IELTS-Writing رایتینگ آیلتسآیلتسنمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/IELTS-GT-Letter-samples-1-1.jpg

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس   نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : در مقالات قبل درباره ی چگونگی نوشتن درست نامه برای بخش تسک 1 رایتینگ آیلتس جنرال (نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس) توضیح دادیم. در این بخش می خواهیم یکی از نمونه های مربوطه را بررسی نماییم: ابتدا به سوال زیر...

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس

 

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : در مقالات قبل درباره ی چگونگی نوشتن درست نامه برای بخش تسک 1 رایتینگ آیلتس جنرال (نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس) توضیح دادیم. در این بخش می خواهیم یکی از نمونه های مربوطه را بررسی نماییم:

ابتدا به سوال زیر که مربوط به نوشتن نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس است، دقت کنید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : همانطور که از متن سوال مشخص است، باید یک نامه ی رسمی بنویسید. برای نوشتن نامه های رسمی نیز بهتر است با عباراتی همچون Dear sir/Madam شروع کنید و در انتها نیز عبارتی همچون Yours faithfully به کار ببرید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : علاوه بر این، باید بدانید که در نامه های رسمی حتما باید هدف از نوشتن نامه را در یک خط و در ابتدای نامه مشخص نمایید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : برای نوشتن نامه های رسمی، حدودا 5 پاراگراف کافی است پس در ابتدا هدف نامه، سپس 3 نکته ی اصلی درباره ی هدف و در آخر نیز یک پاراگراف برای پایان نامه می نویسید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : برای بخش 3 نکته ی اصلی در نامه ی رسمی، باید ایده ها را دسته بندی کرده و به ترتیب در متن قرار دهید. به نمونه ی زیر دقت کنید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : حال با در نظر داشتن تمامی مطالب گفته شده، متن نهایی نامه ی رسمی برای تسک 1 رایتینگ آیلتس جنرال به صورت زیر خواهد بود:

 

 

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : حال بیایید بخش های متن نوشته شده را با هم بررسی کنیم:

برای شروع همانطور که گفته شد، از عبارت Dear Sir or Madam استفاده شده که به معنی خانم یا جناب می باشد. بعد از این عبارت باید از ویرگول یا کاما استفاده کرده و سپس به خط بعدی بروید. در خط بعدی نیز قرار شد که هدف اصلی نامه را به صورت کوتاه بیان نمایید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : بخش بعدی بیان 3 نکته ی اصلی و ایده های آن بود. به نکته ی اول که در زیر آمده دقت نمایید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : بعد از نوشتن ایده ی اول، پاراگراف شما تمام شده و در پاراگراف بعدی به ایده ی دوم می پردازید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : در پاراگراف چهارم نیز باید ایده ی سوم و نهایی خود را بیان نمایید:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : پاراگراف پنجم و یا نهایی نیز مربوط به نوشتن جملاتی برای اختتام نامه و نیز استفاده از عبارات تشکر، اسم و… است:

نمونه نامه رسمی در رایتینگ آیلتس : پس از نوشتن نامه ی رسمی، می خواهیم بررسی کنیم که چه بخش هایی باعث می شوند تا نمره ی بالاتر و بهتری در تسک 1 رایتینگ آیلتس جنرال کسب نمایید:

همانطور که از عکس بالا مشخص است، برای نمره دهی 4 معیار مهم وجود دارد:

  • Task Achievement: این بخش یعنی اینکه تشخیص بدهید هدف از نوشتن نامه چه هست و نیز به تمامی سوالات پرسیده شده نیز پاسخ دهید.

  • Coherence and Cohesion: نوشته ی شما باید دارای ساختاری پیوسته و معنی دار باشد. پاراگراف هایی که می نویسید باید با استفاده از عبارات مختلف به هم وصل شده و همه به موضوع اصلی مربوط شوند. موضوع هر پاراگراف نیز باید معلوم باشد.

  • Vocabulary: این معیار در واقع مهارت شما را برای استفاده از عبارات و کلمات درست، منطقی و نیز متنوع بررسی می کند. همچنین اینکه نامه رسمی و یا غیر رسمی است و کلمات شما نیز رسمی و یا غیر رسمی هستند بسیار اهمیت دارد.

  • Grammar: گرامر و یا ساختار درست نیز نداشتن اشتباه در استفاده از گرامر است. همچنین مهارت اینکه بتوانید از گرامرهای متنوع؛ جملات کوتاه و بلند و… استفاده نمایید.

  •  

تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد و کلاس های کارشناسی، ارشد و دکتری توسط خود استاد مسجدی تدریس می شود. برای شرکت در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه