IELTS-Speaking اسپیکینگ آیلتسآیلتستکنیک‌های قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/06/jjjjj1280134_2dcb_6-1.jpg

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس : از آنجایی که انگلیسی زبانی نیست که بتوانید روزانه در محیط کار، دانشگاه و… صحبت کنید در نتیجه این موضوع بر روی اسپیکینگ و مهارت شما برای صحبت کردن به صورت سلیس و روان تاثیر به سزایی می گذارد. به همین دلیل...

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس : از آنجایی که انگلیسی زبانی نیست که بتوانید روزانه در محیط کار، دانشگاه و… صحبت کنید در نتیجه این موضوع بر روی اسپیکینگ و مهارت شما برای صحبت کردن به صورت سلیس و روان تاثیر به سزایی می گذارد. به همین دلیل اس که بیشتر زبان آموزان آیلتس نیز در بخش اسپیکینگ نمره ی خیلی بالایی دریافت نمی کنند.

در این مقاله(تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس) سعی کردیم تا شما را با چند تکنیک برای آماده سازی برای آزمون اسپیکینگ آیلتس آشنا کنیم. با استفاده از روش های زیر، نیازی نیست تا با افراد مختلف صحبت کنید و به راحتی و تنهایی می توانید مهارت اسپیکینگ خود را برای آزمون آیلتس تقویت نمایید.

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس :  ضبط صدای خودتان

این تکنیک باعث می شود تا با گوش دادن به صدای خودتان، اشتباهات گرامری، تلفظی، مکث ها و… را بهتر تشخیص داده و سعی به برطرف کردن آن ها نمایید. همچنین باعث می شود تا روند پیشرفت خود را از اولین باری که صدایتان را ضبط کردید بهتر متوجه شوید. پیدا کردن نقاظ ضعفتان در اسپیکینگ و برطرف کردن آنها کلید نمره ی بالا در آزمون آیلتس است.

علاوه بر این، می توانید به جای فقط صدا، از دوربین گوشیتان استفاده کرده و فیلم برداری نمایید. به این صورت می توانید زبان بدن، حرکات و حالات خود را نیز بررسی نمایید.

توجه داشته باشید که برای تمرین این بخش همه چیز نیاز است که شبیه ساز آزمون باشد. پس شما باید برای اولین بار سوال را بخوانید سپس چند ثانیه به خود فرصت داده و سعی کنید پاسخی روان، بدون اشتباه و سلیس بدهید.

زمان تمرین برای بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس، سوال را برای اولین بار ببینید، یک دقیقه به خود زمان دهید تا یادداشت برداری کنید و سپس تایمر خود را برای 2 دقیقه تنظیم نموده و شروع به صحبت نمایید. در این روش می توانید مدیریت زمان را نیز تمرین نمایید.

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس

 

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس : پیدا کردن عباران مفید

قدم بعدی این است که عبارات پرکاربرد در آزمون اسپیکینگ آیلتس را در گوگل جستجو کنید. این عبارات ذخیره کرده و هر بار که صدای خود را ضبط می کنید، از چندتا از این عبارت های نیز استفاده کنید. با این تکنیک می توانید جواب های سازمان یافته تری داشته باشید.

تکنیک قبولی در اسپیکینگ آزمون آیلتس : پیدا کردن مترادف ها

در آزمون اسپیکینگ آیلتس شما باید این آمادگی را داشته باشید که از واژگان متنوعی استفاده کنید. استفاده ی زیاد از چند عبارت و در واقع تعداد کمی از کلمات محدود باعث می شود تا نمره ی زیادی را از دست بدهید.

برای تقویت این بخش بهتر است مترادف ها را در کنار هم بنویسید مثلا مترادف های کلمه ی good  که Rewarding، Satisfying، worthy، pleasing و… است. از ابتدای شروع تمریت بر روی این مهارت دفترچه ای داشته باشید و این عبارات و کلمات را یادداشت نمایید. هر بار که صدای ضبط کرده ی خود را گوش می دهید، دقت کنید که از کدام کلمات خیلی استفاده می کنید. سپس از دفترچه ی یادداشت خود کمک گرفته و در دفعات بعدی از مترادف های آن استفاده کنید. در نهایت با استفاده از تکنیک های گفته شده می توانید پاسخ هایی بهتر، سریعتر، درست تر و صحبتی سلیس تر داشته باشید.

استاد مسجدی رتبه دو رقمی کنکور سراسری، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی و مدرس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری و آیلتس  با بیش از بیست و پنج سال سابقه  دوره های آیلتس برگزار می کند. با ثبت نام در این دوره ها موفقیت خود را در آزمون آیلتس تضمین کرده و آینده خود را رقم بزنید. تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه