GREبخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/4444GRE-256-1.jpg

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE : این بخش (بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE) شامل نوشتن دو انشا می باشد. انشاها هرکدام دارای 30 دقیقه زمان است. در بخش اول به شما یک موضوع داده می شود که به مراتب از موضوعات تافل مشکل ‌ترند. شما باید یکی را به دلخواه...

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE : این بخش (بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE) شامل نوشتن دو انشا می باشد. انشاها هرکدام دارای 30 دقیقه زمان است. در بخش اول به شما یک موضوع داده می شود که به مراتب از موضوعات تافل مشکل ‌ترند. شما باید یکی را به دلخواه انتخاب کرده و برای آن انشا بنویسید. تحلیل دقیق موضوع، گرامر نسبتا پیچیده، تعداد لغات و .. در این بخش بر روی نمره شما تاثیر بسزایی دارند. نمره ‌ی این بخش نیز از ۶ محاسبه می شود که نمره ۴ واقعا خوب است و گرفتن آن از معادل تافل آن سخت ‌تر است زیرا در این آزمون تحلیل منطقی موضوع نیز در کنار دانش زبانی اهمیت دارد. در بخش دوم، در حدود چند خط درباره موضوعی توضیح داده می شود. این موضوع ظاهرا منطقی به نظر می رسد ولی در اصل این‌طور نیست و دارای اشکالاتی است که شما باید آنها را بازگو کنید.

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE : اگر می خواهید در رایتینگ GRE نمره خوبی بگیرید باید هم روی مهارت نگارش خودتان کار کنید و هم سرعت تایپ بالایی داشته باشید. سرعت تایپ پایین باعث می شود نتوانید از تمام مهارت رایتینگ خودتان استفاده کنید، مخصوصاً وقتی قرار باشد در ۳۰ دقیقه چیزی حدود ۵۰۰ کلمه بنویسید. پس اگر فکر می کنید سرعت تایپ شما پایین است، از همین امروز روی آن کار کنید.

عوامل زبانی و غیر زبانی دیگری هم در گرفتن نمره خوب در این بخش از آزمون موثرند. فاکتور های اصلی در گرفتن یک نمره بالا در رایتینگ جی آر ای عبارتند از توانایی ارائه دلایل قوی، ساپورت های پیچیده، دقیق و مرتبط برای دلایل ارائه شده، توانایی تحلیل ادعاها و شواهد ارائه شده برای آنها، مهارت در نگارش یک رایتینگ سازماندهی شده و منظم، مهارت یافتن ایراد های منطقی و تشریح آنها.

در GRE شما باید دو رایتینگ بنویسید که یکی از آنها رایتینگ Issue و دومی رایتینگ Argument نام دارد

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE : رایتینگ Issue آزمون GRE
بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE : در رایتینگ Issue ابتدا دیدگاهی در مورد یک موضوع ارائه می شود. سپس یک دستور العمل (Instruction) خاص برای نحوه پاسخگویی به آن سوال به شما داده می شود. دقت کنید که این دستور العمل تاثیر زیادی در نمره نهایی شما خواهد داشت، پس به خوبی آن را مطالعه کنید. به عنوان مثال به این سوال که یک نمونه سوال واقعی رایتینگ جی آر ای است دقت کنید. در سوال پایین جمله اول موضوع سوال است و قسمتی که در پایین آن آمده همان دستورالعمل سوال می باشد.

The best way to teach is to praise positive actions and ignore negative ones.

Write a response in which you discuss the extent to which you agree or disagree with the statement and explain your reasoning for the position you take. In developing and supporting your position, you should consider ways in which the statement might or might not hold true and explain how these considerations shape your position.

 
بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE : رایتینگ Argument آزمون GRE

رایتینگ Argument، شما باید توانایی خودتان در تحلیل و ارزیابی استدلال های ارائه شده را به رخ بکشید. در این رایتینگ، ابتدا به شما پاراگرافی داده می شود که در آن با ارائه یک سری شواهد و مثال ها، انجام یک کار پیشنهاد شده یا دلایل رخداد یک واقعه تشریح شده است. وظیفه شما این است که این شواهد و مثال ها را به چالش بکشید و با استفاده از ارزیابی انتقادی شواهد و مثال های ارائه شده، منطقی بودن پیشنهاد یا دلایل ارائه شده توسط نویسنده را تحلیل کنید. برای موفقیت در سوال Argument شما باید به خوبی استدلال های گمراه کننده و غلط را بشناسید و بتوانید آنها را به راحتی در متن های انگلیسی پیدا کنید.

رایتینگ Argument هم مثل رایتینگ Issue از دو بخش موضوع و دستورالعمل تشکیل شده است. البته در اینجا موضوع سوال یک پاراگراف بوده و در نتیجه کمی طولانی تر است، ولی به هر حال باز هم دستور العمل ها محدود هستند. بد نیست یک نمونه از سوال Argument رایتینگ جی آر ای را با هم ببینیم. در سوال زیر پاراگراف اول موضوع سوال و قسمت پایین آن همان دستورالعمل سوال می باشد.

بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE :

In surveys Mason City residents rank water sports (swimming, boating, and fishing) among their favorite recreational activities. The Mason River flowing through the city is rarely used for these pursuits, however, and the city park department devotes little of its budget to maintaining riverside recreational facilities. For years there have been complaints from residents about the quality of the river’s water and the river’s smell. In response, the state has recently announced plans to clean up Mason River. Use of the river for water sports is, therefore, sure to increase. The city government should for that reason devote more money in this year’s budget to riverside recreational facilities.

Write a response in which you examine the stated and/or unstated assumptions of the argument. Be sure to explain how the argument depends on the assumptions and what the implications are if the assumptions prove unwarranted.

در انتهای مقاله بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE منتظر نظرات و پیشنهادات شما در این باره (بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE) هستیم.

اگر متقاضی شرکت در آزمون GRE هستید می توانید با شرکت در کلاس های خصوصی و فشرده استاد مسجدی با آمادگی کامل در آزمون حاضر شوید، بهترین نمرات را کسب کرده و موفقیت خود را تضمین کنید. تمام کلاس ها در آموزشگاه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود. در صورت تمایل با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018  –  09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه