مطلب کمک فراوانی می کند.

این دو مهارت بسیار حائز اهمیت است که داوطلبین میتوانند نمرات بسیار خوبی را با استفاده ازاین دومهارت، کسب نمایند. از جمله مشکلات آزمون‌های زبان، طولانی بودن متون قسمت ریدینگ است. برای موفق شدن در این قسمت، داوطلب باید مهارت‌هایی را یاد بگیرد که توانایی سریع خوانی او تقویت شود.

سوالات مهم ریدینگ آزمون MSRT : برای تقویت مهارت تند خوانی خود می توانید کلمات متون را به صورت گروهی و باهم مطالعه کنید. این کار را به نحوی انجام دهید که بتوانید با یک نگاه سریع مفهوم یک متن را دریابید. هنگام مطالعه متن، با انگشت یا خودکار و یا مدادی، کلمات را دنبال کنید. سعی داشته باشید که سرعت خط بردن با سرعت مطالعه همزمان، سریع باشد. هنگام مطالعه متن، کلمات مهم و کلیدی را مانند: تاریخ، اسم خاصی،و… را مشخص کنید که هنگام پاسخگویی سریع‌تر و راحت‌تر آن را پیدا کنید. بسیاری از افراد زمانی که چند جمله میخوانند دوباره به عقب برگشته و آن‌چه را که خوانده‌اند را دوباره مرور می‌کنند که باعث کندخوانی می‌شود.. لذا بهتر است بعد از مطالعه هر بخش یا پاراگراف، مکث کوتاهی کرده و آنچه را که مطالعه کرده‌اید در ذهن خود، مرور کنید. فراموش نکنید که همیشه زمان سنجی داشته باشید. بعد از پایان هر متن که زمان خود را نوشتید، تلاش کنید سرعت خود را بیشتر کرده و رکورد بهتری را ثبت کنید.

اگر متقاضی شرکت در آزمون جامع زبان دکتری MSRT هستید بدون آمادگی کامل در آزمون شرکت نکنید و زمان و سرمایه خود را بیهوده از دست ندهید.

با شرکت در کلاس های استاد مسجدی آمادگی لازم را به دست آورده و بالاترین نمرات را کسب کنید.

تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای شرکت در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:  09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه