IELTS-Writing رایتینگ آیلتسآیلتسکسب نمره ی بالا در تسک 2 رایتنیگ آیلتس با چند تکنیک ساده

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/download-2-1-1.jpg

تسک های مختلف در آزمون آیلتس تسک های مختلف در آزمون آیلتس : بر خلاف تسک ۱ رایتینگ آیلتس که در جنرال و آکادمیک بسیار متفاوت هستند، تسک ۲ در هر ۲ نوع تقریبا مشابه می باشد. داوطلبان آیلتس باید در حدود ۴۰ دقیقه بتوانند حداقل ۲۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۲ بنویسند. در تسک...

تسک های مختلف در آزمون آیلتس

تسک های مختلف در آزمون آیلتس : بر خلاف تسک ۱ رایتینگ آیلتس که در جنرال و آکادمیک بسیار متفاوت هستند، تسک ۲ در هر ۲ نوع تقریبا مشابه می باشد. داوطلبان آیلتس باید در حدود ۴۰ دقیقه بتوانند حداقل ۲۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۲ بنویسند. در تسک ۲ معمولا موضوعات حول محور جامعه و مسائل اجتماعی می باشد. از جمله ی این موضوعات:

تسک های مختلف در آزمون آیلتس

 

همانطور که از موضوعات رایتینگ آیلتس می توان متوجه شد، ۲۵% از شانس شما برای کسب نمره ی بالا در تسک ۲ رایتینگ آیلتس بسته به اطلاعات عمومی شما دارد. این موضوع برای سایر بخش های آزمون آیلتس همچون Speaking, listening و… نیز صدق می کند.

تسک های مختلف در آزمون آیلتس : نمونه سوال تسک ۲ رایتینگ آیلتس:

نکته ی مهم: برای نوشتن تسک ۲ بهتر است حدود ۳۰۰ کلمه بنویسید و توجه داشته باشید که نباید زیر ۲۵۰ کلمه بنویسید.

تسک های مختلف در آزمون آیلتس : تعداد پاراگراف های مطلوب برای تسک ۲ رایتینگ آیلتس:

به صورت کلی می توانید اطلاعات خود را در ۲ تا ۳ پاراگراف دسته بندی کنید. علاوه بر این شما یک پاراگراف برای مقدمه و یکی نیز برای بخش پایانی یا نتیجه گیری نیاز دارید. پس در کل حدودا ۵ پاراگراف مطلوب می باشد.

تسک های مختلف در آزمون آیلتس :  پاراگراف مقدمه:

در بخش مقدمه یا introduction شما نیاز دارید تا ۲ موضوع را پوشش دهید. اول اینکه باید متن سوال را بازنویسی یا paraphrase  کنید، دوم اینکه باید جوابی کلی به سوال مطرح شده بدهید. سوالات این بخش نیز ۲ نوع می باشند:

سوالاتی که نیاز به نظر موافق یا مخالف شما دارند که به آنها  argumentative یا  opinion گفته می شود و شما باید نظر مخالف یا موافق خود را برای آن موضوع بیان کنید.

سوالاتی که باید در آنها مزایا، معایب، دلایل، تاثیرها، نیازها، عوامل و… را بازگو کنید که Non-argumentative نام دارد. در این صورت باید به صورت خیلی کلی مزایا، معایب و … را اشاره نمایید.

تسک های مختلف در آزمون آیلتس : پاراگراف بدنه

برای بخش بدنه یا body paragraph نیاز است تا ۳ قسمت اصلی را بنویسید:

قسمت اول که topic sentence نام دارد و در اینجا باید موضوع را بیان کرده و دلایلی برای نظرتان نیز بیاورید (قسمت دوم). در انتها (قسمت سوم) نیز باید جمله ی خلاصه یا summary داشته باشید.

تسک های مختلف در آزمون آیلتس : پاراگراف نتیجه گیری

در پاراگراف نتیجه گیری یا conclusion شما باید ۲ قسمت را بنویسید. ابتدا خلاصه ای از کل مقاله را بیان کنید و سپس نکته ی نهایی یا clincher تاثیر را بر روی خواننده بگذارید. این جمله می تواند یکی از موارد زیر باشد:

Positive outlook, warning, recommendation for further consideration, opinion, etc.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه