GREبخش ریاضیات آزمون GRE چگونه است؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/images-2-1-1.jpg

ریاضیات آزمون GRE چگونه است ؟ ریاضیات آزمون GRE چگونه است : نیمی از نمره شما در آزمون  GRE از بخش ریاضیات (ریاضیات آزمون GRE چگونه است) خواهد بود و اگر به دنبال نمره بالا در این آزمون هستید، باید مطالعه جدی و منظم ریاضی  GRE را در برنامه خود بگنجانید. ریاضیات آزمون GRE چگونه...

ریاضیات آزمون GRE چگونه است ؟

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : نیمی از نمره شما در آزمون  GRE از بخش ریاضیات (ریاضیات آزمون GRE چگونه است) خواهد بود و اگر به دنبال نمره بالا در این آزمون هستید، باید مطالعه جدی و منظم ریاضی  GRE را در برنامه خود بگنجانید.

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : حتماً می دانید ریاضی GRE یکی از دو بخش اصلی این آزمون است و اگر قصد دارید در آزمون GRE نمره خیلی خوبی بگیرید باید حتماً روی ریاضیات این آزمون سرمایه گذاری کنید. حتی اگر ریاضی خیلی ضعیفی هم داشته باشید، افزایش نمره در بخش کوانت بسیار راحت تر از افزایش نمره در بخش وربال است.

با توجه به رشته تحصیلی شما و دانشگاهی که می خواهید از آن پذیرش بگیرید، نمره خوب ریاضی GRE تعریف های متفاوتی خواهد داشت. مثلاً برای یک دانشجوی مهندسی نمره ۱۶۰ ریاضی اصلاً خوب نیست و عموماً یک دانشجوی مهندسی با این نمره شانس چندانی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های برتر و حتی نه چندان برتر نخواهد داشت. اما نمره ۱۶۰ برای یک دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی خیلی هم عالیست و احتمالاً از نمره بسیاری از دانشجوهایی که برای این رشته درخواست می کنند بهتر است. پس، باید با توجه به رشته خودتان برای گرفتن یک نمره خوب برنامه ریزی کنید.

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : در مجموع در قسمت ریاضی GRE شما با چهار نوع سوال سر وکار خواهید داشت.

Quantitative Comparison Questions

Multiple-choice Questions — Select One Answer Choice

Multiple-choice Questions — Select One or More Answer Choices

Numeric Entry Questions

 

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : از بین این چهار نوع سوال، تنها مورد اول برای دانشجو های ایرانی نا آشناست. سوال دوم و سوم حالت های مختلف چند گزینه ای هستند و نوع آخر هم که همانطور که از اسمش پیداست سوالی است که شما باید عددی را به عنوان پاسخ وارد کنید.

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : سوال مقایسه عددی Quantitative Comparison

این سوال شاید نا آشناترین سوال برای دانشجو های ایرانی باشد. سوال Quantitative Comparison از شما می خواهد دو مقدار عددی را با هم مقایسه کنید. این دو مثدار عددی Quantity A و Quantity B نامیده می شود.

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : سوال چند گزینه ای با یک جواب

در این سوال ها شما همیشه پنج  گزینه خواهید داشت و باید یکی از آنها را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کنید.

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : سوال چند گزینه ای با یک یا بیشتر جواب

در سوال هایی که بیش از یک جواب داشته باشند، سوال به شما خواهد گفت این سوال بیش از یک جواب دارد. گاهی سوال دقیقاً به شما می گوید چند جواب باید انتخاب شود و گاهی هم سوال به شما می گوید همه گزینه هایی که صحیح هستند را انتخاب کنید. دقت کنید شاید واقعاً فقط یک گزینه درست باشد و یا شاید همه گزینه ها درست باشند. پس، هیچ محدودیتی در نظر نگیرید و فقط بر دانش ریاضیات خودتان تکیه کنید. نکته مهم دیگر درمورد این سوال ها این است که اگر حتی فقط یکی از گزینه های انتخاب شده شما اشتباه باشد، نمره آن سوال را از دست خواهید داد.

ریاضیات آزمون GRE چگونه است : سوال وارد کردن عدد Numeric Entry

سوال های Numeric Entry از شما می خواهند تا پاسخ را به شکل یک عدد صحیح، اعشاری و یا حتی کسری تایپ کنید. یعنی دیگر گزینه ای وجود ندارد. اگر پاسخ یک عدد اعشاری یا کسری باشد، سوال خودش ممیز اعشار و خط کسر را مشخص می کند و کاملاً واضح است چه عددی را باید کجا وارد کنید.

متاسفانه بسیاری از دانشجوهای غیر مهندسی در ایران چنان ترسی از سوال های ریاضی GRE دارند که ترجیح می دهند اصلاً به سمت ریاضی نروند. اگر شما هم از ریاضی خوشتان نمی اید یا فکر می کنید با مطالعه زیاد هم نمی توانید به سوال های ریاضی GRE جواب بدهید، مطمئن باشید دارید ضرر بزرگی می کنید. زمانی که روی ریاضیات می گذارید خیلی زود نتیجه خواهد داد.

اگر متقاضی شرکت در آزمون GRE هستید می توانید با شرکت در کلاس های خصوصی و فشرده استاد مسجدی با آمادگی کامل در آزمون حاضر شوید، بهترین نمرات را کسب کرده و موفقیت خود را تضمین کنید. تمام کلاس ها در آموزشگاه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود. در صورت تمایل با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه