MSRTگرامر-MSRTگرامر آزمون MSRT

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/msrtg256-1.jpg

گرامر آزمون MSRT   گرامر آزمون MSRT : دومین بخش سؤالات آزمون MSRT را سؤالات ساختار وگرامر آزمون MSRT تشکیل می ‌دهد که شامل ۳۰ سوال است. از این ۳۰ سؤال، ۱۵ سؤال آن مربوط به ساختارهای گرامری است که داوطلبان باید از بین چهار گزینه، گزینه‌ی درست را انتخاب کنند و ۱۵ سؤال آن...

گرامر آزمون MSRT

 

گرامر آزمون MSRT : دومین بخش سؤالات آزمون MSRT را سؤالات ساختار وگرامر آزمون MSRT تشکیل می ‌دهد که شامل ۳۰ سوال است. از این ۳۰ سؤال، ۱۵ سؤال آن مربوط به ساختارهای گرامری است که داوطلبان باید از بین چهار گزینه، گزینه‌ی درست را انتخاب کنند و ۱۵ سؤال آن مربوط به تشخیص خطای گرامری است بدین معنی که از بین ۴ گزینه، گزینه‌ی اشتباه باید تشخیص داده شود. برای پاسخگویی به سؤالات این بخش ۲۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. شاید در ابتدا این زمان کم به نظر بیاید ولی در صورت مسلط بودن به نکات گرامری لازم، ۳۰ سؤال بخش گرامر به راحتی در ۲۰ دقیقه زمان قابل پاسخگویی است.

گرامر آزمون MSRT : زمان را مدیریت کنید. همان‌طور که قبلا گفته شد توصیه می‌شود برای پاسخگویی به ۳۰ سؤال بخش گرامر آزمون ۲۰ دقیقه وقت بگذارید تا بتوانید بقیه را به بخش درک مطلب اختصاص دهید. بنابراین شما باید ۳۰ سؤال را در ۲۰ دقیقه پاسخ دهید یعنی کمتر از ۱ دقیقه و در واقع کمی بیش از ۳۰ ثانیه برای هر سؤال. بنابراین، اینجا بحث ثانیه‌ها از اهمیت برخوردار است.

گرامر آزمون MSRT : توصیه می‌شود بیش از اندازه روی یک سؤال وقت نگذارید و اگر پاسخ را نمی‌دانید به سراغ سؤال بعدی بروید. در پایان اگر فرصتی داشتید به آن سؤال یا سؤال‌ها برگردید و سعی در پاسخ دادن آن‌ها بکنید و اگر زمانی نداشتید یک گزینه را که بیشتر احتمال می‌دهید پاسخ درست باشد حدس بزنید و در پاسخنامه علامت بگذارید.

گرامر آزمون MSRT

در آزمون MSRT نمره منفی وجود ندارد. پس تمام سؤالات را پاسخ دهید و هیچ سؤالی را بی‌پاسخ نگذارید.

 
گرامر آزمون MSRT : نمونه سوالات گرامر آزمون MSRT :

Experiments_______represent a giant step into the medicine of the future.

(A) using gene therapy
(B) use gene therapy
(C) they use
(D) gene therapy uses

سؤال فوق نمونه ای از سؤال ساختار گرامری در آزمون MSRT است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این سؤال که در واقع جمله‌ای ناقص است، شما باید با انتخاب گزینه‌ی درست، جمله را به طرز صحیحی کامل کنید. برای پاسخگویی به این سؤال ابتدا باید با نگاهی کوتاه به جمله و گزینه‌ها به آنالیزی از آن‌ها برسیم. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، گزینه‌ها مربوطه به بخش فعلی هستند. از طرف دیگر با بررسی جمله متوجه می‌شویم که کلمه represent  فعل اصلی جمله است و بنابراین جمله دیگری نیازی به فعل ندارد.. همین طور جمله فاعل نیز دارد (experiments). بر این اساس گزینه‌های B, C, D حذف می‌شوند چرا که دارای فعل و یا فاعل هستند. پاسخ درست گزینه‌ی A می‌باشد. این عبارت using gene therapy توصیف فاعل جمله experiments است.

 

گرامر آزمون MSRT :

During the 1960s, the Berkeley campus of the University of California came to (A) national attention as a result (B) its radical political (C) activity (D).

سؤال فوق نمونه‌ای از سؤال خطای گرامری است. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید زیر ۴ عبارت خط کشیده شده است. یکی از آن‌ها نادرست است که باعث می‌شود کل جمله نیز نادرست به حساب بیاید. جهت تشخیص خطای گرامری باید یک دور جمله را از ابتدا تا انتها هم به لحاظ گرامری و هم معنایی چک کنیم. در صورتی که بر نکات گرامری لازم اشراف داشته باشیم و مهارت‌ لازم در پاسخگویی به این نوع سؤال را با تمرین زیاد به دست آورده باشیم، در تنها چند ثانیه می‌توانیم خطا را تشخیص دهیم. همیشه سعی کنید مواردی چون زمان فعل‌ها با توجه به جمله، نوع کلمه مورد استفاده مانند صفت، اسم، قید و …، حرف اضافه افعال و کلمات و مواردی از این قبیل را موقع چک کردن در نظر داشته و بررسی کنید. در مثال فوق، گزینه‌ی B دارای اشتباه گرامری است چرا که کلمه‌ی result حرف اضافه خاص دارد و باید بعد از آن  of بیاید. (as a result of something). اما در اینجا این حرف اضافه حذف شده است. گزینه‌های دیگر همه درست هستند.

اگر متقاضی شرکت در آزمون جامع زبان دکتری MSRT هستید بدون آمادگی کامل در آزمون شرکت نکنید و زمان و سرمایه خود را بیهوده از دست ندهید.

با شرکت در کلاس های استاد مسجدی آمادگی لازم را به دست آورده و بالاترین نمرات را کسب کنید.

تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای شرکت در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه