آلمانیمعرفی رشته مترجمی زبان آلمانی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/sign-speaking-german_256-1.jpg

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : مترجمی برای ارتباط برقرار کردن با فرهنگ ها از  مهم ترین ابزارها است. مترجمی زبان آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مترجمان زبان آلمانی از ارکان برقراری ارتباط با کشور های آلمانی زبان هستند. آلمان همیشه کشور مهمی بوده به همین دلیل...

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : مترجمی برای ارتباط برقرار کردن با فرهنگ ها از  مهم ترین ابزارها است. مترجمی زبان آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مترجمان زبان آلمانی از ارکان برقراری ارتباط با کشور های آلمانی زبان هستند. آلمان همیشه کشور مهمی بوده به همین دلیل رشته مترجمی زبان آلمانی جزو پراهمیت ترین رشته های زبان است.

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : رشته مترجمی زبان آلمانی شامل دو بخش پایه و تخصصی می باشد در بخش پایه کسب مهارتهای چهار گانه زبانی و گسترش دانش زبانی و در بخش تخصصی آمادگی نظری برای رشته مترجمی و همچنین تمرین ترجمه صورت می گیرد.

دانشجوي مترجمي زبان آلماني در طول تحصیل خود، نگارش و گرامر زبان آلماني را از پايه و به طور اصولي فرا مي‌ گيرد و در نتيجه مي ‌تواند نامه‌هاي اداري و بازرگاني و متون مطبوعاتي را ترجمه كرده و در مراحل پيشرفته‌ تر، يك اثر ادبي و يا يك كتاب را از زبان آلماني به فارسي و يا برعكس ترجمه كند.

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : شرط لازم برای موفقیت در این رشته علاقه و انگیزه و همچنین پشتکار زیاد است در غیر این صورت موفقیت حاصل نمی شود.

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی
 
معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : دروس تخصصی مترجمی زبان آلمانی در مقطع کارشناسی

زبان شناسی همگانی ۱و۲

جمله نویسی و مقدمات انشاء ۱و۲

ترجمه ساده از آلمانی ۱و۲

زبان دوم ۱و۲و۳و۴ (یک زبان اروپایی)

اصول ترجمه

مبانی نگارش فارسی

انشاء ۱و۲

درآمدی بر ادبیات ۱و۲

ترجمه ساده از فارسی ۱و۲

ترجمه نامه های اداری و بازرگانی ۱و۲

بررسی ترجمه های متون اسلامی ۱و۲

تلخیص متون ۱و۲

ترجمه پیشرفته از فارسی ۱و۲

ترجمه متون علوم انسانی ۱و۲

ترجمه متون مطبوعاتی ۱و۲

بررسی تطبیقی ساختمان دستور زبان فارسی و آلمانی

 

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : سر فصل دروس مترجمی زبان آلمانی و تعداد واحدها

تعداد کل واحدها : 131 واحد

دروس الزامی پایه : 70 واحد

دروس تخصصی الزامی : 29 واحد

دروس اختیاری : 14 واحد

دانشگاه اصفهان و دانشگاه تهران در رشته مترجمی زبان آلمانی پذیرش دانشجو دارند.

معرفی رشته مترجمی زبان آلمانی : زبان آلماني يكي از زبان هاي مشكل دنيا است و اگر دانشجو با عشق و علاقه آن را مطالعه نكند، نمي‌ تواند در اين رشته موفق شود. يعني دانشجويي كه رشته زبان آلماني را يك منبع درآمد مي ‌داند، در نهايت نمي‌ تواند مترجم خوبي بشود چون چنين دانشجويي اهل مطالعه‌، تحقيق و تفكر نيست. دانشجوي زبان آلماني بايد به زبان آلماني علاقه ‌مند باشد و هدفش از ورود به دانشگاه ، آشنايي با پشتوانه فرهنگي و علمي اين زبان باشد تا بتواند با پشتكار و علاقه واحدهاي درسي را با موفقيت پشت‌ سر گذارد. بدون شك آشنايي با يك زبان اروپايي ديگر به دانشجو كمك مي‌كند تا زبان آلماني را راحت تر فرار بگيرد و در ضمن بايد با زبان فارسي به خوبي آشنا بوده و قدرت نگارش خوبي داشته باشد تا بتواند ترجمه‌اي شيوا و رسا ارائه دهد. اگر دانشجويي ذوق ادبي نداشته باشد و به زبان آلماني علاقه‌ مند نباشد، در كلاس نمي‌تواند همراه با استاد پيش برود و حتي  سطح علمي كلاس را پايين خواهد آورد. اگر به زبان به عنوان يك فرصت تجاري و شغلي نگاه كنيم، در آن موفق نخواهيم شد. اما اگر زبان را به منظور آشنايي با يك فرهنگ و تمدن مطالعه كنيم، هم در دانشگاه و هم در بازار كار موفق خواهيم شد.

برای یادگیری زبان آلمانی می توانید در کلاس های آموزش زبان آلمانی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018  –  09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه