فرانسهکنکور زبان فرانسوی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/french256-1.jpg

کنکور زبان فرانسوی برای شرکت در کنکور زبان فرانسوی ، شما قطعا از قبل با زبان فرانسه آشنایی دارید و دارای سطح “intermediate” هستید. در واقع شما دوره‌های آموزشی‌ خصوصی یا گروهی را در آموزشگاه پشت سر گذاشته ا‌ید و با متدهای مقدماتی یادگیری این زبان به خوبی آشنایی دارید، ولی باید توجه داشت که فقط...

کنکور زبان فرانسوی

برای شرکت در کنکور زبان فرانسوی ، شما قطعا از قبل با زبان فرانسه آشنایی دارید و دارای سطح “intermediate” هستید. در واقع شما دوره‌های آموزشی‌ خصوصی یا گروهی را در آموزشگاه پشت سر گذاشته ا‌ید و با متدهای مقدماتی یادگیری این زبان به خوبی آشنایی دارید، ولی باید توجه داشت که فقط با تکیه به این متدها به نتیجه خوبی نمی ‌رسید و به چیزی فراتر از متدهای آموزشی نیاز دارید.

کنکور زبان فرانسوی

کنکور زبان فرانسوی : دانشگاه های دارای رشته زبان فرانسه

دانشگاه‌هایی که درحال حاضر رشته زبان فرانسه رو چه در گرایش ادبیات و چه ترجمه در مقطع کارشناسی ارائه می کنند، این‌ها هستند:

1) دانشگاه تهران

2) دانشگاه شهید بهشتی

3) دانشگاه علامه طباطبایی

4) دانشگاه تربیت مدرس

5) دانشگاه آزاد اسلامی تهران

6) دانشگاه الزهرا

7) دانشگاه امام صادق

8) دانشگاه اصفهان

9) دانشگاه مشهد

10) دانشگاه آزاد قوچان

11) دانشگاه تبریز

12) دانشگاه آزاد مشهد

پس برای بالاتر رفتن سطح، اول باید بدانیم منابع کنکور زبان فرانسه چه چیزهایی هستند. قدم اول انتخاب درست منابع، و قدم دوم برنامه ریزی است. منابع پیشنهادی زیادی برای کنکور زبان تخصصی موجود می باشد ولی برای اینکه روی چند کتاب مشخص تمرکز کنید و نتیجه بگیرید، چند منبع در ادامه معرفی شده‌اند.

کنکور زبان فرانسوی : منابع گرامر کنکور زبان فرانسوی 

در بخش گرامر دو کتاب زیر خیلی کارآمد هستند:

Nouvelle grammaire du français (Sorbonne)

Grammaire en dialogue

کنکور زبان فرانسوی : منابع واژگان کنکور زبان فرانسه

مهم‌ترین عامل موقفیت در کنکور منحصرا زبان فرانسه، دامنه‌ی واژگان شماست. هر چقدر لغات بیشتری بلد باشید، عملکردتان نه فقط در سوالات واژگان، که در سوالات گرامر و درک مطلب هم بهتر خواهد بود.

برای این بخش می‌تونید سری کتاب‌های Vocabulaire en progressive  که دارای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته‌ست رو مطالعه کنید. کتاب دیگری که می توان در این حوزه به آن اشاره کرد، کتاب mots absolument essentiels en français  504است.

 

کنکور زبان فرانسوی : منابع درک مطلب کنکور زبان فرانسه

در این زمینه دو کتاب خیلی خوب هستند:

Dites_ moi un peu 

Compréhension écrit ( CLE ) niveau 1 et 2 et 3

ارائه ی گرایش های زبان فرانسه در مقطع کارشناسی در هر کدوم از این دانشگاه‌ها متفاوت است و بعضی از آن ها فقط در یک گرایش و بعضی‌ها هم در هر دو گرایش زبان فرانسه مشغول به آموزش‌اند. قطعاً طی سال‌های آینده، تعداد دانشگاه‌هایی که زبان فرانسه رو ارائه می‌کنند بیشتر می شود و این رشته جایگاه بهتری پیدا می کند.

 

کنکور زبان فرانسوی : بازار کار رشته زبان فرانسه

فرصت های شغلی زبان فرانسه خیلی متفاوت هستند؛ از تدریس ساده و آموزش زبان فرانسه گرفته تا مترجمی تراز اول. قدم اول شناخت خود است؛ باید ببینیم مهارت زبانی‌ مان را در چه زمینه‌ای می‌توانیم اعمال کنیم، و بعد باید دانش زبانی‌ خود را   در همون حوزه تقویت کنیم. یعنی در صورتی که قصد ورود به  یک حوزه تخصصی و حرفه‌ای داریم، در کنار زبان عمومی فرانسوی زبان مربوط به اون حوزه رو هم به طور تخصصی یاد بگیریم.

فارغ التحصیلات زبان فرانسه در هر دو گرایش، به شرط قوی بودن زبان پایه، می‌توانند زمینه‌های کاری مشابهی داشته باشند. لزوماً اینطور نیست که اگر ادبیات خوانده باشید، نتوانید کار ترجمه انجام بدید و یا اگر ترجمه خواندید، نتوانید آموزش بدید. همه‌ی این  مهارت‌ها با هم مرتبط هستند، اما چون دانشجوهای رشته‌ی ترجمه بیشتر با اصول و متد های ترجمه سروکار دارند، قادرند در مطبوعات، صدا و سیما، حوزه توریسم، شرکت‌های خارجی، آژانس‌های هواپیمایی، هتل‌ها، وزارت امور خارجه و خیلی جاهای دیگه مشغول به کار بشن. با مقایسه‌ی این موارد متوجه میشید که زبان اِعمال شده در هر کدوم، توانایی و سطح دانش منحصربه ‌فردی رو می‌طلبد.

شرکت در کلاس های فرانسوی برای موفقیت در کنکور این زبان امری ضروری محسوب می شود. برای یادگیری زبان فرانسوی می توانید در کلاس های آموزش زبان فرانسوی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های فرانسوی، سوئدی ، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه