IELTS-Writing رایتینگ آیلتسآیلتسنمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/close-up-hand-writing-diet-menu_23-2148574179.jpg

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس : بسیاری از زبان آموزان دوره ی آیلتس دغدغه ی این را دارند که چگونه در تسک 1 رایتینگ آیلتس نمره ی بالایی (نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس) کسب کنند. یکی از سوالاتی که بسیار از استاد مسجدی پرسیده می شود این...

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس : بسیاری از زبان آموزان دوره ی آیلتس دغدغه ی این را دارند که چگونه در تسک 1 رایتینگ آیلتس نمره ی بالایی (نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس) کسب کنند. یکی از سوالاتی که بسیار از استاد مسجدی پرسیده می شود این است که چند پاراگراف برای تسک 1 رایتینگ آیلتس بنویسیم؟ واقعیت این است که تعداد دقیقی نمی توان مشخص نمود. ممکن است با نوشتن 2 پاراگراف شما نمره ی کتمل را دریافت کنید و ممکن است فردی دیگر با نوشتن 5 پاراگراف هم نمره ی خوبی نگیرد. پس هدف تعداد پاراگراف ها نیست بلکه متنی است که نوشته اید.

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس : نحوه ی نوشتن تسک 1 رایتینگ آیلتس آکادمیک:

این بخش دارای 2 قسمت مختلف است:

مقدمه ی سوال: توضیحاتی درباره ی نمودارها می دهد که نشان دهنده ی چه چیزی هستند.

 سوال: شرایط خاصی که مدنظرشان برای نوشتن است را به شما می گویند.

 

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس : به مثال زیر که از کتاب 7 کمبریج آورده شده است، دقت نمایید:

The table below gives information on consumer spending on different items in five different countries in 2002. Summarize the information by selecting and reporting the main features, and make comparisons where relevant.

Write at least 150 words

در بخش اول همانطور که مشخص است، مقدمه ی سوال است که توضیحاتی درباره ی نمودار می دهد و قسمت بعدی که پُر رنگ شده است، خود سوال می باشد. نکته ی اول این است که حداقل 150 کلمه باید بنویسید. همچنین از کلمه ی مهم ترین در جمله استفاده شده پس یعنی باید به اصلی ترین و مهم ترین اطلاعات بپردازید. در بخش آخر سوال نیز از شما می خواهند تا جایی که می توانید اطلاعات را با هم مقایسه نمایید.

 
نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس : بخش هایی که تسک 1 رایتینگ آیلتس آکادمیک باید دارا باشد:

برای نوشتن رایتنیگ قوی و ماهرانه، باید 3 بخش اصلی را دارا باشید:

 

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس : مقدمه

شما باید در این قسمت مقدمه ی کوتاهی درباره ی اطلاعات نمودار بنویسید. یکی ار بهترین روش ها این است خود متن سوال را با جمله بندی جدید بنویسید یا به عبارتی paraphrase نمایید. سپس کمی اطلاعات کلی دیگر درباره ی نمودار اضافه نمایید. برای مثال:

 Question: The graph below shows average monthly rainfall in cities 1 and 2 in 2014.

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس

پس از توجه به نمودار متوجه می شوید که میزان بارندگی در 2 شهر 1 و 2 را نشان می دهد که در طول 1 سال می باشد. پس می توانید مقدمه ای اینگونه بنویسید:

The line graph compares the average amount of rainfall in 2 cities in different months in 
2014

همانطور که می بینید جمله بندی سوال را عوض کردیم و مقدمه را نوشتیم.

 

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس :  روند کلی

در این بخش باید در حد 1 تا 2 جمله، روند کلی ولی واضحی از نمودار را بیان کنید. فقط توجه داشته باشید که در این بخش عددی ننویسسید و روند کلی را بیان کنید. روند کلی برای نمودار بالا می تواند اینگونه باشد:

The average rainfall in all months of the year in city 1 was higher than the average rainfall in the city two; also, in both cities the lowest rainfall was in July

 

نمره‌ی بالا در تسک رایتینگ آیلتس :  نوشتن جزئیات

در این قسمت به نظر می رسد که باید تمام جزئیات اعداد، سیر صعودی، نزولی، روند تغییر در ماه های مختلف و… را بنویسید اما بدانید که با نوشتن این اطلاعات در واقع نمره ی پایینی کسب می کنید. نحوه ی درست بیان اطلاعات نمودار در این بخش همانطور که در سوال نیز از شما خواسته شد، به صورت مقایسه ای است.

پس اگر بنویسید که مثلا در ماه ژانویه بارندگی 5 اینچ بود، در فوریه 4 اینچ و در ماه مارچ 3 اینچ، نمره ی خوبی نخواهید گرفت. پس بهتر است به اینگونه بنویسید:

The Average rainfall in city 1 in January was 5 inches, which decreased in the following months and reached to its lowest level of 1 in July.

همانطور که مشخص است، اطلاعات به صورت مقایسه ای بیان شده است. یعنی بهتر است بگویید که وقتی متغیر X افزایش یافت، متغیر Y چه تغییری کرده است. توجه داشته باشید که فقط از طریق مقایسه است که می توانید نمره ی 7 به بالا در تسک 1رایتینگ آیلتس آکادمیک کسب نمایید.

حال سوالی که اول مطرح شد را به صورت کلی پاسخ می دهیم: چند پاراگراف برای تسک 1 رایتینگ آیلتس کافی است؟

برای نوشتن 3 بخش مختلف را معرفی کردیم. بخش اول که 1 جمله بود، که در یک پاراگراف جداگانه می نویسید. بخش دوم 2 تا 3 جمله بود که آن نیز باید به صورت یک پاراگراف جدا نوشته شود، البته می توانید این بخش را تا 2 پاراگراف نیز بنویسید. بخش سوم نیز سایر اطلاعات است که اگر یک نمودار دارید در یک پاراگراف همه را بنویسید اما اگر 2 یا 3 منبع اطلاعاتی به شما دادند، هر کدام را در پاراگراف جداگانه بنویسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس های خصوصی و فشرده ی آیلتس با ما تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه